Кудлаєнко: "Єдині вікна" по всій Україні можна запустити за кілька місяців

Вінницький нардеп, який ініціював питання надання райцентру Калинівка статусу міста обласного значення, розповів, які переваги отримає місто

Кудлаєнко: "Єдині вікна" по всій Україні…

Нещодавно заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування народний депутат Сергій Кудлаєнко повідомив, що на комітеті погодили питання надання райцентру Калинівка на Вінниччині статусу міста обласного значення. Наразі готується проект постанови для затвердження Верховною Радою. Про важливість подібного статусу для міст та які переваги воно дає, будівництво центрів надання адміністративних послуг та плани щодо можливих дострокових парламентських виборів Сергій Кудлаєнко розповів кореспонденту Depo.Вінниця.

- Ви, як заступник голови комітету ВРУ попрацювали над тим, аби звернення Вінницької обласної ради щодо надання місту Калинівка статусу міста обласного значення успішно "пройшло" розгляд в комітеті. Розкажіть як пройшло засідання комітету, зокрема розгляд "калинівського питання", чи довелось депутатів переконувати в необхідності прийняття такого рішення?

Депутатів в нашому комітеті, починаючи від голови і закінчуючи членами, не потрібно було ні в чому переконувати. До того ж керівництво міста підготовило повністю весь необхідний пакет документів. Була дискусія щодо інших міст, бо звертаються багато. Але в них документи виявилися належним чином не оформлені. Щодо Калинівки – все пройшло нормально, депутати підтримали одноголосно. Крім того, міський голова Калинівки, який був присутній на засіданні комітету, повідомив, що в разі надання Калинівці такого статусу, до неї приєднаються ще мінімум п’ять територіальних громад, які знаходяться поблизу міста. Тобто територіальні громади починають об’єднуватися, згідно тих рекомендацій, які були передбачені законодавством.

- Міста, які теж хочуть отримати статус міст обласного значення теж з Вінниччини чи з інших областей України?

З інших. Всі хочуть отримати статус міста обласного значення. Для чого він необхідний? Візьмемо елементарну річ – центр надання адміністративних послуг. Якби Калинівка не мала такого статусу, могла б не отримати коштів, які будуть надаватися на створення центрів. В керівництва Калинівки є розуміння ситуації, тому вони і добиваються цього статусу. Більше того – ми подаємо заявки на різні грантові проекти, щоб центр надання адміністративних послуг все ж створити. І після того, як Верховна Рада затвердить рішення комітету, в них такі шанси з’являться. Більше того – при отриманні статусу міста обласного значення, з’являться юридичні можливості надавати послуги і отримувати за них кошти до міського бюджету.

- На Вашу думку, у Верховній Раді проект рішення щодо надання Калинівці статусу міста обласного значення "пройде" без проблем?

Знаєте, я думаю, що кожен має займатися тим, за що він відповідає. Наш комітет відпрацював досить фахово дане питання. І ми бачимо, що такі випадки вже були: подібні рішення приймалися. Зокрема, в Одеській області - щодо міста Біляєвка. І якщо все відповідає процедурі, а ми бачимо, що пройшли її повністю, я сподіваюсь, жодних питань не буде і Рада в повному складі підтримає даний проект і ми дамо місту Калинівка відповідний статус.

- Якими ще важливими для Вінниці та області ініціативами ви займались останнім часом?

Основні напрямки, якими на сьогодні ми займаємося і які безпосередньо мене цікавлять, це, звичайно, створення центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. І ми повинні відпрацювати алгоритм того, яким чином вони будуть створені. Ми постійно знаходимось у відрядженнях по містах, де створюються такі центри, і дивимось чи виконуються норми законодавства щодо їх створення. А найголовніше – нам потрібно сьогодні людям на місцях допомогти створити їх так, щоб вони були зрозумілими, щоб працювали в єдиній системі. І це питання для мене сьогодні №1, як для людини, яка очолювала у Вінниці ЦНАП і яка сьогодні займається цим питанням.

Повинна бути уніфікована єдина система, щоб районні чи обласні ради розуміли, яким чином будуть надаватися відповідні послуги. Більше того, минулого року у нас був прийнятий закон "Про державну службу", щодо якого тривала довга дискусія з залученням широкого кола громадськості. І сьогодні ми так само працюємо над законом про місцеве самоврядування. Вже було проведено декілька засідань робочих груп із залученням представників органів місцевого самоврядування. Цей процес є непростий і довгий, але це те питання, яке потрібно сьогодні вивчити.

- Щодо центрів надання адміністративних послуг - чиновники в регіонах не пручаються їх створенню? І на які проблеми натикаєтесь в цьому напрямку?

Розуміння є скрізь, створювати їх хочуть усі, особливо, коли бачать, як вони працюють. Але нам потрібно відпрацювати таку, свого роду, методичку – покрокове роз'яснення що потрібно зробити. Більше того, нам потрібно знайти фінансовий інструмент для впровадження цієї системи на місцях. Тобто це, починаючи від елементарних побутових проблем – приміщення, де могли б бути розташовані усі служби, його ремонту, системи електронної черги, обладнання, техніки. Далі – налаштування цього всього в одну систему і її прив'язка до баз органів державної влади. Налаштування безпаперового документообігу. Отакі побутові проблеми сьогодні домінують, на мій погляд. Особливо це стосується маленьких міст, там не завжди розуміють, як це все зробити. Ми сьогодні передали повноваження на місця, в тому числі і можливість наповнення бюджетів, але коштів не достатньо для того, щоб відкрити ЦНАП.

- А якщо з фінансовою складовою проблем немає, скільки часу займе "запуск" ЦНАПу?

Я думаю, що за кілька місяців його можна організувати разом з будівельними роботами. Але знову ж таки, якщо подивитись на будівництво ЦНАПу, яке сьогодні розпочалось у Київській області, то там масштаби набагато більші, і, відповідно, й часу треба більше. Але, на мою думку, якщо місто невелике, то це справді можна зробити за кілька місяців. Головне – аби було бажання. І такі центри необхідні, адже для людини все має бути просто і зрозуміло, особливо для підприємців: прийшов, подав документи і пішов. Адже наступний крок, про який ми повинні вже сьогодні говорити – це реєстрація бізнесу в режимі онлайн. Щоб людина, не виходячи з будинку, мала можливість зареєструвати себе підприємцем, відкрити рахунок в тому банку, в якому захоче і почати працювати. І це стосується не лише бізнесу, а й повсякденного життя.

- Можливо в Ваших найближчих планах є власні "рецепти" покращення життя Вінниччини, які ви будете "лобіювати" на рівні Верховної Ради?

В нас дійсно є проблеми в регіоні, які мають загальнодержавний рівень. Одна з них – МРЕВ (міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ). Ми бачимо, що відкриваються сервісні центри при органах державної влади. І хоча законодавством передбачений перехідний період, але наразі доводиться констатувати факт, що ці сервісні центри проблеми людей не вирішують. Тому моє завдання як народного депутата – мінімізувати незручний перехідний період передачі послуг від органів державної влади до органів місцевого самоврядування. Ми повинні все підготувати так, щоб цього не було відчутно простим людям. Адже їм сьогодні все-рівно куди приходити – до міської ради чи сервісного центру. Їм потрібно отримати паспорт, поставити на облік автомобіль, отримати права якісно, зрозуміло, швидко і без проблем.

- У Вінниці вже починають говорити про дострокові парламентські вибори. Вас, зокрема, називають кандидатом на один з мажоритарних округів, які знаходяться у Вінниці. Судячи з іміджевої роботи, яку ви проводите в регіоні, ці чутки мають під собою певний зміст. Якщо перевибори все-таки матимуть місце, то чи підете ви в парламент знову? Чи, можливо, ви бачите себе у виконавчій владі?

Я можу відповісти так: я народився у Вінниці, працював і моя родина зараз там проживає. Я закінчив навчання в цьому місті, отримав відповідну освіту і у Вінниці я працював у бізнесі з 1994 до 2006 року. Так склалося, що я почав працювати в органах місцевого самоврядування і очолював відповідний департамент. Знаєте як кажуть: якщо ти зробив помилку у бізнесі, прибуток втратив тільки ти. А якщо робиш помилку на посаді, то прибуток і бізнес можуть втратити колеги, які цим бізнесом займаються. Тому я на своїй посаді намагався працювати таким чином, щоб люди, які звертаються до мене, не втрачали від моїх рішень. Тут я починав свою громадську роботу. Тому я працював у Вінниці і буду працювати й надалі.

На мій погляд, парламентські вибори абсолютно не вирішать проблем, які сьогодні є. Час покаже. Але на якій би я посаді не був, я й надалі буду проводити громадську роботу і не збираюсь її кидати. Крім того, в мене є підписана угода про співпрацю з більш ніж двадцятьма громадськими організаціями Вінниці. Тому я буду з ними радитися, яким чином мені в цьому питанні вчинити. Я їх інформую про роботу Верховної Ради, комітету, про свою діяльність. Тому рішення ми будемо приймати спільно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme