Вінниця

Вінницькі пацієнти за рік сплатили до благодійних фондів 85 мільйонів

В обласній дитячій лікарні діє термінал для внесків, два подібні термінали незабаром з’являться в онкодиспансері

07 грудня 2016, 14:48

Вінницькі пацієнти за рік сплатили до благодійних фондів 85 мільйонів

За минулий рік вінницькі пацієнти, за підрахунками громадської організації "Філософія серця", сплатили до благодійних фондів, які діють у медичних закладах, майже 85 мільйонів гривень. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Дані про кількість благодійних коштів під час прес-конференції повідомила Юлія Грига, представниця громадської організації "Філософія серця".

Лідером зі збору коштів Грига назвала обласну лікарню імені Пирогова понад – 56 млн грн, але головного лікаря цього закладу на прес-коференцію не запросили. Спілкуватися з журналістами прийшли головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай і головний лікар обласної дитячої лікарні Василь Паненко. 

У дитячій обласній лікарні діє термінал для збору грошей, хоч користуватися саме ним для сплати внесків – необов’язково, пацієнти (точніше, батьки пацієнтів, оскільки йдеться про дитячу лікарню) самі обирають спосіб оплати. Незабаром два такі термінали з’являться і в онкодиспансері.

Дитяча обласна лікарня співпрацює з фондом "Здорова родина".

"Люди мають право перерахувати кошти, які вони бажають. Але, деяким простіше працювати безпосередньо з представником фонду, який є на території лікарні. І видає не просто якісь бетлики, які були запроваджені колись, а касові ордери. Видалені вони не можуть ніяк, адже всі за порядковими номерами. І в кінці дня всі ці кошти мають перевести на банківський рахунок", - повідомив Паненко.

Онкологічний диспансер співпрацює з Міжнародним фондом допомоги хворим з наслідками травм та захворювань.

"У кожному структурному підрозділі нашого диспансеру є інформаційні стенди, де демонструється інформація про надходження та залучення коштів до даного фонду та їх витрати. З 9:00 до 15:00 у лікарні працює представник фонду. Ми пройшли вже певні етапи для встановлення терміналів у відділеннях. Їх буде два, почнуть діяти з наступного року. Це дасть можливість вести суворий облік благодійних внесків. Після того, як вдасться встановити другий термінал, в онкодиспансері не працюватиме представник фонду, бо в цьому не буде потреби", – розповів Шамрай.

Співпрацю з благодійними фондами Шамрай назвав вимушеним кроком.

"Я думаю, жоден головний лікар насправді не хоче працювати з благодійним фондом і сам собі створювати якісь проблеми. Але відмовитися від цього можна буде тільки тоді, коли кожен лікувальний заклад матиме достатнє фінансування", - додав головлікар онкодиспансеру.

Переходити на нові умови співпраці з благодійними фондами найближчим часом планують шкірно-венерологічний і ендокринологічний диспансери. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Loading...
Loading...