Чим жила Україна: Наступ на сміття, середньовічний "сек'юріті" та нашестя нудистів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Наступ на сміття, сере…

На хвилі бунтів "євробляхерів", чергового здорожчання проїзду у столиці та боротьби зі сміттям промайнув цей тиждень. Про все це – у дайджесті Depo.ua

Київ

Коли у київському метрополітені змінюють колір жетони – це не на краще. Від 14 липня вартість однієї поїздки у київському метро становитиме вже не 5, а 8 гривень. Не дивно, що у п'ятницю, 13-го, в столичному метро вишикувалися чималі черги - всі намагалися закинути на картку 100 поїздок за старими цінами. А в тролейбусах, трамваях і автобусах - о диво! - не було талонів, адже їх після повідомлень "Київпастрансу" про те, що старі талончики діятимуть до серпня, розкупили "під корінь" - про запас.

Що стосується метро, то обміняти старі жетони на нові можна без доплати впродовж липня, в серпні - вже з доплатою. У касі можна обміняти лише один жетон, більше - лише в сервісних центрах на станціях "Майдан Незалежності", "Дорогожичі", "Політехнічний інститут", "Дарниця" (вестибюль №2, з боку центру міста). Як повернуться люди з відпусток, які черги будуть!

Та це не всі "сюрпризи" перевізників. Разом з комунальним транспортом подорожчає і приватний. Наприклад, в маршрутках №442 і №442-д вже піднімають ціну – з 5 до 7 грн. Ну, а що: мерії можна, а приватникам - ні?

Донбас

На Донбасі і так "пахло смаженим", а на тижні аж "зашкварчало". Пропагандист та ватажок бойовиків "ДНР" Захар Прилєпін, наприклад, заявив, що залишає свою "посаду" в бойовиків і їде вирішувати свої "справи" до Москви. Російський бойовик заявив, що його "батальйон" і без нього чудово функціонує. Хоча всі все зрозуміли без слів: тікає.

Посли – можуть багато чого і що показують на публіку – лише частинка їхніх вмінь. У Маріуполі посол Франції Ізабель Дюмон приєдналась до оркестру та зіграла на віолончелі. Зіграла так, що якби не казали, що до оркестру доєдналась грати вона, то глядачі нічого б не запідозрили. Така от "сюїта" для дипломата з оркестром.

"Наступ на сміття" влаштували у Золотому, яке перейшло під контроль ВСУ. Люди були шоці, бо сміття накопичувалося роками, а тут прийшла Україна і разом очистила землю від "русского міра". На боротьбу із вражаючими за розмірами сміттєвими купами владі прийшли місцеві, причому, працювали завзято, не звертаючи уваги на дощ.

Львів

От би ентузіастів із Золотого та й на Львівщину, до Дрогобича! Контейнери тут так закидали сміттям, що їх і не видно. Містяни кажуть, що купи височіють другий місяць, і при цьому влада запевняє, що комунальники працюють у цілодобовому режимі.

І в смітті, і в болоті. На тижні злива добряче затопила все той же Дрогобич. Дощова каналізація не впоралася, тож дороги перетворились на брудні річки, по яких, немов танки, пересувались автівки.

Тим часом у самому Львові жваво і не без ексцесів пройшла сесія міської ради. Депутати встигли попрацювати, поштовхатись і "екшн" від стоматологів подивитись. У розпал сесії одна з лікарів спробувала покінчити життя самогубством. Жінка стояла на вікні сесійної зали та голосно кричала, поки її звідти не зняли правоохоронці.

Медики комунальної третьої стоматологічної поліклініки не заспокоїлись і наступного дня. Вони знов влаштували пікет з вимогою виплатити 11-місячну заборгованість із зарплати, а одна з активісток погрожувала вчинити самоспалення.

Дніпро

Метро будувати – не насіння лускати. Особливо у Дніпрі. Тут йде будівництво станції метро "Театральна". Роботи виконує турецька компанія, бо українські фахівці не мають досвіду роботи у таких непростих умовах (щоправда, київські метробудівники на цьому твердженні скептично хминули, - Ред.). Ну і сучасної техніки також не вистачає.

Тиждень для України пройшов під гаслом "блях". Але не "євробляхами" єдиними. У Дніпрі помітили автомобіль на "азіябляхах", точніше, на кувейтських. Містяни ті "бляхи" зацінили і одразу в мережі фото розігнали.

Коні, хоч і без блях, зате надійні. У Кривому Розі трапилась історія про коня, в якого врізалась автівка. Бричкою, на якій везли сіно, керували роми. Назустріч їхала автівка, кінь раптово повернув ліворуч, через що і сталося зіткнення. Тварина отримала незначні травми. От такий кінь - обтрусився і далі пішов.

Одеса

Раніше вже повідомлялося про найбільшу в Україні родину, в якій нарахували 346 членів. І якщо у минулому дайджесті родину Семенюків лише збирались вносити до книги рекордів, то цього разу вже внесли. Сім'я Семенюків є не тільки найбільшою родиною в Україні, але і в усьому світі. Зараз у Книзі рекордів Гіннесса статус рекордсмена має родина з Індії, в якій нарахували 192 члени, але українці обігнали з величезним відривом – у Семенюків майже вдвічі більше.

Собаки або коти в лавах рятувальників – це давно "маст хев", а ось ворони - екзотика. Лави рятувальників Чорноморська поповнив балакуча ворона. Птах прилетів до підрозділу, йому там були раді, відтак сіро-чорний вирішив залишитися з рятуавльниками. Ось тільки з ім'ям для птаха не визначились, думають, як краще: Гідрант, Багор чи Стажор.

На селищі Котовського давня проблема: алкоголіки окупували стадіони. Кажуть, що біля кожного дитячого стадіону в Суворівському районі розташовано по кілька наливайок, де пияки купляють напої, йдуть на стадіони, сідають та пиячать. Слава про місцевих "алконавтів" докотилась аж до міської ради. Чиновники сказали, що питання на контролі, але слабо віриться в те, що можна побороти бажання любителів випити у погожу літню днину.

Харків

Тим часом слідчі завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-мера Харкова, а нині народного депутата Михайла Добкіна. Встановлено, що Добкін та його підлеглі сприяли незаконному заволодінню землею у Харкові аж на цілих 230 мільйонів гривень. Після ознайомлення з матеріалами розслідування обвинувальний акт буде скеровано до суду.

"Відзначились" і харківські копи. Правда, на Луганщині. Поліцейських, які вимагали хабара від приватного бізнесмена, взяли під варту. Історія почалась з того, що спочатку копи вимагали в бізнесмена гроші, проте отримали відмову. Не довго думаючи, вони відібрали 459 тисяч гривень і втекли. Зараз поліцейським загрожує 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади.

Запоріжжя

Зливи на Запоріжжі продовжують лякати курортників. На тижні потоп трапився на бердянському ринку "Привоз". Між торговими рядами утворилися бурхливі ріки, через що продавці одразу хапались за мітли та совки, аби ганяти воду, а відпочивальникам хоч би що, вони ж відпочивати приїхали.

Тим часом на Запоріжжі на території Мамай-гори археологи розкопали поховання середньовічного "сек'юріті". Дослідники припускають, що знайшли поховання представника племені, який забезпечував послуги охорони. Неподалік у період пізнього середньовіччя була розташована найбільша переправа нижнього Подніпров'я – Микитинська. Та стверджувати на 100%, що то був охоронець, не варто, бо поки що це лише кістяк, не більше.

Ох вже ці нудисти! Все мало їм місця. Так сталось, що у Бердянську вони облюбували собі ділянку біля пляжу дитячого санаторію. І далеко не всім це до душі. Орендар пожалівся чиновникам на голих людей, які засмагають поблизу пляжу з дітьми, а в міській раді пообіцяли врегулювати проблему. Чекаємо на голі бунти.

Закарпаття

Закарпаття може вразити наповал найвибагливішого гурмана. Нещодавно до скарбнички закарпатських делікатесів додались горілка та ковбаса з равликів. На одній з ферм паленку (місцеву горілку, - Ред.), настоюють на равликових мушлях, а ковбасу роблять з равликового м'яса. А що: м'ясо тихоходне, далеко не втече.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль проінспектував початок реконструкції Музею лісу і сплаву на Чорній ріці, що на території Національного парку "Синевир". Роботи ідуть повним ходом, музей має запрацювати вже цього року.

Тішить те, що Синевир вражає красою будь-якої пори року і з будь-якого ракурсу. Таке воно, безмежне та гарне "морське око" Карпат.

Вінниця

Розбирати – не будувати. В Уладівці, що на Вінниччині, по 10 гривень продають цеглини колишньої цукроварні, яку майже 200 років тому збудував шляхтич Ян Потоцький. Фахівці шоковані, адже країна може втратити частину історії, позаяк цеглу з гербом та ініціалами Потоцьких продають за безцінь.

Тим часом Вінниця б'є рекорди за кількістю п'яних і "обдовбаних" водіїв. Копи жаліються, що 10 200 гривень штрафу та позбавлення водійських прав для таких кермувальників - не перепона. Щодня вінницькі поліцейські затримують від п'яти до двадцяти водіїв напідпитку або під "наркотиками" і з жахом прикидають в голові, якою може бути статистика по всій області, якщо вже за цими даними у порівнянні із іншими підрозділами Вінниччина в Україні всіх обігнала.

Кропивницький

Їздитимуть в громадському транспорті дорожче не тільки кияни, а й кропивничани. Згідно рішенню виконкому, проїзд у маршрутках буде по 5 грн, а в комунальних автобусах - по 4,5 грн. Прям "тиждень позитивних новин" для пересічних пасажирів видався.

Сміття, наче той бумеранг, повертається до тих, хто викидає його не там, де треба. Спецінспекція Кропивницького, як у детективі, прослідкувала, хто де смітить. Відтак тим, хто, виходячи з під'їзду, ставив сміття під сусіднім будинком, повернули сміття назад додому, ще й склали на додачу адмінпротоколи. "Викидальники" були вражен. Тепер вони слухняні і носять сміття на контейнерний майданчик.

Хмельницький

Буває і таке: у сільській крамниці на Хмельниччині угледіли дивний товар – одеколон "Красная Москва" та туалетну воду "Vodka Аbsolute" незрозумілого походження. Люди в мережі, жартуючи, називають парфуми "духами з ароматом перегару".

В одному з готелів на Хмельниччині завели левів. В клітці. Зоозахисники, дізнавшись про це, звернулись до Міністерства екології та природних ресурсів з проханням про перевірку. Кажуть, вольєр для левів затісний, хижаки обмежені в пересуванні, навіть попити не можуть.

Бібліотекарка з Хмельниччини "зловила" натхнення та взялась за пензлі. Лише за якихось два тижні жінка розмалювала казковими сюжетами власну хату. Насправді хата стара-престара, майже сторічна, а жінці дуже хотілось, аби вона залишалася такою, як є – унікальною та автентичною.

Полтава

Полтавщина багата не лише на вродливих дівчат, а і на різноманітні історичні знахідки. Здавалося, наче все вже дістали з-під землі, але вона продовжує "підкидати" археологам сюрпризи. У Зіньківському районі дослідники натрапили на маленьку сокиру з мідного сплаву. Кажуть, що цей амулет є імітацією бойової сокири. І хто-зна скільки в опішнянських землях лежить такого добра.

"Передачки" – це, звісно, добре, але зважаючи, які. У Полтаві намагалися передати засудженому цукор і дріжджі. Та й дріжджів було ого-го скільки – аж 300 грамів. Як таку пачку та не помітити! Її й поомітили. Навряд чи все це передавалося для випікання святкового пирога, а от для підпільної самогоки - в самий раз. Словом, свято у тюрмі знову не задалось.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme