Чим жила Україна: Кіт-камікадзе, вишиваний танк та дніпровський Гіперлуп

Цього тижня в Україні було багато вишиваного, доброго, екстремального та відверто смішного

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Кіт-камікадзе, вишиван…

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди. Про найцікавіше, що відбувалося в різних областях країни – в щотижневому дайджесті Depo.ua.

Київ

Головна столична тема тижня – підвищення проїзду у громадському транспорті. Столична мерія не стала ні в чому собі відмовляти, і оголосила про зростання цін на талони і жетони одразу у два рази. "Покращення" набере чинності за два місяці – 14 липня: відтоді проїхатися в трамваї чи тролейбусі можна буде за 8 грн. У Кличка навіть не стали напружуватися аби вигадати обгрунтування: просто повторили знайомі куплети про подорожчання електроенергії, палива, комплектуючих. Маршрутники вже радісно потирають руки…

Домашній кіт – це страшний і непередбачуваний звір. В Києві цього тижня, наприклад, автівка вилетіла на газон. Здавалося б, звичайна ДТП – водій не впорався з керуванням, може навіть п'яний був. Але ні: водій був тверезий. Натомість в салоні був кіт, який раптом "захотів покерувати". В боротьбі людини і тварини перемогли закони фізики. На щастя, вижили всі. Хоча за кота не впевнені…

Світлина від Vitaliy Gideone.

І про хороше: в одному з дворів на столичному бульварі лесі Українки з'явився незвичайний сміттєвий бак. "Собрати" навкруги сірі й сумні, а він веселий, чистенький і з сонечком (комашкою, яку за поребриком чомусь обзивають божою коровою, – Ред.) на борту. З'явилася дивина завдяки людському співпереживанню: у такий спосіб місцевий художник вирішив підтримати літню комунальницю тьотю Любу, яка прибирає двори в цьому районі і чекає на операцію. От хай в них обох все буде добре. І чисто. І сонячно.

https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/u-stolici-z-yaivsya-kazkoviy-smittyeviy-bak-iz-nezvichaynim-grafiti-foto-20180515774128

Донбас

Мало радісних новин з палаючої Донеччини. Війна з путінськими зайдами триває, цього тижня на лінії розмежування знову було гаряче. Навіть канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала, що "Мінські угоди", покликані пригасити конфлікт – напівмертві. І це вона ще дуже дипломатично висловилася. Хоча дивного нічого нема: будь-яка угода з Кремлем від самого початку не життєздатна. Дивно, що цього не розуміє сама пані Меркель, натякаючи, що "військовими засобами це не вирішити" і, разом з тим, продавлюючи московський "Північний потік-2" в Європу. Бізнес, ми розуміємо… Самі колись так обпалилися.

На щастя, на вільній території Донбасу життя не зупиняється. Чим далі від території братської любові, тобто лиха, тим життя це насиченіше. Наприклад, з кожним роком більшає приватних сонячних електростанцій – нині їх в регіоні вже півсотні. Навіть продавати енергію державі можна. Одна біда6 обладнання дороге. Але процес, все ж, потрохи йде.

Потрохи просувається і процес декомунізації і дерусифікації. На в'їзді до Слов'янську от днями українізували стелу з назвою місту. Нема більше "Славянска" з його "русской слАвой". Є чудове українське містечко, у якого попереду купа хорошого і цікавого.

Львів

"В туалет – так з музикою", вирішили у львівські Ратуші та замовили неабиякий ремонт санвузла. Витратити на "місце усамітнення" планують чимало – 750 тис. грн. "На виході" хочуть отримати підлоги зі штучного каменю, три кабінки, одна з яких зможе "приймати" людей з обмеженими можливостями, необхідне приладдя та… музичний супровід. Чи то щоб сусідам не заважало, чи то щоб лилося, мов та пісня.

Цього тижня вся країна із помітним задоволенням долучилася до Дня вишиванки. Львів, само собою, не лишився осторонь. Та одягнув в український національний стрій давньогрецьких богів, що стоять біля мерії – Нептуна, Амфітріту, Адоніса та Діану. Левам – охоронцям Ратуші теж дісталися вишиванки. Подейкують, ті аж муркотіли від задоволення. Тіко тихо-тихо.

Луцьк

Якщо у Києві до керма рвуться коти, то у Луцьку малі дити. Хлопчик років 5 виїхав на тротуар, прокотив на капоті пішохода – не виключено, що його ж батька, який забувся витягнути ключа і поставити машину на "ручник", – та зупинився об дерево. На щастя, ніхто не постраждав. А от налякалося чимало.

Дніпро

Моторошну знахідку буквально відкопали біля Дніпра в районі Таромського волонтери: вони знайшли масштабне поховання речей бійців, що загинули під Іловайськом. Зокрема були знайдені радіостанції, натільні хрестики, форма, елементи спорядження, нагороди тощо. Хто допетрив таке зробити, розбиратиметься слідство. Наразі волонтери говорять щонайменше про службове недбальство. І сподіваються, що покарання знайде "героїв".

У Нікополі водій "Ланоса" примудрився не тільки вилетіти з дороги, а ще й знести стовп, обірвати дроти, перекинутися і, врешті решт, повиснути на чиємусь паркані. Копів він переконував, що летів геть низенько, перепрошуємо, їхав повільно, адже тільки підібрав пасажирів і тільки рушав, як його "підрізала" інша автівка. Вірити йому, чи ні, мешканці району могли спокійно вирішувати району аж дві доби, і нічого їх від цього не відволікало – ні комп'ютери, ні телевізор. Аж поки електрики не відновили пошкоджені електромережі.

Але не будемо про погане. А хороше Дніпро пообіцяв міністр інфраструктури Володимир Омелян. Каже, в осяжному майбутньому в місті заснують Центр транспортних інновацій, "які повинні мати не теоретичний, а суто практичний вимір імплементації: безпілотні автомобілі, штучний розум, інтернет речей, Гіперлуп…" Більше того, щодо останнього Омелян запевнив, що вже визначилися з місцем для тестового майданчика. Буде Дніпро не просто Дніпро, а гіперДніпро.

Одеса

Не так давно в селі Городнє на Одещині творили дивне: викликали дощ. Робили це за старовинним болгарським обрядом – Пеперудою. Дівчата одягнулися у святкові народні костюми, взяли кошика та посуд, і пішли по хатах, співаючи обрядових пісень. Господарі обдаровували співочих гостей продуктами, але без яєць – бо ті можуть "накликати" град. Потім в одному з будинків проводили ворожіння – катали сито. Далі зібрали всі дари разом, і дівчата, поки старші жінки готували застілля, зліпили з глин ляльку Германчо, помістили її у коробку і, оплакавши, віддали її річці. Далі було застілля, пісня та танці. А за тиждень в селі дійсно пішов дощ. І, треба додати, не тільки там: Харків і Київ, наприклад, теж помітно пополокало. Напевне, добра була Пеперуда.

Мер Одеси Геннадій Труханов, який до того не відрізнявся особливою любов'ю до України, продовжує дивувати. То він спробував українською заговорити, чого від нього ніхто не чекав, а цього тижня вчився вишивати національних візерунків. Все завдяки першій леді України Марині Порошенко, як залучила одеського очільника до створення 7-метрового рушника "Сонячна Одещина". Труханов під наглядом дружини президента зробив кілька стежків, долучившись, таким чином, до роботи майстринь одеського регіону.

Хто бував в Одесі, той знає: нема Одеси без моря, Привозу, гострого слівця та трамваїв. А останніх в місті побільшало. По-перше, "Одесміськелетротранс" зібрав новий вагон з чатково низькою підлогою. Машина під №2962 обладнана пандусом для заїзду пасажирів на візках, візуальною та звуковою системами оповіщення маршруту. Новичок вийде на маршрути після обкатки.

В Одесі відновили унікальний трамвай, якому понад 60 років (ФОТО)

По-друге, в місті відреставрували трамвай 1956 року випуску – єдиний подібний вагон, що зберігся в Україні. Причому відновили не лише зовнішній вигляд, а й внутрішній інтер'єр. Старичок, скоріше за все, буде використовуватися як екскурсійний трамвай. Тим часом в "Одесміськелетротрансі" діляться наступними грандіозними планами – відновити вагон 1910 року. І тут лишається тільки подивуватися, як такі раритети в них взагалі залишилися – в багатьох інших містах старі трамваї просто порізали. І похвалити за гідне ставлення до своєї історії.

Харків

Гарні дівчата в Україні. А хто не згоден – той хай потім не хниче, бо сам винен. Бо вони не лише гарні, а й сильні. Харків'янка Євгенія Тішакова, наприклад, встановила світовий рекорд на чемпіонаті Європи з пауерліфтінгу. Вона виборола "золото" у ваговій категорії до 84 кг серед жінок, "взявши" за сумою триборства (присідання, станова тяга, жим лежачи) 648 кг. Рекордним же стало присідання – 275,5 кг. Про всяк випадок ще раз: гарні в Україні дівчата…

Поки в Одесі Труханов вишивав рушник, на харківському Заводі ім. Малишева вишивали танк "Оплот" на фірмовому банері. Як розповіли автори, у вишивці танка були використані декілька візерунків у вигляді своєрідного печворку. Велика площа вишивки потребувала грандіозної кількості стіжків: їхня загальна кількість склала близько 3 мільйонів – 1,5 мільйони пішло на загальний силует бойової машини, 750 тисяч - на вишивку назви та логотипу підприємства, приблизно стільки ж – на ствол танку. Грізна краса вийшла!

Але повернемося до мирних справ. У Харкові відсвяткували день народження тигра: в місцевому Зоопарку смугастому хижаку Єлисею подарували 10 кг смакоти. А саме яловичини – саме вона складає основу раціону цього "котика". Єлисей залишився задоволений. Хоча зі святковою упаковкою. Як це часто буває, довелося поборотися.

Запоріжжя

Дивина, та й годі: у Мелітополі до лікарні привезли бджоляра після того, як його вкусила, власне, бджола. Комаха вжалила 62-річного пенсіонера в обличчя, і в нього розвинулася потужна алергічна реакція. Довелося навіть в реанімацію класти. На щастя, з часом чоловікові полегшало. А от чи смакуватиме йому тепер мед, як смакував раніше – питання.

Тим часом в самому обласному центрі чекають, коли ж їм відкриють дорогу в небо. Точніше, відремонтують наявну злітно-посадкову смугу і побудують нову. А плани такі є. Лишилося тільки знайти 1,2 млрд гривень – і небо загуде крилатими машинами.

Закарпаття

Закарпаття – край, який готовий кинути виклик всім. Навіть Голандії з її тюльпанами. Ні, таких же безкраїх ланів з квітами в регіону нема, зате в нього є добрий гонор, гори, а тюльпани ті ростуть на деревах. Саме така алея – найдовша в Україні – розквітла в Мукачеві: 73 дерева на ділянці у 330 метрів завдовжки висадили минулого року, і от результат. А враховуючи, що тюльпанове дерево, або ліріодендрон, належить до сімейства магнолієвих, то, можна сказати, в Закарпатті знову розквітли магнолії. Диво, а не край.

Поки долини квітнуть, на вершини Карпат повернулася зима і притрусила їх снігом. Гора Піп Іван знову побіліла, але зовсім ненадовго. Тому що літо не спинити. Хоче зима того, чи ні.

На вершини Карпат повернулась зима (ФОТО)

І про здоровий спосіб життя. Його у вже згаданому Мукачеві рекламують на стовпах. Звичайними оголошеннями. "Викинь пиво, – пишуть. – Візьми фруктики!". Ну тобто відірви, як номер телефона на сусідньому оголошенні. А як не відірвеш, то хоч посміхнешся. А добрий настрій – то теж здоровий спосіб життя.

Кропивницький

Неспокійно було у селі Луганка Петрівського району, що на Кропивниччині: там понад дві сотні селян проганяли приїжджих. Кажуть, що вийшли на вулицю, аби прогнати рейдерів, які намагаються "віджати" місцеву агрофірму за допомогою нещодавно створеного "клону". В хід пішли зеленка та яйця. Далі, схоже, буде.

В Кропивницькому українським захисникам пропонують стрибанути з готелю "Турист". Ніякого криміналу чи злого умислу: у такий дещо несподіваний спосіб там збираються долучитися до реабілітації ветеранів АТО. Психологічний відбір кaндидaтів проводитиме Центр медико-психологічної реaбілітaції, a облaсний госпітaль зaбезпечувaтиме їхній медичний огляд. Громaдські оргaнізaції у свою чергу опікувaтимуться безпекою при здійсненні стрибків. Що ж: буває екстренна допомога, а буває і екстремальна.

Полтава

Відпочивальнику на замітку: в Полтаві на дві розваги стало менше. В місцевому парку "Перемога" не пройшли перевірку атракціони "Гойдалки" та "Берізка". І, відповідно, заборонені до використання. А от "Сюрприз", "Круговий огляд", "Веселі гірки" допущені до експлуатації. Хоча назва першого у списку дещо напружує…

Тернопіль

У Тернополі, таке враження, весь тиждень тільки й робили, що встановлювали рекорди. Почали ще на вихідних: в неділю, в День матері, одразу сотня – навіть трохи більше – тернопільських юнаків і дівчат дружно зателефонували своїм матусям з найвищої точки України – гори Говерли. І зателефонували, і рекорд поставили.

У Тернополі зібрали 350 депутатів у вишиванках, встановивши рекорд (ФОТО)

А на тижні, на День вишиванки, у тернопільському парку Шевченка зібрали найбільшу кількість депутатів у національних сорочках – аж 350 людей. Одразу виникло питання, де ж вони стільки зібрали. Виявилося, що депутати ті – всіх рівнів. Так що і рекорд, можна сказати, багаторівневий.

Хмельницький

У Хмельницькому теж вирішили відзначитися. І створили величезний тризуб з людей у вишиванках. Цьогоріч в акції взяла участь 1961 людина (для порівняння, торік було 978 учасників). Цікаво, що ж буде наступного року і чи вистачить того Хмельницького, якщо вся Україна підтягнеться.

Вишиваний тризуб хмельничан став рекордним в Україні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Тим часом у Старокостянтинові, що на Хмельниччині, показали, як треба єднатися заради добрих справ. Там пройшла акція "Велике очищення річки": кілька десятків місцевих мешканців, переважно молодь, вийшли, аби прибрати міську набережну, територію замку князя Острозького, прибережну територію ріки Шахівки, та інші зелені ділянки. Гідний приклад, аби наслідувачі знайшлись.

Вінниця

У Вінниці знають, що сучасна людина любить фотографуватися. Особливо якщо вона– турист або просто вийшла прогулятися у доброму гуморі. Тому в центрі Вінниці "освіжили" одну з найпопулярніших фотозон – напроти водонапірної вежі, що є одним з найпізнаваніших символів міста. Достатньо лише встати на позначку – і от перед очима і вежа, і 3D-зображення її підземель. А там скарби і діжки з чимось цікавим і, вочевидь, смачненьким…

Ще у Вінниці можна побачити, де сидів Петлюра. Точніше, за чим, бо "де" – це скоріше до, скажімо, Лук'янівського СІЗО у Києві. Так от у Вінниці, у краєзнавчому музеї, відкрили виставку, присвячену Українській революції 1917-1921 років. І виставили стіл, за яким колись працював Головний Отаман військ УНР Симон Петлюра, коли був у Вінниці. Принаймні, так люди кажуть. Ще в експозиції – оригінальні документи, часописи, однострої, зброя армії УНР, військові нагороди, військові фляги, гільзи і зброя тих часів. А при вході – панцирник "Петлюра".

Якщо в когось на вулиці нема асфальту, то хай не свариться. Так треба. Це для його ж блага. Бо асфальт – він підступний. Рівний. По ньому одразу хочеться бігати. І навіть гасати на велосипеді. А з ровера можна упасти. І розбити коліна. Саме тому нового асфальту нема і не буде. Бо турбота про людей – передусім. Здавалося б, маячня, але саме так пояснив відсутність нормального дорожнього покриття один селищний голова на Вінниччині. Сміливець, треба визнати. Бо іноді так буває, що от голова є – і от вже нема голови. Згідно народного волевиявлення. Доведено французькою королевою Марією-Антуанеттою в далекому 1793-му.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme