Усе, що ми знаємо про сон - неправда

Кава перед сном може бути корисною, а сон на роботі підвищує працездатність

Коли кава перед сном буває корисною? Чи бува не ковтаємо ми павуків уві сні? Чи можливо компенсувати  недосип і чи насняться жахіття після гострих страв? Про це розповідає Depo.Вінниця з посиланням на Digg.

Сон - це фізіологічний процес, який має надзвичайно важливе значення у житті людини. Тож чому навколо нього досі так багато таємниць?

На тлі інновацій та наукових відкриттів, у суспільстві продовжують панувати міфи про сон, в які ми продовжуємо вірити.  Давайте розвінчаємо найбільш поширені із них - від святості восьмигодинного відпочинку до ковтання павуків уві сні.

Перед денним сном варто випити кави

Кофеїн здавна вважається головним ворогом відпочинку. Але останнім часом експерти сну допускають, що варто випити трохи кави перед тим, як подрімати.

Випита кава починає діяти через 20 хвилин, а короткий сон переходить у глибокий приблизно на 30-й хвилині. Якщо випити кави перед денним сном, то можна поспати рівно стільки, скільки потрібно, щоб відпочити і відчути себе повним сил. Сієста тривалістю більше півгодини може викликати безсоння вночі через збій біологічного годинника.

Ми не ковтаємо павуків уві сні

Історія походженням цього міфу виявилась доволі кумедною. Як пише Snopes, «факт» про те, що людина протягом року ковтає близько вісьми павуків, вигадала і розповсюдила колумністка Ліза Холст у 1993 році. Вона зробила це, щоб продемонструвати  довірливість користувачів Інтернету.

Цей експеримент продемонстрував, що ми схильні сприймати все на віру. А от  арахнологи вважають, що павуки взагалі уникають людей, тому що наші вібрації сприймаються ними як сигнал небезпеки. Та й не так багато павуків живе у людських ліжках, щоб за рік ми ковтали їх по вісім штук.

Подрімати на роботі – це добре

Звичайно, не під час переговорів з клієнтом або зустрічі з босом, але 30-хвилинний сон протягом робочого дня значно підвищує продуктивність. Особливо після ситного обіду.

Вражаюча кількість доповідей науковців підтверджує, що короткий денний сон покращує концентрацію уваги, креативність і здатність вирішувати проблеми. Може, незабаром в конференц-залах почнуть встановлювати ліжка?

Наш цикл сну вигаданий

Існують сотні історичних довідок, які вказують на те, що до поширення електрики люди спали в дві фази по чотири години з двогодинною перервою між ними. Саме у цьому проміжку часу, зазвичай, читали, писали і молилися.

Практика сегментованого сну почала зникати, коли в будинках і на вулицях поширилося електричне освітлення, а нічна активність стала асоціюватися з п'яницями і хуліганами.

Гостра їжа не викликає жахіть

Під час сну тіло охолоджується, а гостра їжа підвищує його температуру, перериваючи ранню стадію сну.  За рахунок цього сновидіння стають більш усвідомленими.

Ми можемо бачити одні й ті ж сни, незалежно від вжитої їжі. Але гострі страви підвищують імовірність того, що ми запам'ятаємо сновидіння, тому що не зануримося в стан глибокого сну повністю.

Ми не можемо надолужувати недосип

Принаймні, коли йдеться про тривалий дефіцит сну. Якщо ви погано спали минулої ночі, лягайте спати сьогодні раніше і наступного дня відчуєте, що повернулися до норми. Але коли недосип стає систематичним, то довгий сон  у вихідні не відновить завданої шкоди. Дефіцит сну вже спричинив негативні наслідки , що проявляються підвищеною збудливістю і  дратівливістю. Аби це нівелювати , потрібен деякий час.

Намагайтеся якомога частіше повноцінно спати ночами. Приємних снів!

 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница