Біль у селезінці — про що може свідчити та як лікувати

Селезінка — це орган, який виконує багато різноманітних функцій

Михайло Хомченко

Вона відповідає за фінальну частину життєвого циклу еритроцитів та підтримку імунітету, фільтруючи клітини, які заражені вірусами або генетично неповноцінні. І, як і будь-який орган, вона може запалюватися, що призводить до зменшення функціональної здатності та появи патологічних симптомів. При цьому запалення селезінки люди часто помилково сприймають за проблеми з підшлунковою залозою. Це пов'язано з характерною локалізацією болю в лівому підребер'ї. Однак порушення в роботі селезінки не призводить до шлунково-кишкових розладів. Тому за діагностикою та призначенням лікування необхідно звертатися до лікаря. Призначені препарати ви зможете знайти за посиланням https://anc.ua/ru.

 

Чому виникає біль у селезінці

 

Причин виникнення болю може бути багато. Найчастіше в основі такого патологічного процесу лежить запалення, яке і призводить до появи больового синдрому, але інколи йдеться, наприклад, про порушення кровопостачання. До найчастіших провокаційних факторів відносять:

  1. Інфекційні процеси. Вони можуть розвиватись у будь-якому органі та бути спричинені вірусами чи бактеріями. На стан селезінки може вплинути інфекційний мононуклеоз, черевний тиф, сифіліс, навіть гепатит. Запалення провокує набряк, біль та зниження функціональної здатності.
  2. Відкриті та закриті травми. Травмуватися можна навіть через сильний удар у живіт. Такі травми особливо небезпечні тим, що може відбутися розрив органу всередині капсули. Через це симптоматика спочатку не виражена, і людина продовжує займатися звичайними справами, поки капсула заповнюється кров'ю. Потім внаслідок будь-якого різкого руху вона може лопнути, що призведе до масивної кровотечі.
  3. Виникнення абсцесу. Абсцедування викликає біль, значне підвищення температури та погіршення загального стану.
  4. Інфаркт селезінки. Цей патологічний стан виникає через закриття просвіту судин, які кровопостачають тканину селезінки. В умовах ішемії тканини не здатні нормально функціонувати, поступово розвивається їхній некроз. Це призводить до дискомфорту.

Також причиною виникнення болю може стати паразитарна інвазія — наприклад, формування кіст при ехінококозі. Такий симптом характерний і для онкологічних захворювань.

 

 

Також деякі хвороби призводять до гепатолієнального синдрому, за якого одночасно з'являються симптоми ураження печінки й селезінки:

  1. цироз;
  2. хвороби крові;
  3. портальна гіпертензія.

Як проходить лікування цього стану

 

Для лікування застосовують найрізноманітніші препарати, навіть гепатопротектори. Так, в інструкції до Антралю (її можна знайти за посиланням https://anc.ua/ru/product/antral-) вказано патології селезінки. Застосовуються також хірургічні втручання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця