Частину однієї з найбільших колекцій джазових плакатів привезли до Вінниці (ФОТО)

Всесвітньовідома Галерея плакату Кшиштофа Дидо знаходиться в Кракові

В холі Вінницької міської ради відбулось відкриття виставки польського джазового плакату колекції Кшиштофа Дидо з міста Кракова. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Виставка є продовженням презентації колекції, яка демонструвалася у Вінниці у 2012 та 2013 роках. Це лише невелика частина кількох сотень плакатів, яка входить до складу однієї з найбільших колекцій, відомої як Dydo Poster Collection.

В експозиції представлено роботи в різних стилях. Традиція польського джазового плакату має довгу, цікаву історію, а його особливо стрімкий розвиток пов'язаний з поверненням незалежності Польщі 100 років тому.

"Польський джазовий плакат почав розвиватися починаючи з 1956 року, і до кожного джазового фестивалю створюються такі мистецькі шедеври, які потім передаються до краківської галереї", – каже арт-продюсер "VINNYTSIA JAZZFEST" Ірина Френкель.

Так, у холі міської ради можна побачити роботи Вальдемара Свєжи – серію портретів відомих польських музикантів, Рослава Шайбо - плакат для Музею фестивалю джазу в Оструві Велькопольському. Також представлено роботи Рафала Ольбіньскі та молодої художниці Каліни Шимкевич – плакати для фестивалю "Джаз над Одрою" у Вроцлаві. Серед експонатів роботи Томаша Кіпка – "Джаз у руїнах" у Голожениці, Піотра Млодоженєця – "Джазова осінь" у Бельско-Бяла, Маріана Ослізло – Джазовий фестиваль "Музичні імпровізації" у місті Жабже-Катовіце та інших.

"Я вдячний міській владі за те, що вже вдруге відбувається польська виставка у холі міської ради. Джазові плакати – це не лише інформація, це – мистецтво. Роботи, які тут експонуються, були презентовані у різних куточках світу і зараз вони тут", – зазначив Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі.

Додамо, плакати експонуватимуться в холі міської ради до 5 жовтня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #виставка