Батькам вінницьких школярів презентували “прозору школу”


Йдеться про онлайн-платформу, яка дозволяє бачити фінансову інформацію про навчальний заклад

У Вінниці батькам школярів презентували Єдину систему відкритих бюджетів шкіл. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Йдеться про онлайн-платформу, яка дозволяє бачити фінансову інформацію про навчальний заклад: скільки коштів і на що виділяється із бюджету, скільки зібрано і витрачено благодійних коштів.

Єдина система відкритих бюджетів шкіл розроблялась на основі фокус-груп та консультацій з батьками, директорами шкіл, департаментами освіти. У Вінниці вона почала впроваджуватись у 2018 році. До системи вже під’єднані 19 загальноосвітніх шкіл м. Вінниці.

«Вінниця є четвертим містом, яке у 2018 році долучилося до Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл. Наразі у Вінниці до неї приєдналося 20 закладів, решта шкіл в процесі підключення. Ця ініціатива має багато позитивних моментів як для батьків, так і для меценатів і самих шкіл. Заклади відкриті і прозорі», – розповіла директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

«Перед початком впровадження системи ми з колегами проаналізували усю звітність шкіл Вінниці. Ми були приємно вражені тим, що усі школи звітують на своїх сайтах, є вся відповідна документація, яка відповідає законодавству України про освіту. Але сайти шкіл міста дуже різні за структурою, і щоб знайти інформацію потрібно витратити на це певний час. Впровадження Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл вирішує це питання. Адже через онлайн платформу звітують у єдиному форматі, завдяки чому інформацію легко промоніторити та зробити висновки», – зазначила координаторка Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл у Вінниці Світлана Дмитрієва.

У Вінниці до системи відкритих бюджетів долучилися гуманітарна гімназія №1, школи № 8, 9, 10, 12, 31, 32,11,30, 29, 14, 33, 15, 36, 23, 21, 19, 16 ,5 та вінницький технічний ліцей. Зараз ці заклади працюють із системою у тестовому режимі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #школа