Чим жила Україна: Страйк сміттєвих баків, "шаурмова сага" та справжні українські фініки

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Страйк сміттєвих баків…

У полоні спеки, але радісні та усміхнені насолоджуються українці останнім літнім місяцем. Про найголовніші новини тижня – в оперативному дайджесті Depo.ua

Київ

Столична "Шаурмова сага" продовжується. Незважаючи на спеку, людей так і тягне скуштувати цей доволі ризикований стріт-фуд, причому саме з кіоску. Ще на початку тижня фахівці Держпродспоживслужби повідомили про нові випадки отруєнь, відтак, кількість постраждалих підскочила майже до сотні. Їсти шаурму чи ні – справа хазяйська. Але з міркувань безпеки варто запам'ятати, що найнебезпечніша шаурма та, яка продається біля станції м. "Дарниця" "Річковий Порт" на Поштовій площі у Подільскому районі, м. "Харківська", м. "Лісова" та проспект Оболонський, 20-А.

Кому-кому, а столичним рятувальникам цього літа точно відпочивати нема коли. Десь щось спалахне – вони одразу тут як тут. Але, як кажуть, на рятувальників надійся, але і сам на місці на стій. Так на одній з автозаправних станцій Київської області загасили автомобіль ще до приїзду рятувальників. Бійці ДСНС приїхали, а гасити вже не було чого. Такі вони, працівники заправок – не цураються ні вогню, ні води, ні мідних труб.

Із хороших новин: у столиці 8 серпня побралась шалена кількість пар – аж понад 350. Молодята обрали день 08.08.2018 не просто так. Якщо вірити нумерології, то вісімка означає досягнення гармонії між кінцевим та безкінечним. До речі, із 353 пар 44 одружились, скориставшись "Шлюбом за добу".

Донбас

На "Ухилянтів-аліментників" полюють навіть в "ДНР". На окупованій території боржників з оплати аліментів на неповнолітніх дітей почали вносити до спеціального списку і таких батьків обмежують в праві залишати межі "республіки". Та це далеко не вся кара за жадібність. У разі, коли борг неплатника перевищує суму платежів за 6 місяців, то за "законами ДНР" він підпадає під "кримінальну відповідальність". А у окупантів з цим ой як суворо.

Але війна триває. На тижні у штабі ООС показали світлини, які говорять краще ніж слова. Фото підтверджують те, як бойовики обстрілювали КПВВ "Майорськ". Бойовики нещадно гатять по "Кугуарам", по бліндажам. Такі світлини є пам'яткою-нагадуванням для тих, хто збирається перетинати КПВВ. Досить раз глянути аби вирішити, чи варто туди йти, чи потерпить.

Львів

У львів'ян і так гумор знатний, але схоже, що містянам приколів замало. На одній з площ міста неочікувано для всіх встановили… диван. Відтак на на розі вулиць Стефаника-Коперніка красується руда канапа. І як дощем не залива, можна лягти собі та газету почитати.

Комедій на львівських дорогах також вистачає. Дороги міста розсікав лисий брутальний чоловік, але на "жіночих" номерах – на "блясі" красувався іменний номер "Настя". У мережі люди веселились від душі з цієї світлини та жартома казали, що "Настя вже не та".

Якщо їдете у Львів по каву, то пийте її лише у перевірених місцях. У місті кави та смаколиків нещодавно викрили та припинили виготовлення та продаж фальсифікованої кави. Бізнесмен-шахрай облаштував "підприємство" прямо в себе вдома на другому поверсі будинку, куди можна було потрапити лише за допомогою ліфту. Потужність міні-заводу сягала близько 1000 пачок кави на добу. Підроблена кава потрапляла на ринок та у невеликі крамниці. Дешево та сердито, у витриманих традиціях підробки. Та чоловік, який вляпався у цей "кавовий детектив", відбувся штрафом у 25500 гривень.

Страйкувати можуть навіть сміттєві баки. І не дивно, якщо такий протест відбувається на Львівщині. На тижні втомлені львівські смітники оголосили страйк. У одній львівській спільноті виклали фото, на якій смітники хтось поклав рядком та підписав: "Замахало працювати? — треба полежати". Хто зробив із смітників таку інсталяцію – загадка.

Дніпро

Де не сумно жити, так це у Дніпрі. Поглянемо хоча б на епізоди життя дніпровських таксистів. Ці сміливці не лише кермо крутять з ранку до вечора, а й пологи приймають, причому не своїм дружинам, а пасажиркам. Один такий випадок стався на початку серпня: у жінки, яка сіла в таксі, почалися перейми на шляху до пологового будинку. Водій не розгубився, все зробив як треба. Малюк народився здоровим.

Як не крути, а від шкільних лінійок трохи "тхне нафталіном". У Дніпрі одразу усікли ці настрої школярів і вирішили запропонувати святкування 1 вересня у форматі флешмобів. У департаменті гуманітарної політики міськради навіть видали розпорядження, в якому пропонують замінити святкові лінійки флешмобами, іграми-квестами, арт-перформансами та челленджами. Якщо так і буде, то варто покреативити, аби з 1 вересня ціле шоу зробити.

У Дніпрі сміття не лежить, а літає. Причому, у прямому сенсі слова. Такий "політ" спостерігали на розі проспектів Богдана Хмельницького та Пилипа Орлика, де правоохоронці, які пересувалися у службовій автівці, викинули з салону на вулицю пакетик. Перехожий, який проходив повз, вступив в перепалку з ними й закинув сміття назад у салон. Правоохоронці знову викинули сміття на вулицю, але перехожий знов закинув його назад. Коли чоловік пішов з місця події, правоохоронці знову викинули сміття на вулицю й поїхали собі. Але факт зафіксований на відео. І це ніяк не личить правоохоронцям.

Відтепер українським шанувальникам фініків не обов'язково рушати за солодкими смаколиками до Ізраїлю чи Єгипту. Можна зганяти на Дніпропетровщину у село Єлизаветівка, де навчились вирощувати китайські фініки. Загалом по селу поки не більше 10 рослин. Але у перспективі садівники, за умови нормальної адаптації фініків, планують використовувати її в парковій зоні та вирощувати у садках.

Одеса

Під шумок серпневих жнив наркоаграрії на Одещині сподівались і собі врожай зібрати, але Фортуна їм не посміхнулась. Цілий гектар землі, засіяний коноплею, "аграрії" приховували на загородженій території серед очерету. Таке диво-поле копи навіть з дрону фотографували, до архіву літніх конопляних хронік.

Робота чиновника в наші дні приваблює далеко не всіх. Варто лише полистати новини і переконатись, як їх то тут то там ловлять на хабарах, кладуть обличчям на капот, або, навіть гірше – на асфальт. Днями у Одеській ОДА оголосили конкурси на посади директора Департаменту охорони здоров'я та начальника управління транспортно-комунікаційної інфраструктури ОДА. І поки не видно "лісу рук", на жаль.

Харків

На Харківщині мешканець Балаклії домігся в суді компенсації за пошкоджений внаслідок вибуху снарядів на арсеналі автомобіль. Відтак суд виніс рішення, яким вирішив стягнути з військової частини на користь чоловіка в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 152 366 грн, 20 000 грн в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Ось ще одна історія про те, що справедливість є. У Харкові на бізнесмена, який не виплачував працівникам повну суму за роботу у святкові і неробочі дні, наклали штраф. Відтак підприємець має сплатити 96 тисяч гривень.

Запоріжжя

На покупців запорізького супермаркету у овочевому відділі, а якщо бути точними, то біля коробки з картоплею, чекала симпатична жаба. Скоріше за все, жабку занесло сюди не по своїй волі, а під час копання картоплі. Але це відвідувачів не хвилювало. Покупці одразу зробили пост у мережі і обурились. "Чого тільки не знаходили в магазинних продуктах: папір, залізо, цвіль... А тут - жаба біля картоплі", - дивуються містяни.

Відомо, що серпень – це золота пора збору врожаю. І тут мова не лише про жито, пшеницю та городину, а й про коноплю. На Запоріжжі копи, знай собі, наркоплантації шукають з гелікоптером. Літають і дивляться у всі сторони, аби де-не-де латку конопель не помітити. Підприємство "Мотор Січ" навіть надало поліцейським гелікоптер "Мі-2" для пошуку місць вирощування маку та конопель, аби допомогло.

Ох ці жінки зі своїми примхами. Буває, і копів дістають. У Бердянську жінка 20 разів викликала копів, а приводи вигадувала: то черговий напад ромів, то крадіжка мобільника. Та усе це було вигадками. Жінку оштрафували на 119 гривень і на додачу перевірять стан її психічного здоров'я, бо тут точно допомога потрібна, хоча б моральна.

Закарпаття

Пережити літо у ведмедячій шкурі складно, але кмітливості у цих тварин хоч відбавляй. Зокрема у тих, які живуть у реабілітаційному центрі "Синевир". Ведмеді, наче в людей навчились: купаються в басейні і обідають кавунами. Отак і літо коротають.

Туристи, які проводять літо у Капатах, знайшли неймовірно гарне місце, де, на їх думку, народжуються хмари. Мармароський масив є одним з наймальовничіших куточків в Українських Карпатах. Ще це місце називають "Гуцульськими Альпами". І дійсно, схили цих гір з виходами скель та розлогі полонини нагадують справжній альпійський пейзаж.

Прикарпаття

Ті, хто не вірить у дива, нехай поїде на Прикарпаття, аби переконатись, що в Україні точно не без див. На Івано-Франківщині вдруге розцвіли яблуні. Науковці називають аномалію "другим диханням". Хоча варто відмітити, що такі дива трапляються дедалі частіше і причина тому – зміна клімату.

Вінниця

У Вінниці нa Європейській площі провели корисну aкцію нa підтримку природного грудного вигодовувaння. Для мaтерів з дітьми облаштували зону для розваг, а біля Вежі розмістили вистaвку тематичних світлин. Така акція зібрала чимало зацікавлених жінок. Для них також провели лекцію лікарі, на якій зазначили, що дитину потрібно годувати груддю щонайменше 6 місяців, адже жодна суміш не зрівняється з материнським молоком.

Джерело фото: "Вінниця.Info"

Тим часом жителька Вінниці зареєструвала петицію, в якій просить встановити веб-камери у дисадках, аби батьки могли у будь-яку мить через Інтернет побaчити, чим зaймaються їхні діти в сaдочку. Для розгляду петиції потрібно 350 голосів і вже у пеший день її підписали 58 вінничан.

Кропивницький

Коли душа проситься у мандри, треба терміново слідувати поклику серця. Три вчителі географії з Кропивниччини осідлали велосипеди і за 13 днів подолали 1500 кілометрів: проїхались від Харкова до Одеси та Рені. Чоловіки в мандрівці і попрацювати встигли: зібрали практичний матеріал про сучасний стан природи. За два місяці обіцяють опрацювати дані, які ляжуть в основу наукових робіт.

Як кажуть, "no comments". Невдалий політ на повітряній кулі зробив з людей героїв новин на весь край. У Знам'янці біля місцевого стадіону повітряна куля із компанією зачепилася за дерева та застрягла на висоті майже вісім метрів. На поміч поспішили рятувальники, але чудернацькі операції із порятунку з повітряних куль їм доводиться проводити далеко не щодня.

У Кропивницькому трапилась драматична історія. Чотири малих єноти лишились без батьків. Самка відмовилась від потомства та покинула малюків у лісі. Але компанію пухнастиків вчасно підібрали та підшукують господарів-єнотолюбів, які б не ставились до єнотів, як до тимчасових іграшок.

Полтава

Ще трохи і скоро у Полтаві на одну нову автостанцію стане більше. Зводять її біля Південного вокзалу і називатиметься вона "Полтава-4". На будівельні роботи станції пішло близько 8 млн грн і обслуговуватиме вона аж 33 маршрути. Прийшов час зітхнути полтавцям з полегшенням, особливо у години пік, коли, бува, за місце у маршрутці іде боротьба.

Це ще не всі новації Полтави. На Леваді для полтавців-живчиків збудують "Вуличну арену", де можна буде займатись футболом, волейболом, баскетболом та великим тенісом. Майданчик вкриють двошаровою пом'якшеною системою із резинового гранулянту та кольорового каучука. Все-таки добре, що придумали "Бюджет участі".

Хмельницький

Пілотам на Хмельниччині нема коли байдики бити. Тут у бригаді тактичної авіації готують молодих штурманів. Авіатори на тижні відпрацювали декілька льотних завдань, серед яких були підтримання навичок у злітаності парою та підготовка молодих курсантів-штурманів. Командир бригади відмітив, що польоти відбулися "на відмінно".

Тим часом на Поділлі підрахували розмір внеску платників військового збору до держбюджету за 7 місяців. На підтримку українського війська "накапало" аж 202,3 мільйона гривень. За даними фіскалів, в середньому щомісяця область спрямовує на потреби армії на 3,5 мільйона більше, ніж у минулому році. Одна з головних причин позитивної динаміки є ріст заробітної плати подолян.

Тернопіль

Де ще можна знімати українську "Санта-Барбару", як не на Тернопільщині. Все б нічого, але одна пенсіонерка зі Збаражчини лише у 89 років отримала свій перший паспорт. Усе своє життя пенсіонерка прожила без документів.

Після перевірок, підтвердження особи та громадянства жінка таки отримала ІD-картку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme