Вінниця

Жителі Старого міста не хочуть, щоб до них "переселяли" тубдиспансер

У Вінниці мають намір ліквідувати протитуберкульозний диспансер №2, а натомість відкрити фтизіатричне відділення при міській лікарні №3, що на Старому місті

29 квітня 2016, 18:07

Жителі Старого міста не хочуть, щоб до них "переселяли" тубдиспансер

Як повідомляє кореспондент Depo.Вінниця, Вінницька обласна рада має намір передати на баланс міської обласний протитуберкульозний диспансер №2. Та, в свою чергу, планує ліквідувати спеціалізований медзаклад, а натомість відкрити фтизіатричне відділення при міській лікарні №3. 

В.о. директора департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш пояснює, що після передачі тубдиспансеру на баланс міста, лікувальних закладів такого профілю стане два. 

"Найбільш ефективне лікування туберкульозу - це вчасне його виявлення та дієві ліки, якими хворі мають забезпечуватись. Така схема, де хворі на туберкульоз отримують ліки в центрах медико-санітарної допомоги, була відпрацьована в Полтаві і успішно діє. Протитуберкульозне відділення можна створити при будь-якій лікарні", - запевняє чиновник.

Однак жителі мікрорайону Старе місто, де знаходиться лікарня №3, не хочуть, щоб до них "підселяли" тубдиспансер. Кажуть, що це збільшить потік хворих на туберкульоз, а по сусідству з лікарнею знаходиться пологовий будинок, дитячий садок та Центр матері і дитини. 

Не в захваті від таких змін і працівники тубдиспансеру. 

"Ми не можемо знаходитись поблизу будь-яких закладів, маємо бути повністю ізольованими. Зараз спостерігається підвищення захворюваності на туберкульоз і нас не можна закривати", - пояснила заступник головного лікаря з медичної частини Яна Поліщук.

Питання про передачу майна тубдиспансеру на баланс міста має розглядатися під час сесії обласної ради. Тим часом незгодні з "перетрубаціями" вінничани та медики звертатимуться до облради і ОДА з пропозицією створення ініціативної групи та подальшого вирішення "туберкульозного" питання з максимальною користю та ефективністю.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Loading...
Loading...