UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці продавці виконують закон про мову і обслуговують споживачів українською

Щоправда, говорять не чистою українською мовою, а суржиком, але готові вдосокналювати свої знання

У Вінниці продавці виконують закон про м…

 

 

У Вінниці  в супермаркетах продавці виконують вимоги законодавства – здійснюють обслуговування виключно державною мовою. До вимог щодо української в таких магазинах підійшли грунтовно.  Якщо говорити про маленькі магазини, то продавчині тут використовують скоріше, суржик, ніж українську. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

 

Наприклад, в маленькому господарському магазині продавчиня Тетяна із задоволенням вислухала інформацію про те, що від сьогодні, 16 січня, потрібно обслуговувати покупців виключно українською. Крамниця маленька, дівчина працює в ній кілька років, добре знає усіх своїх клієнтів, постійним іноді навіть може дати товар в борг.

 

Тетяна зазначила, що покупців так мало, що вона із задоволенням продасть товар та дасть поради "навіть англійською", аби  хоч трохи "каса була".

 

Зазначимо, що в продуктовому магазині, який знаходиться поруч з господарським, продавці спілкуються українською, але назви деяких товарів, в них викликали непорозуміння. Зокрема, "мило господарське" чи "цигарки" дівчата автоматично переклали на російську -  "мыло хозяйственное" та "сигареты".

 

Схожа проблема виникла і в аптеці. "Свічки піхвові" фармацевт назвала "свечами вагинальными".

 

А ось в "Бакалійній лавці", яка знаходиться в "Магі гранді", продавчиня Оксана зазначила,  що знає про закон та й до цього спілкувалась з покупцями виключно українською. Тож для неї це ніколи не було проблемою, адже завжди говорила "по українськи".

 

На моє запитання,  як спілкуватиметься з клієнтами, які звертатимуться російською, відповіла, що, звичайно, українською.

 

Її колега, яка зайшла до лавки, долучилась до розмови і зауважила, що все залежитиме від ситуації. Якщо людина дійсно не розумітиме українську, то відповість російською. Адже покупці нині на вагу золота.

 

Зазначу, що особливо букви закону дотримуються в АТБ по проспекту Юності.

 

Чоловік, який попросив у дівчини показати, на якій із полиць можна знайти "сушки" російською мовою, так і не зміг їх придбати. Чи то продавчиня дійсно не знала, що таке "сушки", чи перелякалась перевірки і вперто не розуміла,  що просить клієнт.

 

Насамкінець кілька сілв про інтернет магазини.

 

Світлана Холодюк, власниця сайту косметичної компанії, зазначила, що про закон знала, тож інформація на сайті українською мовою. Щодо спілкування з клієнтами то над цим і вона, і її консультанти працюють.

 

"Я завжди дотримуюсь вимог законодавства. Колеги, з якими ми працюємо багато років, знають про це", - зазначає Світлана.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme