Безпеку вінничан охоронятиме штучний інтелект (ФОТО)

За допомогою системи відеоаналітики вже розкрито понад 20 правопорушень

У Ситуаційному центрі Вінниці почали використовувати штучний інтелект. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторніку вінницького міського голови Сергія Моргунова.

"У Вінниці вже зроблено перші кроки застосування технологій штучного інтелекту – віднедавна у нашому Ситуаційному центрі стало можливим не лише бачити завдяки камерам, що відбувається у місті, а й аналізувати інформацію. За допомогою системи відеоаналітики вже розкрито понад 20 правопорушень", - пише Моргунов.

Поки що в ситуаційному центрі тестують нововведення.

"Зараз програмне забезпечення на основі нейронних мереж працює у тестовому режимі. І одне із його завдань – збирати статистику подій, а саме: кількість транспортних засобів, їхній тип, марку, колір, напрямок руху та державний номерний знак. Тому сьогодні наші фахівці працюють над розширенням функціоналу комплексу цих інтелектуальних систем", - йдеться далі в повідомленні мера.

Нове програмне забезпечання сприятиме підвищенню рівня безпеки у місті.

"Для чого це потрібно? На основі отриманих даних можна буде здійснити комплексний аналіз внутрішнього та транзитного трафіку, оцінити рівень його завантаженості, коригувати роботу світлофорів, щоб запобігати заторам. А це не лише питання міської мобільності, але й екології – якщо ми говоримо про зменшення викидів вихлопних газів. Адже Вінниця має бути максимально безпечним та комфортним містом. І для цього потрібні швидкі та якісні управлінські рішення", - аргументує міський голова.

До реалізації проекту у рамках розвитку системи "Безпечне місто" долучилися ДонНУ, ВНТУ та вінницькі IT-компанії.

Нагадаємо, рік тому у Вінниці відкрили муніципальний ситуаційний центр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця