Чим жила Україна: Перепис харківських бобрів, бізнес на громадянстві та каштановий бум

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Перепис харківських бо…

Тиждень для українців видався гучним, екстремальним і "вибуховим". Але на зміну метушні і хапанню за голову прийшли святкові вихідні. Про найцікавіші новини тижня – у дайджесті Depo.ua.

Київ

Одним кінотеатром менше, одним готелем більше. У столиці на місці кінотеатру "Кінопанорама", який закрився 30 вересня, збудують тризірковий готель. Кажуть, що конкуренція на ринку кінопрокату була надто сильна, а кінотеатр "не йшов в ногу з часом". Власники, не довго думаючи, вирішили, що майбутній готель називатиметься "Панорама". Завсідники кінотеатру тяжко зітхнули, але змирились.

На честь розвідника з Вінниці Максима Шаповала у столиці перейменували вулицю у Солом'янському районі. Відтепер мешканцям колишньої вулиці Механізаторів треба звикнути, що живуть вони на вулиці імені військового, якому посмертно присвоєне військове звання генерал-майора та звання Героя України.

Працьовиті кияни не втрачають нагоди підзаробити. З середини вересня, наприклад, збирали каштани і здавали їх, отримуючи гроші. Збір врожаю для "Київміськвторресурси" дав наступні результати: кияни принесли до пунктів збору близько 40 тонн каштанів. За 1 кг містянам платили не багато – по 2 гривні. Але, якщо прикинути, то відро каштанів – це вже шоколадка, два відра каштанів – коробка цукерок. Найбільше здали... школярі, які привезли більше тонни каштанів, за що отримали 2,4 тисячі гривень.

Донбас

Бойовикам на Донбасі "перекинули" нове обмундирування, серед якого є і форма з нашивками СБУ. У "Інформаційному спротиві" Дмитра Тимчука допускають, що такі костюми їм потрібні для провокацій. Ну, для чого ж ще...

Під кінець тижня на подвір'я школи у Лисичанську, прямісінько на газон, впала частина ракети. За словами учнів, в цей день у них був "суботник", і багато хто перебував саме біля школи. Діти бачили, як пролітає предмет, потім з нього повалив дим. Адреналіну отримали із запасом. Добре, що на адреналіні все і закінчилось.

Львів

У розпал грибного сезону у селі Кам'янка, що на Львівщині, знайшли гігантський гриб вагою аж 2,400 кг. Шикарна знахідка виявилась ще й благородним білим грибом. Оце підфартило людям!

Пам'ятників у Львові сила силенна, але для нового важливого монументу завжди буде місце. У сквері "На Снопківській" встановлюють пам'ятник українцям, депортованим у ХХ столітті. Монумент коштує трохи більше мільйона гривень, а готовий буде вже у грудні. Ще тут встановлять лавки, поставлять сміттєві урни, ліхтарі – словом, буде де посидіти й кави попити.

Осінь – примхлива пані, особливо у Львові. Містяни вранці не знають, що й вдягати: вийдуть у куртці – спекотно, у кофтині – холодно. Словом, погода збиває львів'ян з пантелику, змушуючи контрастувати поруч у осінньому і не дуже вбранні.

Дніпро

Буває і таке: у Дніпрі нетверезий чоловік зупинив колону військової техніки та побив водія-поліцейського. Весь цей "екшн" відбувався на фестивалі "Сила Нескорених", присвяченому Дню захисника України та 75-ї річниці визволення Дніпра. Ось що з людиною може статись, якщо зайвого хильнути.

Шукачі грибів з Дніпропетровщини, може, дадуть фору львівським: біля дачного кооперативу "Тягінка" один дідусь відшукав величезний підберезовик. Правда, забув зважити знахідку. Світлину зробив, а далі – справа за сковорідкою.

У столиці Західного Донбасу, Павлограді, сталось "велике переселення" риби. У фонтані біля дитячого парку на зимівлю виловили декоративних рибок коі та коропів. Зимуватимуть рибки в акваріумі Станції юних натуралістів. Там їм буде і тепліше, і безпечніше.

Одеса

В Одесі на місці "стіни срача" з'явився новий мурал. Стиль його дуже специфічний, але мистецтво є мистецтво, особливо вуличне. Головне в цьому випадку, що обійшлося без нецензурних висловів.

Реконструкція дісталась найвідомішої вулиці міста – Дерибасівської. Тротуари зроблять гранітними, облаштують пандуси і тактильні вказівники. Крім того, в осяжному майбутньому Дерибасівську розриють, бо треба буде кабельну каналізацію перекласти.

З пологового будинку – одразу на килим. Точніше, на червону доріжку. В Одесі молодий батько, переповнений емоціями щастя, замовив для коханої оркестр військово-морських сил України і влаштував жінці з первістком оригінальну зустріч. Медики і всі в пологовому будинку були вражені.

Харків

Харківська митниця вже направила до державного бюджету 9 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року перерахування збільшились на 9,6%. Найбільше прибутку надходить від продажу котлів, машин, обладнання і механічних пристроїв (сплачено податків на 1 млрд грн), пластмаси, полімерних матеріалів та виробів з них (834,1 млн грн), оливи моторної, вугілля кам'яного (823,6 млн грн), мінеральних добрив (781,2 млн грн), тютюну і його промислових замінників (729 млн грн).

Тим часом на Харківщині планують провести перепис бобрів. Долучитися можуть усі бажаючі. Обліки проводитимуть з 20 по 25 листопада. Перепис робитимуть з метою їх збереження тварин, адже через руйнування місць, де живуть бобри, забруднення водойм та зміни клімату їхнє життя може опинитись під загрозою.

Запоріжжя

Жовтень продовжує дивувати людей весняним цвітом. Поки з одних дерев збирають врожай, інші квітнуть, збиваючи садівників з пантелику. У Мелітополі, наприклад, вдруге за рік зацвіли яблуні. Прицьому ніжно-рожеві квіти сусідять з дозріваючими на гілках плодами.

Запоріжжя отримало на горіхи. Точнеше, горіхів. Їх цьогоріч в області вродило, і скупники приймають їх за смішною ціною лише 10 гривень за кілограм лущених, 50 гривень – за половинки та 80 гривень – за цілі ядра. Це майже у два рази дешевше, ніж торік. Та запоріжці і собі ціну знають: не поспішають отак за безцінь здавати врожай, бо є всі шанси, що закупка подорожчає. Треба лише почекати.

Херсон

Поки на Запоріжжі думають, що робити з горіхами, на Херсонщини намагаються дати раду черепам. Заповідник "Асканія-Нова" уклав договір з пекінською компанією на експорт черепів та шкір антилопи сайга, що живе в Асканії. До Китаю експортуватимуть черепи та шкури тварин, що загинули в заповіднику. Рештки для експорту оброблятимуть за певною технологію, що використовується для музейних зразків. Один череп сайгака оцінюється в $400 , одна шкура – в $200. Отак от.

Закарпаття

У одній із інтернет-спільнот, де пропонують роботу, з'явився допис від сторінки "Румунське Громадянство", в якому закарпатцям відкрито пропонується придбати громадянство сусідньої країни. У різних дописах адміністратор сторінки розповідав про законність надбання румунського громадянства і, відповідно, легітимність свого "бізнесу", також вказував на переваги, пов'язані з отриманням паспорта країни Європейського союзу. Зацікавлених, зрозуміло, вистачає.

Прикарпаття

Українські патрульні не перестають вражати. Франківський патрульний Віталій Смолій, до прикладу, встановив рекорд, протягнувши автомобіль вагою 2,3 тонни на відстань 1 кілометр. З такими патрульними Прикарпаття може спати спокійно.

Прикарпатка, вихованка Залучанського дитячого будинку Уляна Белей, маючи недорозвинені кінцівки і пересуваючись на інвалідному візку, малює ротом вражаючі картини. Час від часу проводяться доброчинні аукціони, де виставляються її роботи. За кошти, виручені з продажу картин, дівчина здійснює власні мрії. Одна з мрій поїхати до Львова вже здійснилася. Вражає те, що на картинах Уляни геть відсутня смута. Дівчина малює природу, квіти, море і використовує лише найяскравіші барви.

Вінниця

На Вінниччині ще одну жінку-довгожительку привітали з ювілеєм: 100 років святкувала жителька смт Піщанки Антоніна Корчменюк. Пані Антоніна народилась у 1918 року в м. Пензі, але під час Другої світової війни зустрілася зі своїм чоловіком, який на той час був лейтенантом і воював на фронті. Разом з ним народила і виховала двох дітей. Бабуся Антоніна – не перша довгожителька у сім'ї, – її бабуся і дідусь жили по 90 років.

А ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко затанцював зі своїми студентами. Сталось це під час святкування 58-ї річниці заснування вишу. Пан ректор під орудою керівника ансамблю "Феліз байле" Олега Філіпова дуже таки органічно влився у студентський танцювальний гурт. Молодь зустріла це "на ура".

Чого лише не побачиш у Вінниці. У центральному парку міста з-під ґрунту видніються залишки давніх поховань у вигляді склепів. Містяни кажуть, що людських останків у склепах немає. І викидають – дехто – у колишні могили сміття.

Кропивницький

Зазвичай за стандартною схемою крадіжок спершу крадуть, а далі біжать. Але бувають і відхилення від стандартів. В Олександрії чоловік, якому не було, де жити, заліз до чужої квартири в пошуках притулку. Коли до житла прибули поліцейські, чолов'яга пояснив, що дому в нього немає, а у квартирі ніхто, за його інформацією, не жив. Тож він і вирішив, що не вчиняє нічого поганого, коли вдерся до чужої оселі.

У кропивницьких скаутів завершився літній сезон і стартував новий. Традиційно розпалили ватру, розгорнули прапор, помолилися та заспівали гімн. Кілька дівчат склали пластову присягу та отримали пластові лілейки – символ організації.

Полтава

Не така вже й спокійна Полтава – криміналу та шалених торговців боєприпасами тут також вистачає. Нещодавно тут взяли під варту чоловіка, який прямісінько посеред вулиці торгував гранатами. За таке йому "світить" покарання у вигляді позбавлення волі строком до семи років

Але і хороших новин в Полтаві чимало. На тижні тут двох жінок привітали зі званням "Мати-героїня" і вручили їм відповідні посвідчення. Багатодітним мамам з почесним званням виплачується одноразова грошова допомога у розмірі десять прожиткових мінімумів, які встановлені для працездатних осіб (17 620 гривень).

Не секрет, що полтавці – дуже талановиті. Нещодавно чоловік з Гадячу прославив свій край на на відомому співочому шоу. Співак Ангел Георгієв виконав пісню Dicitencello vuje, яку написав італійський композитор Родольфо Фальво. Члени журі були вражені та відправили його випробувати сили у наступному етапі шоу.

Хмельницький

На Хмельниччині готували комунальників до зими. Спеціально для цього організували навчання, де "автодорівці" відпрацювали механізми роботи у надскладних умовах, аби потім не було форс-мажорів під час заметів і інших катаклізмів. Аби помогло.

У Хмельницькій області майже на 7% стало менше кримінальних правопорушень, що хай і трошки, але тішить. Загалом впродовж січня - серпня 2018 р. обліковано 8423 кримінальні правопорушення, а це на 6,5% менше, ніж за відповідний період 2017 року. Хочеться, щоб таких порушень було в рази менше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme