Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило

Санітарний літак, якому присвоєно ім'я Героя України Дмитра Майбороди, 18 років чекав капремонту
Depo.
5 грудня 2016 10:18
ФОТО: depo.ua
Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило
Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило

Як повідомляє кореспондент Depo.Вінниця, повітряний арсенал 456-ї бригади транспортної авіації, що дислокується у Вінниці поповнився санітарним бортом Ан-26. Літак з бортовим номером 35, якому присвоєно ім'я вінницького льотчика, Героя України Дмитра Майбороди, у небо не злітав 18 років. Два останні - його відновлювали на київському 410-му заводі цивільної авіації.

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 1

"Літак капітально відремонтували в Києві. Були відновлені всі ресурсні показники, продовжено термін служби. До цього літак стояв 18 років, зараз його ресурс продовжено на дев'ять років", − розповів старший інженер авіації, майор Павло Дідух.

На аеродромі Гавришівка відремонтоване повітряне судно особовий склад 456 БрТрА зустрічали урочисто з бойовим прапором, військовим оркестром та взводом Почесної варти. Літак імені Майбороди перевозитиме поранених бійців до військових шпиталів. 

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 2

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 3

"З сьогоднішнього дня він залучається до виконання нових бойових завдань, які будуть стояти перед авіаційною бригадою. Ми хотіли присвоїти імя Дмитра Майбороди не рядовому літаку, який простоїть на стоянці, а тому, на якому літатимуть і виконуватимуть бойові завдання. Це ще одне підтвердження, що наші Герої не вмирають і залишаються в наших серцях і назвах вулиць, міст, шкіл і бойових машин. Цей літак - для евакуації, він може забрати значну кількість поранених і швидко доправити до шпиталів. Одночасно може перевозити 35 чоловік в сидячому стані, а також 26 осіб - у лежачому", - зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

Мати Дмитра Майбороди, який до трагічної загибелі служив у цій бригаді, горда, що саме літак, який покликаний рятувати життя людей, названий на честь її сина.

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 4

"З одного боку, для мене сьогодні дуже хвилюючий день, а з іншого − це гордість, що пам'ять про мого сина буде не лише на землі, а й в небі, адже він більше за все на світі любив небо. Для нього літати − стало сенсом життя, здійсненням дитячої мрії. Цей 35-ий борт буде берегти пам'ять про мого сина. Коли йому ще не було десяти років, він із захопленням знімав саме тут, під Гавришівкою, авіашоу вінницьких пілотів. Життя його було коротке, але яскраве”, - сказала Тетяна Майборода.

Після освячення літака Ан-26 імені Героя України Дмитра Майбороди та вручення відзнак бійцям 456-ої авіаційної бригади, рідні, бойові побратими, вкотре віддали данину памяті загиблим льотчикам та поклали квітів до меморіалу загиблим у липні 2014 року у набі над Луганщиною членам екіпажу АН-26 – Дмитру Майбороді та Дмитру Шкарбуну.

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 5

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 6

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 7

Протягом урочистостей вертольоти М8 та літак авіаційної бригади пролітали низько-низько, майже над головами цивільних та військових, які прийшли на військовий аеродром, - наче віддавали честь транспортнику імені Дмитра Майбороди. 

Ан-26 імені загиблого льотчика Дмитра Майбороди став на крило - фото 8

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця