Чи знайдуть винних у зараженні вінницьких дітей гепатитом С

Питання скандальної вінницької прес-конференції медики обговорять на колегії

Чи знайдуть винних у зараженні вінницьки…

На Вінниччині продовжують з'ясовувати ситуацію щодо зараження дітей гепатитом С, повідомляє Depo.Вінниця.

Депаратмент охорони здоров'я Вінницької ОДА відреагував на звинувачення очільниці фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентини Маркевич щодо зараження дітей гепатитом С у вінницькій обласній дитячій лікарні. 

На сайті відомства прокоментували ситуацію, зазначивши, що "керівництво здоровоохорони області знає ситуацію, що склалася, проблема відома і наразі активно вирішується".

Як запевняють у прес-службі, дитяча обласна лікарня та станція переливання крові неодноразово проходили перевірки. А тепер готується обласна колегія, на якій розглядатимуть дане питання. Як повідомили у Департаменті, захід відбудеться після 10 грудня, проте, точної дати ще немає. 

"Стосовно гепатиту С, то це питання - приблизно десята частина тих питань, які підійматимуться на колегії. Взагалі ж, ми говоритимемо про перспективи розвитку трансфузійної служби (трансфузія – переливання крові). Обговорюватимемо, як покращити матеріально-технічну базу станції переливання крові, забезпечити контрль над якістю крові" - розповіла начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Ольга Задорожна.

Голований лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко підтвердив слова свого працівника – завідуючого онкогематологчним відділенням Леоніда Остапенка, що лікарня не може перевіряти кров – вона лише приймає її і переливає. І лікарі не можуть не зволікати з переливанням крові, яку вони отримують,  оскільки онкохворим дітям вона вкрай потрібна.

"Я підіймав це питання ще років п'ять тому, коли працював у департаменті охорони здоров'я. За тими методами, якими зараз перевіряють кров, дійсно не можна виявити збудників на ранньому етапі. Тест ІФА (імуноферментний аналіз), яким користуються зараз, виявляє лише антитіла на вірус, які виробляються через дев'ять місяців після зараження донора. Потрібні сучасніші методи, дорожче обладнання для аналізу крові, яких на станції немає" - сказав Паненко.

Лікар також розповів, що станція переливання крові керується у роботі нормативними документами та вказівками Міністерства охорони здоров’я, в яких і прописано яким чином має перевірятись кров. 

У керівництва самої станції переливання крові коментар взяти не вдалось. Її керівника Оксани Банах на місці не було. Як зазначили у приймальній, ніхто інший, крім неї, дану ситуацію прокоментувати не уповноважений.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme