Через махінації на виборах, у Вінницькій райраді не знають кого зробити депутатом

Рішення територіальної виборчої комісії, відповідно до якого, вакантне депутатське крісло у Вінницькій райраді має зайняти "порошенківець" Володимир Павловський, визнано незаконним
Depo.
11 липня 2016 17:43
ФОТО: depo.ua
Через махінації на виборах, у Вінницькій райраді не знають кого зробити депутатом
Через махінації на виборах, у Вінницькій райраді не знають кого зробити депутатом

Вінницький окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував  постанову Вінницької районної виборчої комісії "Про визнання обраним наступного за черговістю кандидата в депутати", відповідно до якого, депутатом Вінницької районної ради визнавався член "БПП Солідарність" Володимир Павловський. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на постанову суду, опубліковану в Єдиному  державному реєстрі судових рішень. 

З позовом про визнання рішення ТВК незаконним до суду звернулась колега по партійному списку Павловського, а також депутатка райради минулого скликання,  Людмила Яворська. Вона заявила, що не Павловський має отримати мандат, а вона. Навіть беручи до уваги той факт, що на сайті ЦВК Павловський має вищий внутрішньопартійний рейтинг ніж вона.

Через махінації на виборах, у Вінницькій райраді не знають кого зробити депутатом - фото 1

Домогтись скасування рішення ТВК Людмилі Яворській допомогла "цікава" обставина. Як з'ясувалось, на одній з виборчих дільниць в селі Гавришівка "проштампували" аж два протоколи про підрахунок голосів виборців. Відповідно до одного з них, Павловський набирає 139 голосів гавришівчан. В другому інша цифра - 160 голосів виборців. Визначити фіктивність того чи іншого документу неможливо, адже, за дивним збігом обставин, в архівному відділі Вінницької районної державної адміністрації відповідні виборчі матеріали загубились.

Вінницька ТВК, "призначаючи" Володимира Павловського депутатом, чомусь, взяла до уваги лише той протокол, де він набирає більше голосів. А про існування альтернативного варіанту - "ані пари з уст". В той же час, за відсутності виборчої документації в архівах РДА, Людмила Яворська теж так і не довела, що протокол, який вона має на руках - оригінал.

З огляду на цю обставину вінницькі судді "обнулили" результати "боїв за мандат" кандидатів-"порошенківців". Більше того, постало питання про зміну черговості  кандидатів у виборчому списку "БПП Солідарність", що, в свою чергу, свідчитиме про підробку результатів виборів на гавришівській дільниці.

"Колегією суддів встановлено, що у зв'язку із наявністю суперечливих протоколів дільничних виборчих комісій, склалася ситуація, яка не врегульована положеннями Закону, та за наслідками розв'язання якої, у разі врахування відповідачем даних протоколів про підсумки голосування мають бути здійсненні корективи у рішенні про встановлення черговості кандидатів у виборчому списку місцевої організації політичної партії, як наслідок, - можлива зміна порядку розташування депутатів у виборчому списку місцевої організації партії, зокрема щодо позивача ОСОБА_5 (Людмили Яворської, - ред.) та третьої особи ОСОБА_7 (Володимира Павловського, - ред.) В протилежному випадку, у разі не врахування відповідних протоколів, - залишення без змін чинних результатів та черговості", - йдеться в постанові суду.

Додамо, що цікаві факти є в біографії і одного, і другого кандидата. Наприклад, за дивним збігом обставин, підприємство "Інтерагротех", заступником директора якого працює Володимир Павловський, знаходиться в одному і тому ж будинку культури, за адресою: с.Гавришівка, вул.Гагаріна, 27, що і виборча дільниця №050142, на якій і працювала комісія, яка "видала" два спірних протоколи. 

Через махінації на виборах, у Вінницькій райраді не знають кого зробити депутатом - фото 2

В той же час, Людмила Яворська працює директором підприємства "Ковінько-ковбаси". Олександр Ковінько був депутатом Вінницької райради, а після обрання головою Вороновицької селищної ради, склав повноваження. Саме за його "депутатське крісло" в районній раді нині точиться боротьба. 

Хто має більше прав на крісло депутата райради опоненти-"порошенківці" будуть з'ясовувати в рамках чинного законодавства. А от хто винен в існуванні двох протоколів з "мокрою" печаткою - питання, яким, очевидно, мають задатись правоохоронні органи.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця