Вінницький художник "замахнувся" на дев'ять рекордів України

Володимир Козюк зібрав найбільшу колекцію Подільської ікони, сфотографував найбільше старих хаток під соломою та людей в українських костюмах, зібрав найбільшу кількість дореволюційних фотографій та листівок української тематики та передав до музеїв України найбільшу колекцію власних експонатів

Вінницький художник "замахнувся" на дев'…

Сьогодні, 25 березня, до Вінниці приїхали представники Книги рекордів України, щоб зафіксувати одразу дев'ять рекордів України, на встановлення яких претендує вінницький художник, фотограф та меценат Володимир Козюк. Про це повідомляє Depo.Вінниця.

Володимир Козюк зустрічав представників книги рекордів України у Вінницькому обласному художньому музеї. Там саме триває виставка його колекції подільських ікон "Скарби твої, Україно (історія врятування)". Експозиція творів народного мистецтва налічує 250 ікон, відтак претендує на звання найбільшої колекції в Україні.

"Такої колекції немає навіть у третього Президента Віктора Ющенка, хоча він теж - дуже великий поціновувач старовинних ікон", - розповідає Володимир Козюк.

За його словами, народні ікони Поділля мають свої унікальні особливості, відтак, не дивно, що вони все більше привертають увагу мистецтвознавців.

"Відмінною рисою Подільської ікони є так званий наївний стиль, коли художники зображли Господа та святих "близькими" до людей. Тому тут можна побачити, наприклад, квіти. Також для подільської ікони характерна сегментація і великий розмір, коли на одному полотні зображали кілька святих", - розповів меценат. 

Козюк має намір створити музей подільської ікони на Вінниччині і передати до його фонду 90% своєї колекції. Наразі справа стала за приміщенням. 

Вінницький художник встановлював одразу дев'ять рекордів України - фото 1

Також у Козюка - найбільша в Україні колекція світлин хаток під соломою. Вона налічує 200 екземплярів. Вінницький художник розповів представникам книги рекордів, як для поповнення своєї колекції він їздив Вінниччиною та фотографував старенькі українські хатки. Цей процес тривав більше двох десятків років.

За словами митця, у 65 хатках на момент фотографування жили люди. Цей факт Козюк теж пропонує зафіксувати в якості рекорду. Також в архіві художника понад 250 фотографій хаток під соломою, надрукованих до 1934 року. 

Інші рекорди, на які претендує вінничанин Козюк - найбільша колекція дореволюційних світлин українців у національному одязі та колекція листівок із зображенням людей та краєвидів України. Їх художник назбирав понад 850 екземплярів.

І, нарешті, Козюк хоче, аби півтори тисячі експонатів, які він подарував музеям України з власних колекцій, зафіксували як рекордний меценатський внесок.

Вінницький художник встановлював одразу дев'ять рекордів України - фото 2

Від такої кількості та унікальності зібраних вінничанином предметів мистецтва представники книги національних рекордів були приємно вражені. "Я насправді їхав з колегою і навіть приблизно не уявляв, наскільки грандіозною є колекція ікон. Тому в національному проекті Книга рекордів України ці досягнення, які сьогодні зафіксовані, займуть найпочесніше місце. І, я думаю, що ми спробуємо зробити все від нас залежне, щоб хоча б одне з цих досягнень потрапило і до Книги рекордів Гінеса", - зауважив представник Книги рекордів України Олег Іваненко.

Загалом Володимир Козюк претендує на такі рекорди:

Найбільша в Україні колекція народних ікон Поділля на полотні. Загальна кількість ікон – 250 одиниць;

Передача найбільшої кількості експонатів із приватної колекції до музеїв України – 1500;

Найбільший приватний архів з зображенням хат під стріхою, які були знайдені та сфотографовані у Вінницькій області автором – 200;

Найбільший приватний архів світлин хат під стріхою, у яких на період фіксації ще проживали люди – 65;

Найбільший архів власних світлин людей у вишитих сорочках. Загальна кількість людей на фотографіях у вишитих сорочках – 800;

Найбільший архів власних світлин із фотосесій людей у національному одязі, які були подаровані їм автором особисто. Загальна кількість зйомок – 200;

Найбільша приватна колекція світлин людей у вишиванках, сфотографованих до 1924 року. Загальна кількість фотографій – 200;

Найбільша приватна колекція дореволюційних (до 1917р.) листівок із зображенням людей та видів України. Загальна кількість листівок – 850;

Найбільша приватна колекція фотографій та листівок із зображенням хат під стріхою, видрукуваних або сфотографованих до 1936 року. Загальна кількість експонатів – 250.

Всі експонати з кожної колекції Козюка будуть детально досліджені і вже за два тижні в Києві відбудеться вручення вручення відповідних сертифікатів.  

Вінницький художник встановлював одразу дев'ять рекордів України - фото 3

Вінницький художник встановлював одразу дев'ять рекордів України - фото 4

Нагадаємо, Володимир козюк у грудні минулого року втретє став покровителем культури Вінниччини та отримав відповідну нагороду. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme