Людина з команди Гройсмана розповіла, чи складеться в Києві вінницький "клан"

Екс-начальник відділу молоді та туризму Вінницької міської ради в Мінрегіонбуді курує понад 50 державних підприємств

Людина з команди Гройсмана розповіла, чи…

Руслан Анфілов багато років успішно пропрацював на посаді начальника відділу молоді та туризму Вінницької міської ради, допоміг втілити у життя чимало проектів, які нині стали візитівками Вінниці.

Нині він, як і чимало інших успішних вінницьких управлінців, перебрався до столиці, в Кабмін. Руслан Анфілов працює начальником управління взаємодії з органами державної влади і роботи з підвідомчими підприємствами Мінрегіонбуду.
В інтерв'ю кореспонденту Вінниця.depo.ua Руслан Анфілов порівняв столичний та провінційний темп життя, розповів, як йому вдається продовжувати виконувати депутатські обов'язки; і оцінив якість роботи свого колишнього шефа Володимира Гройсмана.

- Руслане Анатолійовичу, будь-ласка, розкажіть детальніше про свою нинішню роботу. 

"Вона складається з двох аспектів. По-перше, Мінрегіонбуд управляє понад 50 державними підприємств по всій Україні. Саме я курую це питання. Окрім того, я опікуюся патронатною службою міністра".

- Які особливості праці в столиці?

"В Києві люди звикли працювати швидше, ніж у Вінниці. Тобто інтенсивність нинішньої роботи є значно вищою. Суттєво зросла й кількість задач, які доводиться вирішувати протягом дня.

Вимоги до роботи також є зовсім іншими. Тепер необхідно щодня доказувати свою компетентність, раніше набутий авторитет вже не працює. Тобто твоя посада в столиці має значно менше значення, ніж в маленькому місті."

- Звідусіль ми чуємо про реформи. Чи відчуваються вони у вашому міністерстві?

"В Мінрегіонбуді відбувається чимало змін. В тому разі й у підрозділі, який я очолюю. Ми зараз серйозно перебудовуємо свою роботу в бік скорочення апарату, а також започатковуємо низку програм, які працюють на основі самофінансування."

- Як часто нині буваєте у Вінниці?

"Як мінімум, двічі в місяць. По вихідних приїжджаю до батьків, друзів."

- Чи слідкуєте за нинішнім політичним життям у місті над Бугом?

"Безумовно. Адже я й досі виконую обов'язки депутата Вінницької міської ради, намагаюся бувати на депутатських прийомах, сесіях, беру участь в роботі комісій. Тому я в курсі всіх політичних процесів в місті над Бугом.

Але про кандидатів у депутати і на міського голову можна буде говорити лише після їхнього висування. Адже нинішній закон про вибори суттєво відрізняється від попереднього."

- Встигаєте виконувати свої депутатські обов'язки?

"Я сам проводжу зустрічі з вінничанами у неробочі дні, а не доручаю це помічникам."

- Чи будете восени знову балотуватися в депутати Вінницької міської ради?

"Якщо б вибори знову відбувалися за мажоритарною системою, я однозначно запропонував би своїм виборцям визначитися. Але на сьогодні "мажоритарка" скасована, необхідно висуватися через партійні списки. Тому чи піду я не вибори - поки що під великим питанням."

- Чи входите Ви до якоїсь партії?

"Ні. Поки що я є безпартійним. Хоча, нагадаю, партійність є не обов'язковою для виборів. Балотуватися можна й безпартійним політикам, але рекомендувати кандидатуру виборцям має саме партійна організація. В попередні рази, коли я вигравав вибори до Вінницької міської ради, мене висували представники громадськості  і політична партія "Совість України". Депутатом по округу я і став від партії "Совість України".

- Слідкуєте за роботою відділу молоді та туризму Вінницької міської ради, який Ви раніше очолювали?

"Безумовно. Його нинішнє керівництво регулярно у мене консультується. До того ж я, як депутат міськради, входжу до профільної комісії культури і туризму, яке контролює роботу відділу молоді та туризму. У відділі залишився кістяк старої команди, який сьогодні достатньо ефективно виконує свою роботу. Хоча і є "свіжа кров", молоді хлопці. Деякі ідеї нового керівництва відділу мені зрозумілі, решта - ні, але рішення приймають там самостійно."

- Володимир Гройсман під час роботи міським головою був вашим шефом. Як Ви оцінюєте його нинішню діяльність на посаді голови Верховної Ради України?

"Оцінка його роботи зовсім не є дискусійною, а цілком однозначною. Володимир Гройсман очолив український парламент в буремні часи. Те, що він цілком контролює ситуацію у нинішній Верховній Раді - великий плюс. Володимир Гройсман скоординував роботу парламенту задля прийняття серйозних реформаторських законів і показав себе як ефективний менеджер."

- Чи котується нині вінницька "менеджерська школа" в столиці?

"Напевно, так. Рівень управлінців за часів керівництва Вінницею Володимиром Гройсманом був дуже високим. Про це свідчить хоча б те, що в багатьох регіонах України зараз планують запускати проекти, які у Вінниці були давно реалізовані. Це, приміром, "прозорі офіси" і взагалі система надання адміністративних послуг, юридичний захист територіальних громад, робота комунального транспорту, певні надбання в сфері культури і туризму тощо."

- Плануєте з часом повернутися до Вінниці?

"Поки складно про це казати. Вінниця - моє рідне місто, в якому дуже комфортно жити. В ньому багато моїх друзів, знайомих. Тому завжди із задоволенням буваю в місті над Бугом. Але в найближчий час моя робота пов'язана зі столицею."

- З ким ще з вінничан, які працюють в Києві, товаришуєте чи просто співпрацюєте?

"Вінничан в Києві дійсно, чимало. Але переважно спілкуюся не ними, а з новими колегами і товаришами.В столиці вінничани працюють в різних установах, тому на роботі ми контактуємо мало. Після неї намагаємося бачитися. Зокрема, я виступив ініціатором спільних занять вінничан, які роблять у Києві, англійською мовою. Але все ж найчастіше ми зустрічаємося, коли разом на вихідні приїжджаємо до рідної Вінниці."

- Які ваші улюблені місця відпочинку в Києві і Вінниці?

"В місті над Бугом мені до вподоби камерна Європейська площа, набережна "Рошен", Центральний парк культури і відпочинку. В Києві також багато красивих місць - це, приміром, Софіївська і Михайлівська площі, Андріївський узвіз.

 - Ви отримували повістку про мобілізацію?

"Ні. Але необхідні дані для участі в процесі мобілізації я подав. Зауважу, що працівники міністерства підлягають спеціальній мобілізаційній процедурі. Приміром я, як куратор багатьох державних підприємств, у випадку мобілізації буду зобов'язаний виконати низку вимог. Яких конкретно, сказати не можу, адже це пов'язано з військовою таємницею."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme