Бруд, таргани і безліч порушень: Що виявила перевірка у вінницькій колонії

Виявлено грубі порушення прав засуджених на охорону здоров'я і медичну допомогу, а також порушення трудового законодавства

Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і громадські монітори зафіксували грубі порушення прав засуджених у Вінницькій виправній колонії №86. Про повідомляє Depo.Вінниця з посидланням на прес-службу омбудсмена.

Під час рейду монітитори виявили, що ув'язнені не можуть самостійно відчинити вікна в камерах дисциплінарного ізолятора через надмірну заґратованість. У камерах - задуха та підвищена вологість, немає бачків із питною водою, а електромережі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки.

Виявлено грубі порушення прав засуджених на охорону здоров'я і медичну допомогу. У маніпуляційному кабінеті і в так званій "лабораторії" медичної частини установи стоять спортивні снаряди, лавка для жиму штанги. У маніпуляційній кімнаті повна антисанітарія, в облікових журналах живуть таргани, кварцова бактерицидна лампа була у брудному стані. У приміщеннях велика кількість препаратів, термін придатності яких сплив. У шафах маніпуляційної - картонні коробки з предметним склом, металевими голками, контейнери для забору крові у брудних розірваних пакетах; термін придатності приладдя для забору крові закінчився ще у 2015 році.

Практично в жодній контрольній карті диспансерного нагляду не було зафіксовано даних, на підставі якого було виставлено діагнози.

На момент проведення моніторингу в медичній частині лікувався хворий, який, за листком медичних призначень, останні 16 діб отримував 2 мл аміназину внутрішньом'язово, через що перебував у сонливому стані. У палаті, де перебував хворий, не було освітлення, туалет в палаті не пристосований для використання хворими у подібному стані, не було й нагляду медичного персоналу.

Під час відвідування підприємства установи від засуджених надійшли численні скарги на низьку оплату праці. Деякі працевлаштовані засуджені взагалі не мають уявлення про розмір нарахованої їм заробітної плати. Згідно з отриманою довідкою встановлено, що із засудженими, які працюють на виробництві, укладено всього 22 строкові трудові договори. Близько 80 в'язнів повідомили, що з ними не укладаються строкові трудові договори.

Засуджені неодноразово повідомляли про страх та можливі репресії з боку адміністрації установи до осіб, які контактували з учасниками візиту.

До учасників моніторингу зверталися зі скаргами і працівники колонії. Зазначені скарги переважно стосувалися низького рівня заробітної платні та фінансування установи.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура повідомила, що у Вінниці кілька днів катували ув'язненого, тримали в непристосованому камерному приміщенні в антисанітарних умовах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця