Чим жила Україна: Свиня на сонці, алмазний план та довічна прописка Бендера

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Свиня на сонці, алмазн…

Тиждень українцям дав відчути, що холоди не за горами. Правда, синоптики кажуть, що останні дні жовтня ще потішать нас теплом. Про те, чим переймались у регіонах на тижні, – у дайджесті Depo.ua

Київ

Із остаточним впровадженням єдиного електронного квитка у столичному громадському транспорті доведеться зачекати. Цю електронну "затію" перенесли на рік. Тим часом кияни вже потроху звикають до електронного квитка. Сама ж система потребує вдосконалення.

На столичному бульварі Тараса Шевченка замість скандальної "синьої руки" на колишньому пєдесталі пам'ятника Леніну з'явилася льодова скульптура, яка буде потрохи танути. Вона символізує зникаючий вид тварин – карпатську рись. Кияни та туристи вже облюбували локацію як непогане місце для того, щоб зробити селфі.

У деяких квартирах киян з 25 жовтня "забулькало" та потепліло. Хоч і не скрізь. Протягом 10 днів обіцяють підключити до опалення всі будинки. За словами чиновників, за останні 10 років це найпізніший випадок пуску тепла, бо жовтень балував українців теплом і теплі батареї нікому не були потрібні. Чи потрібні вони вже зараз – питання поки відкрите, бо і так тепло.

Донбас

Краєзнавці Краматорська забили тривогу: будинок Мамонтова, "основа основ міста", розсипається ледь не на очах. Небайдужі до подальшої долі будинку люди вже звернулись до міського голови Андрія Панкова з проханням якось зарадити руйнуванню. Бо на будинок геть сумно дивитись: цілими лишились лише стіни.

До Геловіну хоч і лишились лічені дні, а на деяких дорогах вже бачили смерть с косою. Але, як виявилось, кельтське свято тут було ні до чого: смерть "підмовили" постояти біля дороги правоохоронці. Таким чином копи вирішили нагадати учасникам дорожнього руху про тяжкі наслідки порушень правил дорожнього руху.

На Донбасі землю знову трусило. І йдеться не про обстріли, які досі не припиняються, а про справжній землетрус. Мешканці селища Об'єднане, що на території окупованої Макіївки, поділились фото наслідків підземних поштовхів, які відчуваються вже тривалий час. Через поштовхи стіни старих будинків почали тріскатися, в одному з них навіть обвалився дах. Що далі буде з місциною – покаже час. Але в будь-якому разі нічого хорошого їм там під путінськими бойовиками чекати не доводиться.

Львів

В житті кожного львів'янина може настати момент, коли просто хочеться з'їсти сирника, причому свого, львівського.  Саме над таким сирником потрібно "чаклувати" не менше чотирьох годин, бо інакше він не буде смачним. Але терпіння у львівських гурманів достатньо. Коли йдеться про фестивалі, то сирники можуть бути навіть гігантськими. Нещодавно на святі сиру та вина у Львові презентували 100-кілограмовий сирник. Кажуть, рецепт давній, але його галицькі кулінарки тримають у секреті. 

Тим часом молодий львівський ілюстратор Михайло Скоп презентував настільну стратегічну гру про зомбі-апокаліпсис у Західній Україні. Хлопець створював її за мотивами саморобних знаків і спонтанних графіті на львівських вулицях. Сюжет розгортається в пост-апокаліптичному містечку, де живуть мерці і бандити, які постійно  воюють. У грі багато брутального гумору, оживаючих трупів, галицької гопоти і чимало інших "родзинок". Настільна гра художника Михайла Скопа хоч і не для широкого загалу, але як то кажуть, на будь-який товар – свій покупець.

Той, хто хоча б раз був у Львові, прагне туди повернутись ще раз. Місць для розваг у тут вистачить на будь-який смак. Нещодавно у міськраді розповіли, що у списку найпопулярніших атракцій – екскурсія містом на Чудо-бусі/Чудо-поїзді, "Д.С. Таємна аптека", Личаківський цвинтар, Шевченківський Гай та Вежа Ратуші. Ще, готуючись до наступної подорожі у Львів, варто не забути подбати про Lviv City Card – туристичну картку, з якою можна безкоштовно відвідати близько 20 музеїв/галерей, піднятися на Вежу Ратуші, ознайомитися з містом на екскурсії на Чудо бусі або Чудо поїзді та отримати знижки в кав’ярнях та ресторанах міста.

Дніпро

Цікавинки про своє місто дніпряни дізнаються ледь не щодня. Нещодавно під час "розкопок" на центральній площі Дніпра знайшли зріз культурного шару – бруківку. Знахідка заховалась на глибині близько півметра під як мінімум чотирма шарами асфальту. Коли саме її закатали, не відомо, але в 1910-х роках вона ще була, а вже в кінці 1930-х у цих місцях бруківки не було. Швидше за все, її прибрали в середині 1930-х, коли почали будувати ЦУМ.

На TechFest у Дніпрі показали бойового робота для ЗСУ. "Скорпіон" придатний для використання як в бою, так і у якості машини для гасіння пожеж. На озброєнні платформи стоїть танковий кулемет Калашникова. Так що з таким роботом краще не жартувати.

Поїздка маршруткою може запам’ятатись надовго, а якщо маршрутка "бере тебе в заручники", то вражень вистачає на тиждень вперед. У Кривому Розі у маршрутки №223 заклинило двері. Пасажирам і водію 25 хвилин довелось битись, аби вирватися на волю. Врешті-решт пасажирам довелось полишати громадський транспорт через двері водія.

"Перчинки" в хроніки дорожніх пригод краю додала історія з 20-тонною фурою, яка ще у 2015 році врізалась у приватний будинок, розбивши господарям подвір'я, машину і пошкодивши гараж. Вантажівка тоді врізалася у стіну будинку, зруйнувала її і сама стала стіною. Але, я не дивно, фура досі так і стоїть, вже п'ятий рік. Господарі будинку судяться з господарем, який не погодився із сумою збитків, яку йому виставили люди: він вважає, що збитку нароблено на 30 тисяч гривень, а мешканці села вимагають 70 тисяч. Ще потерпілі бояться, що будинок просто розвалиться, якщо прибрати автомобіль, який вже почав іржавіти.

Харків

У житті екс-мера Слов'янська Нелі Штепи новий поворот. У Харкові суд розглядатиме її справу з самого початку. Справу розглядатиме Орджонікідзевський районний суд, перше засідання призначене на 21 листопада. Тим часом Європейський суд із прав людини виніс рішення у справі Нелі Штепи, яку обвинувачували у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. За словами її адвоката Олександра Шадріна, було констатоване порушення прав на свободу, тривалість утримання під вартою і тривалість судового розгляду в принципі.

На Харківщині виміряли рівень чадного газу в атмосферному повітрі. Фахівці констатували, що надзвичайної ситуації щодо забруднення повітря в регіоні не спостерігається. Всі зітхнули з полегшенням.

П'ятниця могла б бути більш-менш спокійною, якби не перестрілка біля супермаркету "Восторг" на вулиці Клочківській. Як стало відомо Depo.Харків із власних джерел, учасником перестрілки був кримінальний авторитет Георгій Ісаков на прізвисько "Жора", соратник колишнього керівника терористичної організації "Оплот" Євгена Жиліна. Пізніше джерела підтвердили, що Ісаков отримав вогнепальне поранення у груди, зараз він у лікарні. Загинув же його, за неперевіреною інформацією, кум і "права рука" Володимир Борох на прізвисько "Тайсон". Правоохоронці ввели по місту план "Сирена". Одного з учасників перестрілки наздогнали біля Південного вокзалу. Це сталося близько 13:00. Побачивши поліцейських, чоловік підірвав себе невстановленим вибуховим пристроєм. Він загинув на місці. В місті тут же згадали про бандитські 1990-ті... 

Одеса

У перший рейс Одесою відправився електробус власного виробництва "Одесміськлектротранс". Бус проходив сертифікацію майже рік, а 22 жовтня рушив на лінію тролейбусного маршруту №10, де буде працювати і одночасно проходити тестування "в польових умовах".  Електробус має в запасі 25-30 кілометрів автономного ходу. Може проїхати і 50 кілометрів, але робота в такому режимі призведе до більшого витрачання ресурсу батареї. Для того, щоб повністю зарядити батареї, йому потрібно 40 хвилин, але стояти на кінцевій для того не треба – він може перетворитися на тролейбус, бо має штанги-токоприймачі, і заряджатися в дорозі. Тобто фактично це, все ж таки, тролейбус, але із солідним запасом автономноо ходу.

Ідеальною гнучкістю та впевненою посмішкою вразила маленька  подольчанка Софія Тепла журі Міжнародного фестивалю циркового мистецтва в Італії – International Circus Festival of Italy. Софія завоювала на ювілейних змаганнях золоту медаль. Спостерігаючи за дівчинкою, у головах багатьох глядачів крутиться одне запитання: як вона все це робить?

На тижні до військового причалу Практичної Гавані в Одесі пришвартувались катери Військово-Морських Сил ЗСУ Р190 "Слов’янськ" та Р191 "Старобільськ". Катери мають пройти кілька випробувань, по завершенню яких будуть включені до складу Військово-Морських сил ЗСУ.

Запоріжжя

Гарні новини від запорізьких археологів. Вони, нарешті, виявили залишки Олександрівської фортеці – земляних валів та ровів цитаделі святого Іоанна на території, прилеглій до запорізької гімназії №2. Пошуки тривали з липня. На тижні результати своїх досліджень археологи вже презентували меру Запоріжжя Володимиру Буряку. Тож незабаром багато смислових та картографічних прогалин щодо фортеці будуть заповнені.

У Мелітополі днями так пригріло в парку, що місцину на галявині облюбувала величезна свиня. Містяни зафільмували, як красуня ніжиться на сонці, потім ліниво встає та починає ходити, "обшукуючи" землю п’ятаком. Місцеві кажуть, що свиня тут не одна, тварини це свійські, а господар не перший рік відпускає їх гуляти у лісопарк. Свині шукають жолуді, гуляють та просто гріють на сонці тіло. Ймовірно, такий спосіб життя гарно впливає на смак сала.

Подорожувати із Запоріжжя до Європи із березня буде легше. Wizz Air планує з’єднати Запоріжжя із Будапештом та Віднем, а також із польськими Вроцлавом і Краковом. На момент публікації матеріалу Wizz Air внесла нові маршрути в систему бронювання, однак покупка квитків була ще не доступною. 

Херсон

До свята Геловіна готуються навіть павуки. Один яскравий великий павук-красень завітав у двір херсонця. Павук увагу чоловіка привернув тим, що був схожий на гарбуз – один із головних атрибутів кельтського свята. Врешті, фахівці визначили істоту як самку павука-хрестовика, яка готується відкласти яйця.

Закарпаття

Легендарна блакитна лагуна Закарпаття змінила колір. Смарагдові та блакитні кольори з настанням осені змінились на типові для пори жовті та коричневі відтінки. Лагуна, яка розташована на території Великоберезнянського лісового господарства поблизу села Чорноголова на річці Лютянка стає дедалі популярнішою серед туристів. Ще б пак! Влітку, коли під дією сонячних променів вода вбирається у блакитне забарвлення, місцина трохи навіть нагадує екзотичний Таїланд.

Естафету осіннього цвітіння підхопили шафрани карпатського біосферного заповідника. Тут красуються шафрани банатські – рідкісний вид, який включений до ЧКУ як вразливий. Зараз тут біля 50 таких квіток. Екологи їх бережуть, як зіницю ока.

Вінниця

На Вінниччині біля курганів поблизу Городківки виявили велику кам'яну брилу. Але не просту. Верхня частина знайденого каменю мала обриси обличчя людини, вірніше, його правої половини. Фото знахідки були надіслали фахівцям з археології. Відповідь підтвердила здогадки науковців – знахідка виявилась антропоморфною стелою бронзової доби. Такі стели встановлювали на вершинах курганів. Знахідці приблизно п’ять тисяч років. Стела валялася на узбіччі дороги, виорана на полі. Фахівці ж порадили зберегти її та передати до музею. Такі речі викидати не можна.

В Іллінецькому районі на Вінниччині на добре відомому місці падіння метеорита збираються видобувати алмази. Кратеру на місці падіння метеорита близько 400 млн років. Геологи з’ясували, що на місці падіння метеорита є поклади алмазів. Можливо, бути скоро Іллінецькому району алмазним краєм.

У Жмеринці 27 жовтня заново відкриють пам’ятник Остапу Бендеру. Вже запланували святкову програму, а під час свята Великому комбінатору видадуть "паспорт із довічною пропискою". Пам’ятник стояв на площі біля вокзалу давно, але під час реконструкції площі його тимчасово демонтували. Тож Остап повертається. Далі буде.

Кропивницький

У селі Звенигородка на Кропивниччині знайшли родичів загиблого солдата Дмитра Глінченка, останки якого були у могилі в Новоград-Волинському районі разом з 12 іншими побратимами з липня 1941 року. Уродженцю села на момент загибелі було 20 років. У боях у цьому районі Житомирщини тоді загинула одна тисяча солдатів. Конкретно у Глінченка знайшли медальйон смерті – капсулу з паперовою запискою, де він вказав своє прізвище, ім'я, по-батькові та адресу родини. По ньому бійця й упізнали. Зараз готують документи щодо Дмитра Глінченка. Необхідно забрати з експертизи медальйон.Пошуковці мають підготувати акти і тільки тоді відправити останки нащадкам та рідним. У братській могилі знайшли й тіло солдата Михайла Ковтуна із іменною капсулою. Якщо родичі другого солдата знайдуться швидко, будуть вирішувати питання про транспортування до Кропивниччини одразу двох загиблих воїнів.

Жоден сервіс з накрутки лайків не зрівняється із щирою силою дитячого бажання. Хлопчику з Кропивницького мама пообіцяла купити собаку за умови, якщо він збере мільйон лайків. Малий, часу не гаючи, опублікував пост у Instagram з плакатом, на якому вказано англійською: "Мама сказала, що я зможу отримати цуценя, якщо зберу мільйон лайків". Хлопець зміг зібрати таку кількість лайків за шість днів і вже опублікував пост з фотографією лабрадора, якого йому придбали. Батьки явно недооцінили можливості сучасних технологій...

На Кропивниччині у Новоархангельському районі зарибили річку майбутніми делікатесами. У річку Синюху випустили десять тисяч мальків стерляді, понад півтори сотні тисяч рибин товстолобика та білого амура. На мальків витратили 200 000 гривень. Бо перш ніж щось отримати, потрібно вкластись.

Полтава

На Полтавщині на тижні також знайшли скарби. На місці майбутнього обходу Кобеляк на автодорозі "Н-31 "Дніпро – Решетилівка" археологи знайшли срібні монети римських імператорів Марка Траяна та Антонія Пія, фрагмент скульптури, ймовірно, одного з найдавніших богів грецької міфології, покровителя мандрівників та бога торгівлі Гермеса, скроневі бронзові кільця, а також глиняні горщики VIII-IX століття. І хтозна, скільки ще скарбів ховає в собі полтавська земля.

На тижні у Полтаві закрутились розмови щодо басейну "Спартак". Влада міста забажала повернути його у комунальну власність. За словами секретаря міськради Олександра Шамоти, десятирічна оренда басейну показала, що чекати на якісь зміни не варто. В той самий час приміщенню зараз конче потрібен ремонт. А чим увінчається ця "мокра" історія, покаже час.

Хмельницький

На Хмельниччині презентували "Дивоалфавіт". Це такий собі ілюстрований сценарій лялькової вистави, в якій ключовою дійовою особою є світ українського алфавіту. Для малечі, яка вчиться читати, така книга – те, що треба.

Ще на тижні на аеродромі Старокостянтинів випробували турецькі військові безпілотники. Представники Туреччини разом із нашими військовими перевірили техніку на землі і в повітрі, випробували усі системи комплексу, підвіси камер, озброєння, тренажер та інші важливі речі. Відтак, турецькі Bayraktar TB2 стануть на озброєння Повітряних Сил.

Тернопіль

Улюблена дитяча гра у "хованки" іноді може привести до сумних наслідків. В одному із дитячих садочків на Тернопільщині малеча затіяла цю гру. Один з дітлахів заховався в трансформаторній будці, де торкнувшись оголених дротів, отримав удар струмом. Хлопчину госпіталізували. Дитина отримала травми середньої тяжкості. Загрози життю немає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme