Більше половини жителів Вінниччини обрали сімейних лікарів

Вінницька область утримує першість за кількістю укладених декларацій між пацієнтами і лікарями

Майже 60 % жителів Вінниччини визначилися із сімейними лікарями. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

За словами директорки обласного департаменту охорони здоров'я Людмили Грабович, це найкращий показник в Україні, і Вінницька область утримує першість за кількістю укладених декларацій.

З 1 липня 2018 року заклади первинного рівня, що уклали угоду з Національною службою здоров'я України, отримуватимуть вже не державну медичну субвенцію, а кошти за надані послуги з програми державних гарантій медичного обслуговування населення: 370 грн - на пацієнта, який заключив декларацію з лікарем, з урахуванням відповідних коефіцієнтів, та 240 грн - на пацієнта, що прикріплений, але декларацію ще не уклав.

В області налічується 47 закладів первинної медичної допомоги, до складу яких входять 328 лікарських амбулаторій та 819 фельдшерсько-акушерських пунктів.

НСЗУ фінансуватиме тільки лікарів та медичних сестер загальної практики сімейної медицини, в той час як адміністративно-господарський персонал утримуватиметься коштом місцевих органів влади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook