Вінниця

На Вінниччині жителі села встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Досі в області таких ліхтарів не було

03 жовтня 2016, 11:59

На Вінниччині жителі села встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Жителі селі Павлівка Калинівського району встановили перші на Вінниччині вуличні ліхтарі на сонячних батареях. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ecotown.com.ua

Інноваційне освітлення облаштували в рамках проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", який фінансується Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН в Україні. Ініціатор використання сонячної енергії для освітлення  вулиці - сільський голова Віктор Кособуцький. 

Проект обійшовся селу в 436 тисяч гривень, з яких 272,5 тис. гривень - грантові кошти, 21 тис. гривень - гроші жителів села, 100 тисяч - з районного бюджету, решта — з бюджету села.

За словами Віктора Кособуцького, у сонячну погоду акумулятор заряджається протягом двох годин. 

"Накопиченої енергії вистачає на вісім годин освітлення шестикілометрової вулиці. Плануємо придбати ще один такий акумулятор, щоб збирати енергії у два рази більше - на 16 годин, та збільшити кількість світильників, які зараз подекуди встановлені на відстані через два-три стовпи", - розповідає сільський голова.

З вуличними ліхтарями на сонячних батареях вечірні години стали не тільки веселішими, а й безпечнішими. А ще завдяки новим ліхтарям Павлівка економить кошти сільського бюджету.

"За одну вулицю, яка частково освітлюється електричними ліхтарями на відстані менше одного кілометра, сплачуємо 500 гривень у місяць. Якби використовували електрику і на центральній вулиці, довжина якої становить 6 кілометрів, платили б не менше чотирьох тисяч гривень у місяць, тоді як сонце грошей не просить" - додає Кособуцький.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Loading...
Loading...