Другий Преслі: Чотири кримінальних епізоди з життя Чака Беррі

Сьогодні, 18 жовтня, легендарному композитору, музиканту, одному з основоположників рок-н-ролу Чаку Беррі виповнюється 90 років
Depo.
18 жовтня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Другий Преслі: Чотири кримінальних епізоди з життя Чака Беррі
Другий Преслі: Чотири кримінальних епізоди з життя Чака Беррі

Його називали своїм кумиром The Beatles та The Rolling Stones. Свого часу він мав мільйонну армію прихильників і поступався в популярності хіба що Елвісу Преслі. Чак Беррі - легендарний музикант, автор та виконавець пісень, які стерли кордони між музичною культурурою "чорних" та "білих". За дев'ять десятків років, які прожив цей чоловік, були не лише щасливі та радісні моменти пов'язані з визнанням його таланту. Близько десятиріччя Беррі просидів у в'язниці. 

Не дивлячись на шалену популярність, для тогочасної консервативної Америки Чак Беррі залишався аморальним типом, адже він не лише грав "сатанинський" рок-н-рол та співав про підліткове кохання. Набули широкого розголосу і кримінальні сторінки його біографії. Недоброзичливці кепкували, що Чак Беррі співає в перервах між кримінальними переслідуваннями і тюрмами. Хоча кілька найуспішніших хітів Беррі були написані ним саме у в'язниці.

Ми знайшли в біографії музиканта чотири кримінальних епізода. Щоправда сьогодні далеко не всі вони видаються однозначними. Адже расова дискримінація в Америці була на той час суворою реальністю. Тож сьогодні окремі судові процеси над Беррі називають пронизаними духом расизму. 

1. Вперше Чак Беррі опинився за ґратами у 1944 році, коли йому виповнилось лише 18 років. Чак ріс в "чорному кварталі", де постійні вуличні бійки, грабежі та розбої були звичною справою. Тоді юнак зв'язується з поганою компанією і разом зі своїми товаришами йде на злочин. Беррі заарештували і визнали винним у збройному пограбуванні та викраденні машини. Однак вже в 21 рік він достроково вийшов з в'язниці.

 Другий після Песлі: 4 кримінальних епізода з життя Чака Беррі - фото 1

На фото: Чак Беррі та Мік Джаггер

2. У 1959 році Чака Беррі знову притягують до кримінальної відповідальності. Справа була пов'язана неповнолітньою повією, яку Беррі "вивіз за межі штату для аморальних цілей". За це музиканта засудили до п'яти років позбавлення волі і наклали штраф у розмірі п'яти тисяч доларів. Цього разу його знову звільнили достроково, Беррі відсидів у в'язниці лише три роки.

Другий після Песлі: 4 кримінальних епізода з життя Чака Беррі - фото 2

На фото: Чак Беррі та Джон Ленон

3. Наступна кримінальна справа  з'явилась в житті музиканта, коли той був на вершині своєї рокенрольної кар'єри. Захопившись написанням пісень, записом платівок та гастролями, Беррі зовсім забував платити податки державі. У нього накопичився величезний борг. Саме тому Чака знову притягнули до кримінальної відповідальності. Як покарання йому дали чотири роки в'язниці і випробувальні роботи. 

Другий після Песлі: 4 кримінальних епізода з життя Чака Беррі - фото 3

На фото: Чак Беррі та Кіт Річардс

4. Останній кримінальний епізод в житті Чака Беррі теж пов'язаний з його пристрастю до жінок. У своєму рідному Сент-Луїсі Чак Беррі відкриває нічний клуб "Blueberry Hill". Однак відвідувачки закладу помічають приховані камери в туалетних кімнатах і подають на музиканта в суд. Цього разу Беррі вирішив відкупитися і не доводити справу до суду. Він заплатив близько мільйона доларів цим панянкам. 

Та усі ці темні сторінки біографії не применшили таланту великого Беррі та його внесок у розвиток рок музики. Не дарма у 1977 році запис пісні Чака Беррі "Johnny B. Goodе" взяли на борт космічного корабля "Вояжер", як зразок творіння людського духу.

Також ця пісня займає 1 місце в рейтингу "100 найбільших гітарних пісень усіх часів" за версією журналу Rolling Stone.

Чак Беррі не винайшов рок-н-ролу, але він, безсумнівно, зробив свій внесок в його розвиток. Подібно Елвісу, він змішував блюз з кантрі, створюючи новий музичний стиль. Те, що речі Чака Беррі потрапляли в хіт-парад в номінацію "ритм-енд-блюз", а речі Елвіса - в розділ "кантрі", більше має відношення до кольору шкіри виконавців, ніж до самої музики.

У 2004 році Чак Беррі зайняв п'яту сходинку в рейтингу "50 найбільших виконавців усіх часів" за версією журналу Rolling Stone. Музикант донині виступає з концертами в своєму клубі "Blueberry Hill". Також він активно гастролює по світу з прощальним туром. 

Другий Преслі: 4 кримінальних епізода з життя Чака Беррі - фото 4

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах Facebook  та