ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців"

Захоплення українцями в полон двох російських спецпризначенців ГРУ викликало розрив шаблону росіян та серйозне занепокоєння в Кремлі
Depo.
19 травня 2015 15:59
ФОТО: depo.ua
Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців"
Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців"

І хоча російське керівництво робить вигляд, що нічого екстраординарного загалом не сталося, а полонені ніякі не кадрові військові, а, якщо і військові, то колишні, і, взагалі, ніяких російських військ в Україні немає, як особисто заявляв товариш Путін. Але за всією звичною уже бравадою та брехнею, приховати серйозну занепокоєність аж ніяк не вдається.

Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців" - фото 1

На відміну від попередніх російських полонених історія з сержантом Александровим та капітаном Єрофєєвим широко висвітлюється в ЗМІ, в тому числі і російських. При цьому в першу чергу в інтернет потрапили відео допитів полонених, де ті зізнаються, що служать не аби де, а в 3-тій окремій гвардійсько Варшавсько-Берлінській Червонопрапорній ордена Суворова III ступеня бригаді спеціального призначення (в/ч 21208, м. Тольятті) і є спецназівцями ГРУ. При цьому українська сторона уже чітко заявила, що міняти російських спецпризначенців ніхто не збирається, і буде суд за статтею тероризм. Все це викликало в Росії досить серйозний резонанс, що коментувати історію з полоненими довелося самому пану Пєскову - особистому речнику російського президента. І хоча нічого нового та неочікуваного він не сказав, та все ж не зміг приховати роздратування від необхідності обговорювати долю двох маленьких росіян, яких у владних кабінетах вважають лише витратним матеріалом секретної війни в Україні. Мовляв, якісь полонені росіяни - "це не тема адміністрації президента. В даному випадку це питання потрібно адресувати не до нас".

Чому ж історія з Єрофєєвим та Александровим так збентежила росіян, адже ці двоє аж ніяк не перші полонені кадрові російські військові у гібридній війні?

Відповідей на це питання, як мінімум, декілька. По-перше, історія з полоном ГРУшників стала першою, яку почали активно розкручувати в ЗМІ. До цього з'являлися хіба поодинокі відео з тим чи іншим військовослужбовцем, якого потім тихо обмінювали і всі про нього забували. Тепер же відчувається серйозний намір довести справу до суду, і суд цей буду дуже гучним. І хоча всі і так прекрасно розуміють, що Путін бреше. Його брехня про відсутність російських військових на Донбасі буде вже дуже невигідно виглядати на тлі заяв Єрофєєва та Алєксандрова.

Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців" - фото 2

По-друге, полонені спецпризначенці уже продемонстрували, що готові співпрацювати зі слідством і нічого приховувати не збираються. А враховуючи, що в полон потрапили не аби хто, а реальні спецназівці, розповісти вони можуть багато чого цікавого. Починаючи від кількості та місць дислокації російських військових частин на Донбасі, закінчуючи обставинами "відряджень" кадрових військових в Україну та подробиці дій окупантів на нашій землі. А вже Україна має докласти усіх зусиль, аби слова сержанта та капітана прозвучали дуже гучно по всьому світу.

Чому Путін влаштував істерику через полонених ГРУшників-"власівців" - фото 3

По-третє, не варто ігнорувати і моральний аспект справи. Росіяни, виховані в сталінській парадигмі, що "рускіє нє здаюцца" (так чинили тільки зрадники Родіни, які ставали "власівцями"), а мають, хай і поранені, відстрілюватися до останнього патрона, а потім підірвати себе гранатою разом з фашистами, стали свідками, як непереможні російські спецпризначенці здалися в полон якомусь жалюгідному боягузливому укропу-карателю, що може воювати лише проти мирних жінок і дітей, а при вигляді тольяттінського грушника мусить терміново накласти в штани.

Але на цьому розрив шаблону для ватновихованих росіян не скінчився. Полонених мусили б одразу ж катувати, а потім розіпнути чи спалити живцем, а як виявилося, їх лікують, вкривають теплими ковдрами і навіть не вирізали жодного органу на продаж "піндосам". І все це попри те, що саме ці двоє полонених вбили, щонайменше, одного з українських військових. Отже, двоє російських полонених руйнують всю міфологему про фашистів-бандерівців, яку Кисєльов сотовариші будують уже кілька років. Якісь зовсім неправильні в Україні виходять фашисти.

І наостанок, і в Єрофєєва і в Алєксандрова є рідні в Тольяті, купити мовчання яких навряд чи вдасться. З сім'ями загиблих військових це зробити значно простіше, адже мертвого не воскресити, і формула "гроші в обмін на мовчання про обставини загибелі" може бути прийнятною для сім'ї. В нашому ж випадку родичам навряд чи сподобається, що улюблена імперія просто відмовилася від своїх вояків, звільнивши їх заднім числом та записавши з непереможної імперської армії в якусь міліцію ніким не визнаної "ЛНР". Рано чи пізно до родичів ГРУшників, які навряд чи зможуть спокійно спостерігати, як їхніх близьких засуджують в Україні до довічного ув'язнення, таки доберуться журналісти "продажних ліберальних ЗМІ" і вони розкажуть, що думають про Росію і Путіна.

Власне, перша реакція родичів в Тольяті уже відбулася. Буквально вчора там відбувся "стихійний антивоєнний мітинг", який швиденько розігнала поліція. І тут варто звернути увагу, що розганяли мітинг дуже обережно і нікого не наважилися затримувати. Воно й не дивно, адже мітингували вочевидь родичі тольяттинських спецпризначенців і вразі застосування до них сили, специ можуть і особисто вийти з казарм аби подивитися, хто крутіший спецназ ГРУ чи ОМОН. А це вже мало не Майдан, який для Путіна страшніший за Держдеп та "джавеліни".

Як бачимо, росіянам і справді є чого нервувати, а значить Україна поки робить все правильно.