UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Це не жарт: На Вінниччині з 1 квітня заборонено ловити рибу

Крім адміністративної відповідальності за порушення правил рибальства у нерестовий період існує ще й кримінальна відповідальність за завдання значної шкоди рибним запасам

Це не жарт: На Вінниччині з 1 квітня заб…

З 1 квітня по 20 травня у більшості водойм Вінниччини заборонено риболовлю. Вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах заборонений з 1 квітня по 9 червня. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Під час нересту забороняється як промисловий вилов риби, так і любительський і спортивний вилов. Також встановлено заборону на пересування неслужбових плавзасобів та здійснення певних видів господарської діяльності в водних об'єктах та прибережних захисних смугах, таких як днопоглиблювальні, бурові, а також видобуток гравію.

Однак, як і завжди з кожного правила є винятки, тому в нерестовий період дозволяється любительське і спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, на спеціально визначених ділянках водойм. На території Вінницької області у 2017 році рибоохороною були визначені ділянки, перелік яких можна знайти за посиланням.

Порушення порядку придбання чи збуту риби відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1700 грн. з конфіскацією незаконної здобичі.

Однак, крім адміністративної відповідальності за порушення правил рибальства у нерестовий період існує ще й кримінальна відповідальність за завдання значної шкоди рибним запасам. Відповідно до ст. 249 КК України передбачено штраф у розмірі від 1700 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Відповідно до затверджених такс, для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожну незаконно виловлену рибу буде нараховано шкоду, яку потрібно сплатити до місцевого бюджету за місцем скоєння правопорушення: від 17 гривень до 2550 гривень за один екземпляр.

Нагадаємо, вінницькі прокурори домоглися покарання чоловіку, який незаконно спіймав 100 рибин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme