Активісти з Вінниці й Хмельницького закликають повернути Південному Бугу історичну назву

Активісти з Вінниці й Хмельницького закл…
Фото: Сергій Бахмутов

Активісти з Вінниці і Хмельницького ініціювали кампанію з повернення Південному Бугу його давньої назви – Бог. Про це у ФБ-спільноті "Вінниця цікава" пише Олександр Шемет, передає Depo.Вінниця.

Шемент закликає вінничан до участі в круглому столі на цю тему і підписати відповідне звернення до влади.

"Просимо вас підтримати дуже важливу справу з поверненням річці, на березі якої ми живемо, воду якої ми п’ємо, її справжньої історичної назви – Бог. У вівторок, 3 грудня, о 13:00 в Академії неперервної освіти (біля башти) група ініціативних людей проведе круглий стіл з цього питання. Прийдіть і підтримайте своїм голосом звернення до влади з цього приводу", – йдеться у повідомленні.

Підозрюючи, що не всі знайомі з історією питання, Шемет наводить деякі дані.

"У літописах слов’янської, що датуються ХІV сторіччям, писано: "…йде борзе по ми и сгони их (берендеїв) зарекою Бог". Інший літопис: "Приидоша межи Бог и Днестр и седоша тама". На карті де Боплана ХVІІ сторіччя назва річки – Бог Руський. А в 1914 році через притаманну імперській Росії байдужість та неповазгу до інших мов російський географ Ласкарєв (не заглиблюючись в фонетику польської мови, але користуючись польськими картами) перетворив Бога в Буга. Комуняки, які боялися релігії і самого слова БОГ сприяли розповсюдженню нісенітниці", – пише Шемет.

Ініціаторами повернення історичної назви річці є хмельницьке "Подільське екологічне товариство" і вінницьке ГО "Зелений світ".

"Маємо надію, що до ціє справи долучиться також громадкість Миколаєва і міст, що стоять на березі і залишилися вірними Богу", – завершує свій допис вінничанин.

Нагадаємо, вінницький фотохудожник показав, як осінь теплими барвами огортає Південний Буг

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"