Вінничанка розповіла, як києм "удєлала" росіян в Ростові

Чемпіонаті світу з російського більярду відбувався в бізнес-центрі, де не так давно втікач Віктор Янукович ламав канцтовари

Вінничанка розповіла, як києм "удєлала"…

24-річна вінничанка Тетяна Тучак  стала срібною призеркою чемпіонату світу з російського більярду в розділі "Вільна піраміда". За іронією долі змагання з більярдного спорту відбулись в російському Ростові-на-Дону, саме в тому бізнес-центрі, де Віктор Янукович давав свою першу прес-конференцію після втечі. 

Результат Тетяни Тучак - найкраще досягнення вінницьких більярдистів за всю історію. До цього жоден з майстрів кия з Вінниці не посідав призових місць на всесвітньому рівні.

"Це і моє найвище досягнення!, - каже Тетяна Тучак. - Раніше я була лише призеркою Європи і то серед дівчат. А зараз вдалося здобути медаль на чемпіонаті світу серед жінок".

Про свої спортивні, професійні та особисті перемоги Тетяна розказала Вінниця.depo.ua

- Тетяно, розкажіть про Ваших суперниць на чемпіонаті світу.

"Це був парний чемпіонат, який проходив вперше в історії російського більярду. Практично всі змагання більярдистів - індивідуальні. А тут мені довелося виступати в парі з іншою українкою - Анастасією Ковальчук з Кременчука. Проти нас змагалися 10 пар - ще одні українці, пара з Білорусі, решта - російські спортсмени.

Щоб виграти партію, треба забити в лузи вісім більярдних куль. Коли граєш у парі, забивати треба обов'язково по черзі. Якщо команда схибила, право на удар передається суперникам.

Взагалі в російський більярд грають переважно в країнах колишнього СРСР. В Західній Європі в основному грають в пул чи снукер. Тому на міжнародні турніри з російського більярду спортсмени, приміром, з Німеччини приїздять дуже рідко".

 Який турнірний шлях довелося пройти, щоб здобути світове "срібло"?

"Чемпіонат світу проходив за олімпійською системою - до двох поразок. В перший день ми здолали аутсайдерів. Другий день почався з нашої поразки, після чого ми здобули три перемоги поспіль і вийшли до півфіналу. Там ми реваншувались в тієї пари, якій спочатку поступилися". 

- Як вважаєте, чому не вдалось виграти в фіналі?

"Напевно не змогли психологічно налаштуватися на вирішальний бій. Окрім того, у мене не дуже великий досвід гри на найвищому міжнародному рівні. У моєї напарниці, приміром, він значно більший".

Там, де Янукович зламав ручку, вінницька більярдистка сягнула світової вершини - фото 1

- Не страшно було їхати в Ростов-на-Дону, адже поблизу відбуваються військові дії на окупованій українській території?

"Проблемно було добиратися до цього міста. Адже зручного залізничного сполучення з Ростовом в зв'язку з АТО нині немає. Ми добиралися на двох літаках з пересадкою - туди - через Пітер, назад - через Москву".

- Напевно, багато витратили на дорогу. Хтось профінансував поїздку?

"Зазвичай поїздки національної збірної на чемпіонати Європи та світу оплачує Федерація спортивного більярду України. Зараз там фінансова криза і коштів нам не дали. Та не через те, що чемпіонат проходив в Росії. На щастя з поїздкою до Ростова мені допоміг спонсор."

- В Ростові говорять про Віктора Януковича і ситуацію в Україні?

"Про Віктора Януковича там взагалі ніхто не згадував. Про Україну обережно питали, чи спокійно у нас жити. А взагалі політики ми намагалися не торкатися. Світ російського більярду - невеличкий, всі один одного знають, часто зустрічаються на різноманітних змаганнях".

Там, де Янукович зламав ручку, вінницька більярдистка сягнула світової вершини - фото 2

- Як Вам вдалося вийти на найвищий міжнародний рівень, адже в Вінниці ніколи не було більярдистів такого ж рівня? 

"В більярді я з 12 років. Спочатку ретельно опановувала ази і техніку гри, навчалася. Останні 8 років регулярно виїжджаю на всеукраїнські і міжнародні турніри. Без такого досвіду вершин досягти просто неможливо. Також необхідно щиро любити свій вид спорту і, зрозуміло, багато тренуватися."

- Скільки годин в день тренуєтеся?

"Це залежить від того, чи це звичайні тренування, чи підготовка до якогось чемпіонату. Перед важливими змаганнями, безумовно, необхідно більше тренуватися. А також важливо поспарингувати з суперником, який дещо сильніший за тебе. У Вінниці спортивним більярдом, окрім мене, займається лише одна дівчина. Проте багато сильних опонентів серед чоловіків. Зазвичай з ними і граю".

- Вдається перемагати кваліфікованих суперників сильної статі?

"Авжеж. На відкритому чемпіонаті Вінницької області серед чоловіків (за участі спортсменів з Хмельницького і Житомира) я стала бронзовою призеркою."

- Ніхто не дивується, коли Ви без проблем долаєте чоловіків?

"Ні. Адже на змаганнях всі знають мій рівень гри. Все ж я займаються більярдним спортом професійно". 

- До яких серйозних турнірів зараз готуєтеся?

"Восени цього року в Фінляндії пройде чемпіонат світу. Сподіваюся показати там високий результат. Я була другою в світі, тепер мрію стати першою, причому в особистому заліку!"

Там, де Янукович зламав ручку, вінницька більярдистка сягнула світової вершини - фото 3

- На власних тренуваннях Ви використовуєте книги, відеозаписи тощо?

"Власної програми тренувань у мене немає. Обходжуся і без особистого тренера, він був у мене лише в юнацтві. Коли щось хочу дізнатися в технічному плані, цікавлюся у досвідчених гравців. Зрозуміло, в спортивному більярді без теорії не обійтися, але основну увагу варто приділяти практиці."

- В більярдному спорті є призовий фонд, чи можна заробляти собі на життя займаючись більярдом?

"Вагомі призові є лише на солідних міжнародних змаганнях. На чемпіонаті світу в Ростові я дещо заробила, але частину цих коштів необхідно повернути людині, яка допомогла мені оплатити поїздку. А от на чемпіонатах України грошові призи мізерні, тут важливо хоча б "відбити" свої витрати на поїздку."

- Ви працюєте тренером. Навчаєте дітей?

"Я займаюся з юнаками і дівчатами до 18 років. Взагалі починати свій шлях у спортивному більярді дитині варто якомога раніше. Зокрема, з 8 - 9 років. Головний критерій - щоб юнак був відповідного зросту - діставав до стола і міг тримати в руках кий."

- Щоб стати сильним більярдистом, в першу чергу треба мати талант чи велику працездатність?

"Все залежить від індивідуальних якостей спортсмена. Деякі роками багато тренуються, але нічого особливого не досягають. Зрозуміло, на одному таланті без наполегливих тренувань до вершини не дійдеш. Великі чемпіони тренуються щодня по 5 - 6 годин."

Довідка

Тетяна Тучак - майстер спорту України з більярдного спорту. Тренер вінницького більярдного клубу "Еліт-профі". Срібний та бронзовий призер чемпіонату Європи серед дівчат. Срібний призер командного чемпіонату світу серед жінок. Переможець чемпіонату України серед жінок, Кубку України. Переможець всеукраїнських змагань: відкритий Кубок "Buffalo", Різдвянний Кубок Поділля, "Київські каштани", Кубок БК "Казанова".

Має вищу освіту. Закінчила Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана.


Там, де Янукович зламав ручку, вінницька більярдистка сягнула світової вершини - фото 4

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme