Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими

Яка подальша доля вінничан, чиї домівки згоріли влітку цього року
Depo.
31 жовтня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua
Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими
Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими

Двоповерховий будинок на 28 квартир, який згорів 7 серпня цього року у місті Бар, що на Вінниччині, не буде відновлений до кінця року, як обіцяли погорільцям чиновники. Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповіла мешканка будинку Галина Бульовська. 

За її словами, одразу після пожежі приїжджало керівництво області, району та міста. Тоді погорільцям пообіцяли допомогти з відновленням будинку. Зокрема - відновити дах, перекриття між поверхами, вікна та двері. 

Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими  - фото 1

"До Нового року нам обіцяли, що буде відбудований будинок, щоб його накрити і зробити дах. Але тепер будівельна організація запевняє, що не встигає усе це зробити і буде зроблено лише міжповерхове перекриття між першим і другим поверхом. Це все що вони можуть зробити. А як воно буде не знаємо. Ми просилися, казали, що давайте будемо щось допомагати робити, нам сказали, що не потрібно", - розповідає жінка.

Вона каже, що мешканці двоповерхівки обурюються щодо темпів роботи будівельників, мовляв, до відновлення будинку вони приступили лише дочекавшись холодів. А тепер не можуть працювати через погодні умови.

Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими  - фото 2

"Уже три тижні зачищають там все, оббивають стіни до цегли і лише після зачищення почнуть відбудовувати. Два місяці була хороша погода, вони чекали коштів і проектно-кошторисної документації. Чого до цього часу не робити це зачищення? От в нас сьогодні дощ, стіни мокнуть. Нам кажуть, що 6,5 мільйонів виділено на відновлення будинку, з яких вже 30% віддали будівельній організації", - розповідає погорілиця.

На сьогодні родини, чиї квартири знищив вогонь, прихистилися хто де. Одні були змушені орендувати житло, інші туляться у родичів. Одна бабуся тепер живе у будинку пристарілих.

"Бабусю Зіну, якій 82 роки, віддали у будинок пристарілих. У неї навіть паспорт згорів. Квартиру то її повернуть з часом, а от хто ремонт в ній зробить?", - журиться Галина Бульовська.

Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими  - фото 3

Навіть після того, як влада виконає обіцянку відновити будинок барчан-погорільців, люди не зможуть тут жити, адже їм здадуть лише "коробку" з "голими" стінами. Перетворювати будівлю на житлове приміщення їм доведеться власними силами.

"У нас був ремонт в квартирі зроблений, але добре, що хоч речі цілі. На другому поверсі вигоріло все, є люди у яких згоріли навіть документи", - розповідає Галина Бульовська.

Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими  - фото 4

За її словами, всю обіцяну допомогу барські погорільці вже отримали.

"Мешканцям першого поверху дали по 7 тисяч гривень, а другого - по 10. Районна і міська влада виділила по 5 тис. 200 грн. для родин, чиї квартири були на першому поверсі і по 10 тис. 200 грн - на другому поверсі. Ще по дві тисячі отримали родини, де є неповнолітні діти", - розповіла погорілиця.

Барські погорільці вже й не сподіваються, що їхній будинок відновлять до зими  - фото 5

Нагадаємо, що 7 серпня у місті Бар, що на Вінниччині, вогонь знищив стару двоповерхівку, в якій проживало більше десятка родин. Наступного дня на пожарище приїхало керівництво Вінницької ОДА. Тоді погорільцям пообіцяли до зими відбудувати будинок.