Голова вінницької облради про розкладушку, соратників Ляшка та як він обходиться без прес-секретарки

Що голова облради думає про розслідування НАБУ по 6 грудня 2014, "мовчання" заступника Олександра Качура, "некомандність" з головою ОДА Валерієм Коровієм, піар влади за 400 тисяч та кар’єру синів-близнят

Голова вінницької облради про розкладушк…

Про це дізнавалася журналістка Depo.Вінниця.

- Під час минулої сесії депутати протягом двох години обговорювали новий регламент. То як тепер прості вінничани зможуть потрапити на сесію облради?

Ці дві години – на п’ять років. Тому думаю, що це недовго. З грудня проект регламенту був на обговоренні, на офіційному сайті облради. Важливо, що за цей час поновили керівництво громадської ради. В проекті регламенту зазначено, що громадськість через громадську раду бере участь на етапі підготовки рішень і, безпосередньо, на засіданні облради.

- А щодо кількості присутніх під час засідання – тепер є обмеження?

Раніше це було неврегульовано регламентом. В регламенті ради минулого скликання було сказано, що голова облради за пропозицією постійних комісій складає списки присутніх. Однак там також було певне обмеження - це список голови облради. Він може бути небезмежний, а не як трактує дехто - "скільки влізе".

- Тобто список вибірковий: того голова облради пропустить, а того - викреслить?

Звичайно. І я думаю, що це неправильно. Тому все, що стосується редакції, яка була прийнята - вільний вхід, але обмеження до тих технічних можливостей і тих нормативних документів, які є.

- І це 108 людей на балконі?

Так, 108. Якщо більше - зокрема, журналісти можуть спостерігати за засіданням у вестибюлі, будь ласка. Аудіо-, відеоспостереження – це віртуальна присутність людини на сесії, яка хоче прийти і особисто бачити і чути. Це буде у вільному режимі, тому абсолютно нормально треба ставитися до того, що унормована участь громадськості. Мало того, в сесійній залі є голова громадської ради, заступники, голови постійних комісій громадської ради, голови районних організацій учасників АТО. Вважаю, достатня присутність громади.

- Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування подій 6 грудня. Мова йде про зловживання Вами владою, обмежуючи саме доступ громадськості…

Все, що стосується 6 грудня... Повторюсь: я, як законослухняний громадянин, дав свідчення щодо тих подій. Сьогодні в рамках своєї посади і функціональних обов’язків я зобов’язаний був поставити питання про регламент, щоб було чітко регламентоване те питання, яке було обмежене нормативно. Все інше – без коментарів.

- Чи правда, що вдруге депутати будуть виносити питання про звільнення політв’язнів, адже цього разу голосів не вистачило?

Це обговорювалося, і це ініціатива депутатів, які виносили це питання. Вони мають на це право.

- Ви уже підібрали собі нову команду?

Не люблю цього слова - "команда". У мене є люди, які виконують функціональні обов’язки відповідно до своїх посадових обов’язків. І я вдячний їм за те, що зроблено. Усім – і членам депутатських комісій, депутатам, і працівникам виконавчого апарату. Вони доклали максимум зусиль, щоб 17 програм в області діяли, щоб можна було регламент прийняти, були зміни до бюджету прийняті й підтягнути ті "хвости", які були ще з вересня минулого року. Тому, слава Богу, вийшли на пряму, і тепер в спокійному режимі будемо продовжувати роботу. Є ще "хвости" щодо виконуючих обов’язки керівників комунальних установ. Їх щонайменше одинадцять. Плюс ті розпорядження, які знаходяться по за позовом депутата Івана Лєти у Вищому адміністративному суді (де голова профспілки медпрацівників судиться за поновлення на посаді головних лікарів, яких звільнив екс-голова облради Сергій Свитко, – Ред. ). Оця проблема ще є.

- Стосовно Вашого заступника Олександра Качура. "Свобода" намагалася скоротити його посаду – озвучували, що на ньому зекономили б уже 25 тисяч.

Це нормальний процес парламентаризму, роботи представницького органу влади.

- І що він справді такий "німий" і "мовчазний"?

Мені сама постановка вашого питання не подобається.

- Перепрошую, але так на сесії озвучив депутат Андрій Вигонюк у Вашій присутності.

Тим більше, коли це говорить голова регламентної комісії, яка слідкує за питаннями етики та поведінки депутатів, вживати такі слова… То йому, у першу чергу, треба за це відповідати. Посада зобов’язує… Не обов’язково багато говорити, а деякі речі просто треба робити. Буде аналіз роботи - тоді будемо давати оцінку Олександру Качуру та іншим.

- Качур – "ляшківець", Щербаківська – "тимошенківка". Вам комфортно працювати з такими заступниками?

От і це питання з політичним відтінком. Для мене це неважливо. Не знаю чому так - напевно, якійсь комфорт був у попередніх періодах. Я в такому режимі навіть на рівні району працював, коли висловлювали інші точки зору, навіть протилежні. Мені важливо, щоб процес обговорення проходив демократично, без особистих образ, тому що це пряма норма Конституції.

- То Вигонюк відповідатиме за свої слова? Ви, як голова облради, будете це ініціювати?

Якщо не буде ініціювати суб’єкт, на якого були спрямовані оці слова, тому, в принципі, я - сторона третя.

- Наскільки ви одна команда з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм? Говорять, що Ви - людина Порошенка, Коровій – Гройсмана. А це для вінницької влади не одне й теж…

Коли тільки був призначений, то говорили, що я - людина Порошенка. Та Сидорова чи Петрова!.. Вкотре поясню: я - людина зі своєю думкою та позицією. Законослухняна людина… І сьогодні у нас є президент – це як атрибут держави. Треба розуміти, що це Президент моєї країни - мого народу, на якого заслуговуємо ми усі.

Анатолій Олійник: "Не люблю цього слова "команда" - фото 1

На фото: Людмила Щербаківська, Анатолій Олійник, Валерій Коровій

- А ви – член Блоку Петра Порошенка… Поговоримо про піар влади за наші гроші. 400 тисяч з бюджету викликали шквал критики на попередній сесії. Депутатів з "Батьківщини" обурила ця сума, яку виділили на комунальні видання - газету "Вінниччина" і журнал "Вінницький край". Тоді перенесли це питання на наступну сесію. Цього разу проголосували "за" без зайвих запитань.

Прийняте рішення. Все, що відбувається в підготовці рішення – це ж демократичне обговорення. Можуть бути діаметрально різні думки з одного питання, але коли рішення приймається, його треба виконувати. Потрібно чи не потрібно? До прийняття рішення це було обговорене.

- Щодо роздержавлення газети "Вінниччини"?

Є закон. Його треба виконувати. Існує певна процедура роздержавлення, механізм розписаний. Яким буде кінцевий результат газети "Вінниччина"? Хто доживе – побачить. Одинадцять керівників комунальних підприємств у "підвішеному" стані – у статусі виконуючого обов’язки. З 18 березня починається процес перезатвердження керівників. 15 лютого закінчуємо в робочій групі питання щодо порядку призначення і звільнення керівників. Наприкінці березня розглянемо на сесії. Тому в статус "в.о." переводять керівників чи їх заступників, і далі вже за порядком призначення і звільнення по усіх комунальних підприємствах.

- До речі, під час засідання робочої групи саме Ви ініціювали аби кандидати складали письмовий іспит.

Так, і мою пропозицію погодили. Буде в проекті і це. Ми підготуємо галузеві тести, і, подивимося, чи майбутній головний лікар без помилки напише слово "медицина".

- Прес-секретаря собі вже вибрали?

Ні. І я розумію, що це важлива посада. Тому що відчуваю навколо себе певний інформаційний вакуум. Або навіть якщо не вакуум, то спекуляції...

- То Ваш піар...

Так... Та піар мені не потрібен – я роблю свою роботу… Але це політика. Оголошений конкурс на заміщення посади прес-секретаря. Триває здача документів.

- Напередодні нового року Ви розповідали, що живете у квартирі в кредит, хоча мали певні збереження і продали тещину квартиру, і спите на розкладушці. То що це за квартира? Чи правда, що купили дві квартири - собі і сину в елітному будинку по вул. Червоноармійській?

Немає елітного будинку на Червоноармійській. Елітні будинки є в Академічному, на Поділлі , в Агрономічному…

- То де Ви живете?

Я живу на Червоноармійській – це перебудоване адмінприміщення колишнього пивзаводу. Ніякої елітності я не відчуваю.

- Сини теж там живуть?

Сини живуть своїм життям. Не у тому ж будинку. Однокімнатна "хрущовка" була придбана ще у 2007 році для дітей. Коли був головою облдержадміністрації, я рік прожив у дітей, мав своє ліжко. І так пропрацював… А потім взяв кредит і купили квартиру.

- Де працюють сини?

Один син у Вінниці. Перейшов з держслужби, пройшов конкурс з 27 осіб і тепер перейшов на роботу в іншу структуру.

- Не скажете в яку?

Не скажу. Це треба його запитати. Другий син шість років працює у Києві – у Державній фіскальній службі. Також шляхом конкурсного відбору переведений в новий офіс - в Київську міську державну фіскальну службу. Так само, як тепер, відбирають нову поліцію, фіскальна служба відбирає фахівців. Я до цих конкурсів не причетний, так само, як у Вінниці до набору поліції. До речі, відбір проводили за участі представників Валютного фонду... Діти самі роблять кар’єру і самі заробляють гроші. Це їхнє рішення.

- Ваша дружина працює?

На жаль, за станом здоров’я не працює. Сьогодні вона в Томашполі – на господарстві, бо хворіє теща.

- Не можу не запитати: Ви досі спите на розкладушці?

Ні, купили диван (сміється).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme