Губернатор Вінниччини розповів, як агітуватиме за БПП та що робити з 300 повістками на село

Валерій Коровій розповів про корупціонерів у владі, вибори та мобілізацію

Губернатор Вінниччини розповів, як агіту…

Сьогодні на Вінниччині триває чергова хвиля мобілізації. Її виконано вже на 90%. Область є однією з кращих по виконанню і навіть перевиконання доведених завдань. Чим зумовлене рішення про відновлення військкоматів у кожному районі??

Процес мобілізації показав високий рівень патріотизму вінничан. Попри складну ситуацію в державі, регіон виконує доведені завдання. Крім мобілізації область відповідає ще й за будівництво дев'яти фортифікаційних споруд на Сході. Це завдання теж виконано вчасно і якісно.

Щодо відновлення військових комісаріатів у кожному районі то рішення зумовлене об'єктивними причинами. Перше, є відповідна директива Генштабу. Друге, за останнє десятиріччя ми втратили систему обліку військовобов'язаних і інформацію про стан їхнього здоров'я. Як результат, маємо такі випадки, коли в одне село надходить одразу 200-300 повісток, як-то кажуть, і на живих, і на мертвих. Люди обурюються.
Не менш важливий і той факт, що необхідно провести повну ротацію військових, які призивались раніше.

Разом із зовнішнім фронтом маємо в державі і внутрішній фронт - це боротьба з корупцією. Навесні відбулось гучне затримання керівника Департаменту соціального захисту ОДА Анатолія Сопуна. Яка доля цього чиновника? І які антикорупційні заходи Ви вживаєте до високопосадовців області?

Він був одразу відсторонений від виконання службових обов'язків. До винесення рішення судом по даній справі ми не можемо його звільнити. За останньою інформацією прокуратури, справа найближчим часом буде передана в суд. Я попередив усіх керівників, що вони на час проведення АТО є фактично мобілізованими з єдиною різницею, що виконують свої обов'язки захисту Батьківщини не на фронті, а тут, у своїх кабінетах. Тому оцінка будь-яких дій, що кидають тінь на їх роботу буде жорсткою.

Нещодавно у облдерждміністрації запрацювала Антикорупційна гаряча лінія. Чи є уже заяви?

Так. Лише за перший тиждень роботи отримали майже десяток дзвінків. Усі без виключення перевіряємо на обґрунтованість. Важливо розуміти, що базовою проблемою нашої держави є недовіра між народом і владою. Антикорупційна лінія спрямована на те, щоб цей бар'єр знизити. Корупція - це великий комплекс питань. Залежить від багатьох факторів. Навіть морально-етичних. Якщо людина вихована, чесна і принципова, вона не вимагатиме хабарів чи певних подяк. Держава ж зі своєї сторони має зробити все можливе, аби унеможливити фактори корупції.

Неправомірна вигода виникає, в першу чергу там, де є контроль, розподіл матеріальних благ і регламент. Я вважаю треба мінімізувати регуляцію. Це питання зараз набуло державного значення і відповідно прийняте рішення по зменшенню кількості перевірок. Є певні кроки і у прозорості використання бюджетних коштів. Зокрема, до питань прийняття та виконання бюджетів залучають громадськість, дані оприлюднюють. Громадське обговорення розподілу державних коштів - це ключовий фактор на шляху здобуття довіри народу до влади. Також до 1 листопада маємо впровадити на усіх рівнях електронні тендера державних закупівель.

Так, це не просто. Але процедура має бути прозорою. І третій фактор - вкрай необхідно підвищити заробітну плату. Отримуючи 1500 гривень зарплати фахівець змушений шукати іншу роботу або ж незаконну вигоду. У цьому питання я особисто сподіваюсь на прийняття у другому читанні закону про державу службу і роботу в органах місцевого самоврядування. Там прописані стимули роботи на державній службі.

Як Ви оцінюєте дієвість антикорупційного законодавства України?

Скажу відверто, нинішнє антикорупційне законодавство - це боротьба з повітряними вітряками. Це боротьба з наслідками, а не причинами. А першопричини - це економічні фактори. Спочатку створили бар'єри, а потім долаємо. Я вважаю, що найкращий метод боротьби полягає у прозорості та публічності. Нечесні люди таких речей уникають.

З вересня настає активна фаза виборчої кампанії. Деякі партії вже включились у перегони. Президентська партія «Солідарність», членом якої Ви нещодавно стали, теж очевидно висуватиме своїх кандидатів в органи місцевого самоврядування. Ви допомагатимете своїм однопартійцям боротись за голоси виборців? Збираєтесь брати відпустку на період виборчих перегонів??

Зауважу, що вибори ще не почались. Ті ж, хто уже агітує з біг-бордів чи в інший спосіб, порушують закон. Моє основне завдання під час виборів, як голови обласної адміністрації, створити рівні умови для учасників виборчої кампанії. Я не перший раз працюю в обласній адміністрації і не вперше на виборах. Ті хто зі мною працювали, знають, для мене це надважливе завдання.

Про використання адмінресурсу навіть не говоритиму. Це той фактор, який наразі мене лише дискредитує. Кожен може закинути подібні звинувачення. Впевнений, такі будуть. Але ми говоримо про європейські цінності організації виборчого процесу - для мене особисто це важливо і я принципово дотримуватимусь їх.

Я дійсно член партії "Солідарість". В межах вимог діючого законодавства маю право розпочати агітаційну роботу одразу після того, як мою кандидатуру буде висунуто до списку в обласну раду. Будучи на посаді я маю право бути кандидатом в депутати.

Зі своїм першим заступником, який теж є членом пропрезидентської партії, ми складемо графік відпусток і працюватимемо почергово. Щодо виступів у ЗМІ, їх маю право проводити після робочого дня.

Відверто скажу, що маю непублічний діалог з усіма учасниками виборчого процесу і наголошую, що ми працюємо на імідж області. Маємо дотримуватись толерантності і бути прикладом для інших. Вибори все розсудять. Той хто виграє нестиме колосальну відповідальність.

На фоні сильної інфляції, військового конфлікту та зубожіння населення через суттєве зростання вартості комунальних послуг, як оцінюєте сили провладної партії на місцевих виборах??

Я б це питання поставив усім політичним силам коаліції, адже рішення приймаються зі згоди. Маємо розділяти відповідальність. Принаймні, це чесно. Важливо зараз особливо активно спілкуватись з людьми і говорити про війну, яка забирає фінансові ресурси. Крім того, друк верстату дав свої результати сьогодні - сильну інфляцію. Якщо відверто, для об'єктивності, треба говорити, що уряд прийняв країну на грані фінансової катастрофи. Не працювало казначейство, країна у боргах, населення в панічному настрої. Ми застабілізували ситуацію та уникнули сценарію Греції. Тепер потрібно крок за кроком рухатись вперед.

Який сьогодні інвестиційний клімат у області? Чим Вінниччина може бути цікавою для інвесторів?

В обласну адміністрацію я прийшов з посади заступника міського голови, де займався економічним блоком питань. Було чимало ефективних проектів. Цю ж тенденцію намагаюсь перенести на обласний рівень. Перше що роблю - використовую конкурентні переваги області. Ми цікаві в плані аграрного напрямку. А найближчі 5-7 років все що має відношення до ринку продовольства розвиватиметься. Це наш "золотий шанс". Ми маємо скористатись ним і модернізувати наші промислові потужності.

На сьогодні обласна адміністрація не вказує підприємцям що сіяти і скільки. Ми працюємо над створенням ринкових умов для усіх підприємців аграрного сектору. Наразі нам вдалось навести лад в сфері оренди земельних паїв та переміщенні заготівлі сировини.

Як доказ того, що в області здорове конкурентне середовище є рішення потужного підприємства з вироблення холодильного обладнання "Укрснаб" переїхати до Вінниці. Раніше вони працювали у місті Красноперекопськ (Крим). Вже викупили земельну ділянку і готуються створити 1,5 тисячі робочих місць.

Більше про життя регіону читайте на Depo.Вінниця

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme