UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"А поїзд все не приходить": Чому пам'ятник Остапу Бендеру не повертають у Жмеринку

Пам'ятник уже кілька років стоїть на подвір'ї скульптора і чекає на рішення жмеринської влади

"А поїзд все не приходить": Чому пам&#03…

Пам'ятник Остапу Бендеру, який вважали викраденим, чекає повернення до Жмеринки, що на Вінниччині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

Пам'ятник Остапу Бендеру ще до реконструкції залізничного вокзалу Жмеринки в 2011-2013 роках прикрашав площу біля вокзалу. Нині він стоїть на подвір'ї автора - скульптора Миколи Крижанівського у містечку Вендичани Могилів-Подільського району. Минулого року пам'ятник навіть розшукували, адже один з вінницьких депутатів його вважав викраденим.

"Ціла детективна історія. Пам'ятник стояв ще в одній з моїх майстерень. Тут дзвонять з дому, щоб терміново їхав, бо приїхала поліція. Цілий наряд на чолі з начальником райвідділу. З автоматами. Кажуть, що я вкрав пам'ятник. Я його показав, документи пред'явив. На цьому історія і закінчилася", - пригадує скульптор.

"Пам'ятник я виготовляв, коли мером Жмеринки був Віктор Жеребнюк. От так Бендер кілька років простояв при вході до вокзалу. А потім змінилася влада, яка все, що робив попередник, на нюх не переносила. І намагалися прибрати подалі та знімали. Під приводом реставрації привокзальної площі почали рити комунікації. До мене звернулися з адміністрації, щоб приїхав. Адже вони не знали, як демонтувати пам'ятник, щоб не впав у траншею. Ми домовилися, що пам'ятник транспортують на зберігання до моєї майстерні. Але з умовою, що поверну назад. Так і стоїть Бендер у мене, як на пероні, чекає свого поїзда. А поїзд все не приходить і не приходить", - продовжив Крижанівський.

У мерії Жмеринки повідомили, що протягом року Остап Бендер повернеться назад.

"Для початку має бути колегіальне рішення про нове місце, де буде стояти пам'ятник. Була попередня розмова, що ми його повернемо тоді, коли встановимо пам'ятники воїнам АТО та Небесної Сотні. Відкриття цих постаментів заплановані на Покрову. Після цього знову порушимо питання щодо Остапа Бендера. Але ще є одне питання. Під час демонтажу пам'ятник пошкодили. Його необхідно реставрувати. На це необхідні кошти. Сподіваємося, що наступного року все організуємо", - зауважив начальник відділу культури Жмеринської міськради Володимир Дудік.

Тим часом Остап Бендер користується популярністю у жителів Вендичан. Сюди навіть спеціально приїздять, аби зробити селфі з літературним героєм.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook