Депутати хочуть, щоб у Вінниці був свій "Голівуд"

Депутати вирішили, що підприємство "Вінницякіно", на функціонування якого щороку виділяли понад 1,5 млн грн, не виправдовує свого існування
Depo.
2 лютого 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
Депутати хочуть, щоб у Вінниці був свій "Голівуд"
Депутати хочуть, щоб у Вінниці був свій "Голівуд"

У вівторок, 2 лютого, робоча група Вінницької облради вирішила ліквідувати комунальне підприємство "Вінницякіно", щоб згодом створити нове - більш продуктивне, повідомляє Depo.Вінниця

"Наразі у такому форматі це підприємство існувати не може. Обласна рада не може собі дозволити платити заробітну плату тридцяти шести працівникам, які нічого не виробляють. Наша пропозиція - ліквідувати підприємство і замість нього створити нове, яке буде виробляти якісну продукцію", - пояснив голова бюджетної комісії облради та член робочої групи Геннадій Мазур.  

Дану пропозицію винесуть на сесію облради, яка відбудеться 11 лютого. Якщо депутати проголосують "За", то розпочнеться процес ліквідації підприємства та створення нової структури. Працівники "Вінницякіно" зможуть влаштуватися туди на роботу на конкурсній основі. Щоправда, вакансій у новому підприємстві буде значно менше. 

Вінницький режисер Олена Мортко, яку запросили на засідання групи в якості експерта, запропонувала створити організацію з 12 осіб, які зніматимуть кіно, а не просто його демонструватимуть. 

"Я показала, що можна працювати ефективніше за менші кошти. При цьому створювати фільми - наприклад, патріотичного спрямування, історичні - і показувати їх дітям на виховних годинах у школі з подальшим обговоренням", - розповіла режисер. 

Питання ліквідації "Вінницякіно" обговорюватимуть на круглому столі у п'ятницю. Депутати хочуть почути пропозиції громадських активістів щодо подальшої роботи підприємства. 

Нагадаємо, питання діяльності "Вінницякіно" депутати розглядали щонайменше три місяці. Питання щодо фінансування закладу підняли під час першої сесії обласної ради, коли з обласного бюджету хотіли виділити 1,8 млн грн. Тоді депутати створили робочу групу, яка неодноразово виїздила на підприємство та вивчала його роботу. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця