"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону

В унікальній книзі поєднали наукові матеріали істориків з розповідями жителів Старого міста
Depo.
22 листопада 2016 13:31
ФОТО: depo.ua
"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону
"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону

У Вінниці вийшла у світ унікальна книга, що розповідає про історію найстарішого мікрорайону міста, а відтак і витоки вінницького літопису – "Історії Старого міста", повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Книга "Історії Старого міста" складається з трьох основних частин: історичний нарис та історія вінницького замку, створені на доведених фактах та наукових матеріалах. Тут же можна зустріти унікальні знімки та листівки Вінниці минулих століть, карти міста царського періоду та часів Другої світової війни. Основною ж частиною є саме третя частина, яка і включає в себе самі історії. "Історії старого міста" – це розповіді очевидців, старожилів, жителів мікрорайону, які поділилися власними спогадами, родинними легендами й ексклюзивними світлинами з власного архіву. Також у розділі розповіді про талановитих старомістян – гончарів, поетів, художників, – людей якими пишається не лише Вінниччина.

На створення книги знадобилося півтора роки і впродовж цього часу провели численні зустрічі зі старомістянами, розповідають ініціатори її написання, засновники громадської ініціативи "Я люблю Старе місто", депутати Вінницької міської ради Олег Стукан та В’ячеслав Заремба. Авторами "Історій Старого міста" стали вінницький історик Олександр Федоришен і журналіст Наталя Федоришина, яка записала більше сотні інтерв’ю з жителями мікрорайону.

"Це - експеримент, адже в даному проекті в одній книзі поєднали дослідження істориків з розповідями жителів мікрорайону. Це - живі історії про людей, які проживали і нині живуть на Старому місті, врешті, тих, хто творив загальну історію Вінниці", - пояснює унікальність нової книги її рецензент, директор Вінницького обласного архіву Юрій Легун.

Книга "Історії Старого міста" поки віддрукована невеликим тиражем. Ініціатори розмірковують, навіть, над продовженням проекту, адже багато старомістян побажали приєднатися і доповнити книгу власними історіями.

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 1

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 2

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 3

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 4

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 5

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 6

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 7

У продажу книги, принаймні поки що, не буде. Частково її розповсюдять у бібліотеках, а також можна буде прочитати у онлайн-версії в інтернеті, про що повідомлять згодом.

"Історії Старого міста": у Вінниці презентували книгу про історію мікрорайону - фото 8

До речі, старт, даний Старим містом, можливо, матиме продовження і вже наступним вінницьким мікрорайоном, який напише свою історію може стати Корея. Під час презентації лідер гурту ТіК Віктор Бронюк, який проживає там, прийняв естафету від Вячеслава Заремби і пообіцяв стати куратором майбутнього проекту. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах