Ремонт вінницького "Савою" в 2016 році не завершать

У суді кажуть, що за виділену суму повністю завершити реставрацію пам'ятки архітектури не вдасться
Ремонт вінницького "Савою" в 2016 році не завершать
Ремонт вінницького "Савою" в 2016 році не завершать

На реставрацію колишнього готелю "Савой", який знаходиться в самому центрі Вінниці, з держбюджету виділено 5 млн. грн, повідомляє Depo.Вінниця.

Будівля перебуває в оренді у Вінницького апеляційного адміністративного суду, який після завершення ремонту планує переїхати в центр міста. Реставраційні роботи тут розпочались у 2011 році та тривають дотепер. За словами прес-секретатря ВААС Марти Лукашик, це - далеко не вся сума, яка потрібна для повного відновлення будівлі.

"Зараз ведуться переговори зі спеціалістами - архітекторами, будівельниками, що саме можна зробити на ці кошти. Пріоритет становлять міжповерхові перекритття, яких у будівлі практично немає. Вони були дерев'яні, ми їх укріплювали, але робота ще не завершена до кінця", - пояснила Лукашик.

Коли саме мають надійти кошти до суду наразі невідомо: "Ми в проекті кошторису заклали дану суму, держава нам її виділила, а коли гроші надійдуть і чи в повному обсязі - це уже не від нас залежить", - сказала прес-секретар. 

Однак відреставрований раніше фасад будівлі вже починає руйнуватися. Влітку цього року почали обвалюватись підпорки даху.

Держава профінансує ремонт Вінницького апеляційного адміністративного суду  - фото 1

У зв'язку з цим ВААС подав позов до Господарського суду Вінницької області на підприємство "МУР", яке займалось реставрацією фасаду. 

"Справа так і перебуває в суді. Підприємство відмовляється ремонтувати фасад, хоча в їх договорі прописаний термін гарантії - десять років. Зараз вони замовили будівельну експертизу. Коли будуть висновки, справа слухатиметься по суті", - пояснила прес-секретар. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця