Як козятинські молюски роблять їхнього хазяїна мільйонером

Наразі киянин Дмитро Бутенко є монополістом у равликовому бізнесі

Як козятинські молюски роблять їхнього х…

Неподалік міста Козятин, що на Вінниччині, киянин Дмитро Бутенко створив равликову ферму. Нині там "пасеться" понад 10 тонн равликів. Вартість кілограму цих черевоногих молюсків стартує від 600 гривень. Враховуючи копійчані витрати на їхнє утримання та харчування, "слизький" бізнес Бутенка можна сміливо назвати "золотою жилою". Depo.Вінниця дізналася, як продавцю металобрухту з Києва прийшла ідея робити гроші з слимаків.

Як козятинські слимаки роблять чоловіка мільйонером - фото 1

Колись Дмитро Бутенко продавав метабрухт. Також мав невеличкі магазини з чаєм та кавою на вокзалі у Києві, але через конкуренцію їх довелось продати. Однак згодом йому вдалось купити панський маєток з двома великими озерами, який і став ідеальним місцем для равликової селекції. 

"Після кризи потрібно було будувати новий бізнес. Якось в рибному супермаркеті звернув увагу на заморожених равликів. Півроку я вивчав матеріали про них в Інтернеті. На той час мій знайомий працював у Латвії, я попросив його привезти 2 ящики равликів для вивчення. Вони чудово схрещувались з тими, що жили у мене в маєтку. За три роки у мене було 700 кілограмів равликів", - розповідає Дмитро Бутенко. 

Як козятинські слимаки роблять чоловіка мільйонером - фото 2

Щоб "запустити" равликовий бізнес, киянин орендував міні-ферму. В 2010 році бізнесмен перейнявся поширенням реклами, роздрукував буклети, запропонував продукцію всім ресторанам столиці. За два роки він вже продавав не менше 2-3 кілограмів равликів на тиждень. А ще за рік на світ з'явилось фермерське господарство під назвою "Еко-равлик". І хоча на перший погляд дати життя успішному бізнес-проекту було просто, за словами Дмитра Бутенка, для того, аби молюски почали приносити прибуток, йому довелось стати справжнім експертом з равликознавства.

"Пішло понад три роки на вироблення тієї технології, що зараз приносить дохід. Равлики на фермі вирощуються в умовах, близьких до природніх. В господарстві вони харчуються листям салату і капусти, яблуками, морквою. Кропива - антибіотик для равликів. Равлики прокидаються у середині квітня. Виповзають на поверхню після зимової сплячки. Коли температура сягає 28 градусів, дорослий равлик відкладає яйця. До середини серпня яйця ростуть, потім прокидаються равлинята і їдять оболонку, в якій росли. За декілька місяців вони вибираються на поверхню, знаходять в траві їжу і починають рости", - розповідає бізнесмен.

Нині доглядати за молюсками Бутенку допомагають десятеро помічників. Аби равлики мали товарний вигляд, бізнесмен відкрив під Києвом переробний цех. Там черевоногих чепурять та заморожують.

"Там продукт доводять до товарного вигляду: черепашки чистять, а молюсків обробляють. В замороженому вигляді продаємо в ресторани. З нами співпрацюють ресторани та готелі майже всіх великих міст України. Загалом більше сотні ресторанів можуть пригостити нашими равликами", - каже Дмитро Бутенко.

За його словами, сьогодні товарообіг равликів на фермі складає 250-300 кілограмів равликів на місяць. Майже весь прибуток власник "Еко-равлика" вкладає в розвиток підприємства, збільшення равликооб'ємів. Сам живе на зарплатню у 6-8 тисяч гривень. А в планах має відкриття туристичного маршруту на своїй равликовій фермі. Хоче, аби на території господарства було маленьке кафе, щоб пригощати усіх відвідувачів делікатесами з равликів.

Як козятинські слимаки роблять чоловіка мільйонером - фото 3

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme