Вінницькі "шалені мандрівники" розробляють туристичні маршрути для людей на візках

Вони переконані, що інвалідність - не перешкода для подорожей

Вінницькі "шалені мандрівники" розробляю…

Вінничани, які пересуваються на візках, розробили проект "Шалені мандрівники" і планують створити доступні туристичні маршрути для людей з інвалідністю. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на газету "День".

Вінницька ГО "Гармонія", яка опікується проблемами людей з інвалідністю, відома своєю активністю не лише у Вінниці, а й в усій Україні і навіть за кордоном. Новий її проект покликаний показати можливості повноцінного життя людей на візках.

Як повідомила керівник проекту Людмила Нецкіна, члени клубу "Шалені мандрівники" не лише подорожують, а й привертають увагу чиновників до проблем людей з інвалідністю.

"Дехто вважає, що люди з особливими потребами живуть спрощеним життям: вони майже постійно перебувають вдома, дивляться телевізор, читають книги і зрідка з’являються на вулицях, аби не привертати надмірної уваги. Але це зовсім не так. Ми в змозі реалізувати потребу в культурному, фізичному, пізнавальному та духовному розвитку.  Влітку за підтримки влади ми розпочали реалізацію проекту, який має на меті забезпечити потребу людей з інвалідністю в пізнавальному, культурному та духовному розвитку. Усі члени "Шаленого мандрівника" подорожують історико-культурними місцями Поділля, відвідують музеї та палаци, але не просто так, а з користю. Під час екскурсій "шалені мандрівники" проводять аудити доступності заправних станцій, кафе, магазинів, туалетів, щоб виявити непристосовані об’єкти і вказати на недоліки адміністраторам та власникам закладів",– каже Нецкіна.

Аудитор з доступності Сюзанна Жуковська розповідає, що "шалені мандрівники" залишили чимало дописів у "Книгах скарг і пропозицій".

"Нещодавно я повернулася з Європи. Не дивуйтеся, далекі подорожі - не перешкода для людей, які пересуваються на візку. Це більше психологічний бар’єр, який треба подолати. На жаль, за час роботи нашого клубу, ми ще не зустрічали на своєму шляху заклад, який би був повністю доступний для людини з обмеженими фізичними можливостями, тобто такий, що відповідає усім державним вимогам щодо облаштування приміщення для комфортного перебування у ньому людини з інвалідністю. Тому дописи у "Книгах скарг та пропозицій" - не рідкість. Але ми не просто скаржимося, ми радимо і прагнемо допомогти стати доступними – тому даруємо адміністрації спеціальний посібник, у якому зібрані потрібні матеріали для того, щоб підвищити рівень доступності закладу", - повідомила Жуковська.

"Шалені мандрівники" побували в історико-культурному заповіднику «Буша», костелі Св. Флоріана та Свято-Миколаївському чоловічому монастирі у Шаргороді, костелі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Мурафі і в костелі Св. Йосипа у Гнівані. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme