Вінницька поліція відповість у прокуратурі за затримання "крижопільських рейдерів"

Адвокати затриманих за "дружній візит" на один з ринків у Крижополі, будуть скаржитись прокуратурі на дії правоохоронців

Вінницька поліція відповість у прокурату…

На Вінничині продовжують розгортатися події довкола спроби зміни керівництва одного з ринків у райцентрі Крижопіль, повідомляє Depo.Вінниця.

Все почалося 21 листопада, коли у селищі Крижопіль затримали кількох вінницьких активістів. Хлопці відзначилися тим, що прийшли до кабінету директорки Крижопільського кооперативного ринку Ганни Аверіної з вимогою передати повноваження, за їхніми словами, "новообраному керівникові" – 22-річному вінничанину Андрію Вербецькому. Мотивували свої вимоги тим, що жінка обіймає посаду незаконно. 

Даний кооператив - це м'ясний павільйон, в якому, окрім тих, хто торгує м'ясом, розміщуються і інші бутіки - з одягом, промисловими товарами. Загалом таких магазинів у ньому 96. 

Андрія Вербецького обрали новим керівником ринку на загальних зборах Крижопільської райспоживспілки. За словами її керівника Володимира Котюжанського, хлопець є її членом з літа цього року. Чому обрали саме вінничанина, керівник пояснити не зміг. Натомість Котюжанський розповів, що конфлікт з Ганною Аверіною тягнеться щонайменше 12 років: "У 2003 році Аверіна підробила документи, виключивши райспоживспілку з числа засновників ринку. Ми весь цей час зверталися до міліції, прокуратури, але вони вперто не бачили у її діях складу злочину" - каже Котюжанський.

"Новопризначений директор" Вербецький приїхав до Крижополя разом співробітниками охоронного агентства - усіх було близько двадцяти осіб. Коли хлопці були в кабінеті директорки, хтось викликав поліцію. Через відмову залишити павільйон, коли поліція зібралась його опечатувати, між активістами і правоохоронцями сталася сутичка. Вісьмох активістів затримали та посадили під арешт на п'ять діб - їм інкримінується злісна непокора поліції. Дії активістів кваліфіковані як рейдерське захоплення майна.

В четвер, 26 листопада, з власних джерел нам стало відомо, що під вартою залишився лише Андрій Вербецький. Інших сімох затриманих активістів відпустили. 

Один із захисників затриманих Олександр Білошкурський запевняє, що дії поліції були протиправними: "Діючим Кримінальним кодексом в права поліції не входить опломбування приміщення. Тому вимагати звільнити його у зв'язку з такими діями вони не мали права, про що хлопці їм і сказали. Є норма у законі, яка передбачає, що поліція має забезпечити охоронність майна. Але це – не те ж саме, що опломбування", – каже Білошкурський.

Адвокат зазначив, що зараз вони готують заяви до прокуратури щодо перевищення службових повноважень поліцією, незаконного арешту, порушення прав на захист.  

Керівник райспоживспілки Володимир Котюжанський розповів, що зараз на ринку опечатані лише кабінет директора і бухгалтерія. А торговці м'ясом та інші бутики працюють. 

З керівником ринку Ганною Аверіною зв’язатися не вдалося. Але журналістам інтернет-видання Vlasno.info жінка розповіла, що має свідоцтво про право власності, і ніякої підробки документів бути не могло.

Між тим, серед затриманих у Крижополі був і активіст Денис Котов. Він брав активну участь у штурмі Вінницької ОДА під час Революції Гідності, а також у подіях 6 грудня минулого року у Вінниці, коли відбулось силове протистояння між правоохоронцями та активістами, які хотіли потрапити на сесію обласної ради.  На місцевих виборах Котов балотувався до вінницької міської ради від Радикальної партії. 

Вінницька поліція відповість у прокуратурі за заримання "крижопільських рейдерів" - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme