Чим жила Україна: Офіцер Хом'ячок, кабачкозавр і "канатка" для мерців
Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого
Depo.ua нагадує, що цікавого, кумедного, страшного і доброго відбувалося цього тижня в Україні, але могло пройти повз увагу у потоці інших галасливих, але "поточних" новин
Київ
Неспокійним виявився самий кінець робочого тижня у столиці. Десь після полудня там загорілася квартира в одній з "висоток" у Шевченківському районі. Вкрай неприємна, але загалом цілком звичайна подія для багатомільйонного міста. Якби не одне "але": з палаючою квартири випав чоловік. Спочатку користувачі соцмереж подейкували, що він намагався врятуватися з пекла і зірвався. Потім з'явилася інформація, що загиблий начебто розмовляв з кимось по телефону, кричав, що більше не хоче жити, і, врешті решт, стрибанув вниз. Правда виявилася страшнішою: коли рятувальникам таки вдалося пробитися до квартири через броньовані двері, всередині вони знайшли тіло двох жінок із пробитими черепами. Згодом картина, вже зі свідченнями очевидців, вималювалася остаточно: загиблий – наче як оперний співак з Одеси, життя в якого пішло геть не так, як він очікував. В цій квартирі він жив разом з однією із загиблих. Перед трагедією в них виникла сварка – начебто чоловіку вказали на двері. Наслідок: два жіночих трупа, спалена квартира і тіло вбивці під балконом.
Ще одна дивна і моторошна новина: 8 серпня стало відомо, що напередодні група невідомих на платформі станції ім. Георгія Кирпи за допомогою стоп-крану зупинила електропоїзд "Гребінка – Київ" і розмалювала "балончиком" вісім вагонів. Загалом вагони розмальовують регулярно, але в даному випадку масштаб і нахабство хуліганства вражають: нападників наче як було з півсотні, вони були в масках, деякі – з бітами, палили димові шашки, погрожували локомотивній бригаді і не випускали пасажирів, затримавши поїзд на 25 хвилин. Тобто діяли цілком демонстративно. І спокійно звалили – правоохоронці до місця події добігли запізно.
Але повернемося до мирних новин. Несподіваний виклик отримала цього тижня служба порятунку тварин на Київщині: до них зателефонувала якась жінка і пожалілася, що в неї коло хати вже кілька тижнів поспіль лазить динозавр, який витоптує та їсть кабачки. Доісторичну тварину, зрозуміло, зловили – нею виявилася незвична для української сільської пасторалі ігуана. І навіть власників згодом знайшли. Всі вижили, всі вдома, щонайменша частина кабачків врятована.
І знову про хороше. На одному з найвідоміших довгобудів столиці, а саме Подільському мосту, який вже став такою собі візитівкою Києва, почався рух. Розчищаються опори, завозяться балки, монтується опалубка. Щоправда, на одному із запланованих з'їздів хтось нахабний і швидкий вже втулив нелегальний недобуд… Але то таке: як втулив, так і витулить. Інакше матиме справу з Троєщиною, для якої міст – запорука того, що туди колись дотягнуть метро. Може навіть за життя нинішнього покоління.
Донбас
Про події на Донбасі можна писати, на жаль, вічно. Але звернемо увагу лише на кілька повідомлень з Зони. Почнемо із загрозливих. Останнім часом "дірява" опричнина взялася розшукувати колишніх робітників Донецького аеропорту. Зрозуміло, що про відновлення підприємства не йдеться: тамтешнім бойовикам та їхнім московсько-рязанським кураторам взагалі слід не про небо думати, а до землі готуватися. Окупантам необхідні люди, які мають специфічні знання і навички з організації контролю за повітряним простором. Мета пошуків невідома, але сама активність насторожує.
Тим часом і прифронтовій Авдіївці стали з'являтися ну дуже дивні "журналісти". Персонажі з "цепкім взором", без реєстрації, без інших документів, обов'язкових для кожного журналіста в зоні бойових дій, дуже хочуть "поговорити з солдатами", рвуться на "передок" і старанно знімають усілякі об'єкти. Точно щось вже задумали.
Втім, наші воїни також напоготові. Тому перейдемо до новин зі світу тварин. Путінські наймити і самі не риба, ні м'ясо, і ту рибу і те м'ясо не дуже і їдять. Тому що не вистачає – "родіна" знову забула про своїх "синков". Вояж "на Київ за два тижні" явно затягнувся, а російське консульство не поспішає вивозити своїх "туристів" на батьківщину хоч тушкою, хоч чучелком. Та й взагалі не зрозуміло: навіщо годувати добриво? Український чорнозем і голодних "гостей" перетравить.
ДНРівцям не сидиться на місці, тому вони відкрили цікавезний туристичний маршрут – до братів по розуму, до окупованої грузинської Абхазії. А що: 900 з гаком кілометрів на зручних "пазіках" та "газельках" диким собакам не гак. Витримають.
Тим часом російський паяц, який чомусь прикидається чи то актором, чи то режисером на Ім'я Ваня Охлобистін несподівано вийшов із запою і підняв хай. Мовляв, як це не буде "Малоросії"? Поверніть все взад, Захарченко обіцяв! Бідний русскій Ваня не в курсі, що Малоросії не буде так же, як не було Новоросії. Наразі вирішуються технічні питання щодо демонтажу ще одного гомункула – Великоросії.
Волинь
Дивні судді водяться на Волині. Цього тижня один з них, екс-голова Печерського суду Києва Микола Замковенко зробив своєрідне зауваження волинській журналістці Оксані Петрук. В середу, 9 серпня, перед початком засідання він у присутності прокурора (Волинської області, – Ред.) Володимира Бущака сказав, що на його думку, фото, яке журналістка розмістила у дописі про суд, невдале. Що в мережі є інше фото, де він на своїй дачі. "Один журналіст сфотографував мене і написав, що Ботанічний сад відпочиває порівняно з моєю дачею. Його вже нема в живих. Завалили, як кабана, під під'їздом", – сказав Микола Замковенко. Згодом він уточнив, що йдеться про Олеся Бузину", – пише сама Петрук. З цього приводу можна зауважити, що дуже добре, що суддя так пишається своєю дачею. А от прокурору не завадило б і поцікавитися, звідки вона така у служителя сліпої, коли треба, Феміди.
Львів
Львів цього тижня бу несподіваним і нестримним. Шалена пристрасть накрила якусь парочку неподалік психлікарні на Кульпарківській, та так, що вони прямо там же і взялися шалено кохатися. Прямо на зупинці громадського транспорту. Щоправда, оточуючі не оцінили їхніх глибоких (а може, й не дуже) стосунків і викликали поліцію. Та приїхала навпрочуд швидко і зіпсувала коханцям весь кайф. Ніякої поваги до інтимного процесу!
Інша історія стосунків куди менш курйозна: до поліції зателефонували перехожі, і повідомили, що якийсь п'яний неадекват посеред вулиці б'є жінку собачим повідком. За нещасну заступилися випадкові свідки і таксист, за що останній отримав розбиті вікна і побиту машину. Як наслідок, жінка – в травм-пункті, нападник – у відділку.
Але що радує, так це те, що поліція на Львівщині добра. Якось на світанку в одному із населених пунктів поблизу Львова патрульні помітили кота, який полював за домашнім пухнастим хом‘ячком. Інспектори пожаліли малечу і відбили у хижака. Опитали кількох людей, хазяїв не знайшли. Привезли в управління і тепер офіцер Хом‘ячок живе в прес-службі і чекає на своїх справжніх господарів.
Дніпро
Почнемо з культури. Цього тижня під Кривим рогом знайшли унікальний артефакт – кам'яний топірець пращура індоаріїв. Вік знахідки – понад 4 тисячі років, адже виготовлений він був ще у ХХ-ХХІІ столітті до нашої ери. Причому топірець цей не простий, а полірований – а значить, був символом влади і належав одному з тодішніх вождів. Рідкісна вдача!
А тепер про життя. Добре погуляв на минулих вихідних заступник начальника Довгинцівського відділення поліції Руслан Пісний. В одному з клубів він влаштував п'яний дебош, потрапив на камери спостереження, і цього тижня кожен бажаючий міг на власні очі побачити, як же розважається правоохоронець, причому на керівній посаді. Ще й на додачу – родич генерала СБУ Василя Пісного.
Взагалі Дніпро цього тижня був щедрим на скандали. Зокрема, оскандалилася заступниця міського голови Бориса Філатова, і без того скандальна Світлана Епифанцева. Та так, що сам Філатов показово "впаяв" їй дисциплінарне стягнення. За хамство у "Фейсбуці". Навіть премії позбавив. Ну дуже суварий шеф. Епіфанцевій доведеться економити, щоб дотягнутися до наступної премії.
І, нарешті, головна новина тижня – Дніпро тепер з логотипом. Конкурс з його визначення був тривалим і тернитсим. Довший час фаворитом була літера "Д" у вигляді ракети, над якою користувачі встигли добряче постібатися. Але виграла все одно не вона. А "хвилі в бокалі" від Сергія Білого. Саме той, який був поданий першим. І заради якого весь "конкурс", схоже, і влаштовувався.
Харків
У Харкові, де Кернес, здавалося б, такий собі бог, а Добкін – пророк його, цього тижня бунтували. Аж до перекриття вулиці дійшло. Причина банальна: містяни намагалися відстояти парк. Наприкінці 2015-го Харківська міськрада виділила безкоштовно ділянку площею 10 соток, які за Генпланом відносяться до парку Хмельницького. Ділянку класично двічі перепродали, і зараз вона належить уродженцю Азербайджану. Власник огородив ділянку парканом. Восени 2017 року місцеві мешканці вже валили це огородження. Цього разу "власник" взявся за старе, обніс свій клаптик новим парканом і взявся вирубувати дерева. Чим все закінчиться – невідомо. Паркан знову поламаний. Власник землі обіцяє, що не будуватиме нічого до вирішення питання. Вирішувати має все та ж Харківська міськрада. Словом, сумні перспективи.
Четвертий рік війни. У Харкові досі судять тих, хто намагався її роздмухати у столиці Слобожанщині. Харківський метрополітен оголошує тендер з будівництва тунелів, які виграє ПАТ "Київметробуд". За українською назвою ховаються два віргінські офшори. За віргінськими офшорами – дві групи власників: українські структури на чолі з головою правління "Київметробуду" Володимиром Петренком та російські структури на чолі з членом наглядової ради "Київметробуду", російським бізнесменом Сергієм Кияшко, який також є головою ради директорів ЗАТ "Вагонмаш" – російського виробника вагонів метро. Йшов четвертий рік війни. У Харкові вигадали, як віддати українські гроші "партнерам" з країни-агресора.
Втім, не все так погано. Зміївська ТЕС, наприклад, закінчує переобладнання, щоби "зістрибнути" з донбаського антрациту на "газове" вугілля марок "Г" і "ДГ". Енергонезалежність потрохи таки зростає.
І про погоду. Вона на Харківщині дивувала і лякала. Все ж таки, нечасто в наших широтах побачиш смерч посеред поля. І це ще маленький. Схоже, природа тільки тренується. І від того якось не по собі.
Одеса
Схоже, українці таки змагаються у стікості. Цього тижня здався один з учасників цього змагання в Одесі. І таки виніс ялинку на смітник. Схоже, господар ялинки був дуже втомлений, аж не зміг донести деревце до сміттєвого баку, а вставив просто неба у кришку каналізаційного люку. Може, сподівається, що деревце там проросте. І якщо достоїть до наступного Нового року, його прям там можна буде прикрасити і водити навколо нього хороводи.
І ще одне диво дивне, на цей раз реально зелене: на Соборній площі "зацвів" фонтан. Щоправда, хтось йому допоміг: влив фарбу. Комунальники поскаржилися, що це вже не перший раз, і пішли зливати за хуліганами воду.
І про серйозне. У гучній "справі 2 травня" продовжують відкриватися нові подробиці. Подробиці досить неприємні. Так, виявилося, що судово-медичні експертизи потерпілих під час бійок були зроблені із серйозними порушеннями. Зроблені чомусь не в процесі огляду самих постраждалих, а за медичними документами. Крім того, один з експертів на прізвище Деркач взагалі не значиться в реєстрі Мін'юсту. І кінця краю цієї історії поки не видно…
Запоріжжя
На Запоріжжі – купа приємних новин. Там, наприклад, вже намолотили мало не три мільйони тонн нового зерна. І це – ранні зернові. А на підході і пізні. Їх, власне, вже почали збирати.
Поповнення в зоопарку Бердянська: там біла бенгальська тигриця Азіра народила тигренят. Одразу чотирьох. Працівники зоопарку радіють і пишаються: це – унікальний випадок, адже тигри дають приплід не частіше одного разу на три роки, а Азіра народила дитинчат вдруге за два роки. "Науковцям доведеться переписувати енциклопедії, оскільки наша матуся перекреслила все досі відомі світу факти і народила вдруге поспіль через рік", – тішаться в зоопарку.
І прекрасне свято влаштували в Мелітополі. Сама назва вже змушує посміхнутися – Фестиваль панамок. Особливо дійство сподобалося малечі: Під час фестивалю у всіх дітей і дорослих на головах були яскраві, креативні, смішні панамки, капелюшки і кепки. Таким чином малят, що не дуже полюбляють головні убори, привчали носити панамки. І купа посмішок в подарунок.
Херсон
Подяку у граніті, причому буквально, викарбував мешканець Херсона на стіні Генічеської лікарні. Подяка заслужена – за порятунок восьмирічної доньки, яку у вкрай важкому стані привезли з Арабатської стрілки після того, як на одній з баз відпочинку на дівчинку упала шафа. Травми були вкрай складними – перелам склепіння черепа. Але лікарі дівчинку врятували. Тож тепер мають дошку подяки: "вдячний прекрасним хірургам реанімації, невропатологам, ЛОР-лікарям і педіатрам за порятунок життя доньки…"
Втім, поки лікарі рятують, дехто думає тільки за заробіток. На одному з пляжів Скадовська впровадили такий собі "курортний збір". І беруть гроші не лише за шезлонги та інше знаряддя, але я за… тінь. Хочуть по 20 грн за "місце з покривалом". Покривало при цьому мають принести самі курортники.
І знову про відпочинок. Точніше, про шлях з нього. Про те, як їхалося з Херсону до столиці пасажирам поїзду №297, на своїй сторінці у Facebook написала віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. А їхалося у вагоні №12 цього потягу так: вікна не відчиняються, кондиціонер не працює, людям стає зле, навіть провідник непритомнів. На одній зі станцій довелося викликати "швидку". Пасажири зателефонували на гарячу лінію "Укрзалізниці", і там їм порадили вийняти скло з вікон. Так і зробили. Так і доїхали. А наслідки цієї історії відомі: спочатку голова "Укрзалізниці" Войцех Бальчун звільним відповідального за підготовку вагонів. Потім міністр Омелян таки продавив відставку Бальчуна. Втім, останнє – то вже зовсім інша історія.
Закарпаття
На Закарпатті цього тижня судили-судили підозрюваного у причетності до встановлення провокаційних стел угорською мовою на території Закарпаття і так і не засудили. Помилували. Точніше, взагалі звільнили від відповідальності. Як і першого підозрюваного ще 28 липня. Причому клопотала про це прокуратура, яка саме і розслідувала справу. Тому що прокуратура в Закарпатті добра. Особливо, як показує практика, до сепаратистів і провокаторів.
Але не будемо про сумне. Закарпаття, все ж таки, яскравий регіон. І губернатор там яскравий. Цього тижня він приїхав до села Минай, що на околиці Ужгорода, у футболці із зображенням Енді Воргола. Щоб урочисто відкрити площу Енді Воргола – декомунізовану Жовтневу. Родзинкою заходу став торт із зображенням картини Енді Воргола. Логічно, щоб на картині був сам Енді Вогол, але ні – там був Че Гевара.
Прикарпаття
На сусідньому Прикарпатті теж часу дарма не втрачали – там розмальовували величезний і красивезний залізничний віадук у Ворохті. Тепер опори цього найбільшого в Європі арочного красеня прикрашають гуцул і гуцулка.
А от у іншому районі, Косівському, у селі Пістинь, теж був потрібен міст, але обійшлося без нього. Натомість колись побудували "канатну дорогу", яка тепер є місцевою цікавинкою з досить мрачним підтекстом. Справа в тому, що нею переправляють мерців. Бо саме село розташоване на одному березі села, а церква і цвинтар – на іншому. Є підвісний міст, але дорога туди вузька, переносити труну дуже тяжко. От і побудували переправу для гробів. Дехто боїться і вимагає, щоб його таки після смерть на руках на вічний спочинок несли. Інші міркують інакше: "Та що вже там мертвому боятися. Мертвому вже нема чого боятися – треба їхати..."
Вінниця
Вінниччина пишається своїм земляком: Герой України підполковник Сергій Собко, родом з Літина, що на Вінниччині, став командиром 128-ї гірськопіхотної бригади. Нещодавно підполковник повернувся з Америки – понад рік навчався у Командно-штабному коледжі армії США. Це другий американський навчальний заклад, де офіцер здобував освіту. Із досвідом армій НАТО він знову вирушив в АТО. А ще свого часу Сергій навіть батькам не повідомив, що нагороджений Золотою Зіркою Героя України. Козак!
Втім, повернемося до буденного. Цього тижня у самій Вінниці протестували: мешканці району Сабарів не хочуть мати неподалік новий цвинтар. А кладовище місту дуже потірбне: діючі заповнені, небіжчиків вже у проходах "селять". На кладовищі у селі Лука-Мелешківська, наприклад, залишилось лише півсотні місць для поховання. Тобто це вже не просто "складнощі", а серйозна проблема. Життя і, особливо, смерті.
Кропивницький
Це таки сталося! Регламентна комісія підтримала проект рішення про перейменування кіровоградської міськради у Кропивницьку. Хотілося сказати, що "не пройшло і півроку", але ж пройшло. Втім, проект відповідного рiшення розглядaтимуть під чaс нaступної сесії міськрaди. Нині депутати відпочивають. Так що, як там люди кажуть, обіцяного три роки чекають.
Не задалося побачення у одного з мешканців Кропивниччини. Він приготувався, запросив, власне, дівчину, взяв машину… втім, тут же починаються нюанси: машину він вкрав. У товариша. Але не впорався з керуванням, з'їхав з дороги і машину розбив. Об стовп. Вщент. Схоже, побачення з дівчиною йому тепер світить не скоро. Поки що йому світить побачення з суддею. І строк від трьох до п'яти.
А от інший приклад: учень гімназії-інтернату-школи мистецтв Артем Самсонов не пив, не курив, машин не крав – і поїхав на міжнародний конкурс Expo-Sciences International 2017 у Бразилії. І не просто так, а з власною розробкою: школяр розробив бронежилет, всередині якого міститься спеціальна рідина, в'язкість якої залежить від градієнта швидкості кулі. З рідкого стану наповнювач може блискавично перетворюватися на міцний матеріал. Це відбувається при досить сильному ударі, до якого можна віднести і попадання кулі. Цікавезна і дуже потрібна розробка. Будьте, як Артем.
Хмельницький
Оскандалилася цього тижня Хмельниччина. Причому оскандалилася геть не гарно: в мережу були викладені кадри зі змістом тушкованки, виробленою у Волочиську, якою годують бійців на передовій. Пахне ця "їжа" неприємно, та й їжі там немає: є шкіра, хрящі, судини, сухожилля, багато комбіжиру, але зовсім відсутнє м'ясо. Зрозуміло, що весь регіон в цьому винити не варто: винні лише окремі підприємці, які отак от віддячують бійцям. А також ті, хто дозволив їм довести цю ганьбу до армії.
І це при тому, що продукти на Хмельниччині дешевші, ніж загалом в Україні. На Поділлі вартість 15 з 23 соціально найважливіших продовольчих менша, ніж середня у державі. Зокрема, регіон може похвалитися чи не найдешевшою вареною ковбасою, молоком, вершковим маслом. Хоча сало і свинина добряче подорожчали. Втім, як і всюди по Україні.
Полтава
Тиха Полтава цього тижня вибухнула так, що вся Україна почула. Вечір четверга не віщував нічого поганого, тим часом на одному з полтавських пляжів розгорялася драма. Почалося все із зауваження. Переросло у сварку. Одна зі сторін підтягнула групу підтримки з бітами. Іншій стороні не лишалося нічого, як дістати рушницю… Наслідок: один труп, один постраждалий учасник конфлікту з кількісними і складними переламами, одна поранена випадковим дробом дитина… І величезна купа питань.
Взагалі Полтавщина цього тижня неприємно дивувала. У Кременчуці, наприклад, учень 9-го класу однієї зі шкіл потрапив до лікарні. Попередній діагноз – отруєння пивом. Жити буде. Чи буде далі пити пиво – велике питання.
А тут вже і сміх, і гріх. Гріх в тому, що прокуратура Полтавщини, спільно з працівниками СБУ впіймали на хабарі службовця Полтавської ОДА. А сміх в тому, що начальника відділу біотичних ресурсів та техногенної безпеки Управління регулювання природоохоронної діяльності Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА взяли за хабар… дровами: він отримав від підприємця 14 кубометрів деревини, вартістю понад 10 тис. грн. Питання, чи воно того вартувало, риторичне.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця