Біля вінницького села росте звалище ртутних ламп

На прохання жителів Людавки прибрати небезпечні відходи півроку ніхто не реагує
Depo.
3 листопада 2016 16:17
ФОТО: depo.ua
Біля вінницького села росте звалище ртутних ламп
Біля вінницького села росте звалище ртутних ламп

Жителі села Людавки Жмеринського району, що на Вінниччині, обурені тим, що вже півроку ніхто не реагує на їхні прохання ліквідувати звалище ртутних ламп поблизу села. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 33-й канал.

Сільські активісти зверталися з цього приводу до влади, але безрезультатно.

"Ртуть випаровується і труїть всіх навколо. Ініціативна група з нашого села зверталася до голови сільради. Нам пообіцяли владнати цю проблему. Але з того часу — одні відписки. Два місяці тому ми письмово звернулися в обласну екологічну інспекцію. Їхній представник виїжджав на місце, все зафотографували. І на цьому все. Лампи, як лежали, так і лежать. Потрібно провести демеркуризацію, бо ж там ртуть!" - обурюється місцевий житель Леонід Климбовський.

На запитання кореспондента, чому питання утилізації ламп гальмується, з Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшла відповідь.

"Розміщення люмінесцентних ламп у несанкціонованому місці призвело до засмічення двох земельних ділянок і може призвести до забруднення навколишнього середовища, Сума завданої шкоди на території Людавської сільради становить 22035,48 грн. На момент огляду встановити осіб, що здійснили дане порушення, не вдалося. Матеріали перевірки направлено до Жмеринського відділу поліції", - йдеться у відповіді екологів.

Але інспекція доводить, що питання ліквідації звалища – не в її компетенції.

"Щодо утилізації повідомляємо: відпрацьовані люмінесцентні лампи належать до відходів І класу небезпеки та потребують утилізації спеціалізованими організаціями, що мають на це ліцензію. Це питання належить до повноважень департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА. Державною екологічною інспекцією області направлено в департамент листи щодо вирішення питання з залучення коштів для проведення утилізації ламп".

Читайте також У Вінниці просто на вулиці знайшли 13 кілограмів ртуті

Більше новин Вінниці та області читайте н