Фінського журналіста видворили з Росії через інтерв'ю з екс-мером Петрозаводська

Фінського журналіста ЕСУ Туомінен затримали в Петрозаводську під час його спілкування з екс-мером міста Галиною Шіршіной

Фінського журналіста видворили з Росії ч…

Зустріч проходила в кафе, яке подарувало колишньому градоначальнику річний запас кави. Іноземця оштрафували за порушення візового режиму, оскільки у нього не було акредитації, а метою поїздки в Росію, згідно візі, були «культурні зв'язки». Візу пану Туомінену анулювали. Пані Шіршіна розповіла "Комерсант", що поліцію в кафе викликали дівчата, яких «збентежило» її спілкування з іноземцем.

Як розповіла "Комерсант" Галина Шіршіна, журналіст з фінського міста Тампере Еса Туомінен попросив її про інтерв'ю вже після її відставки з поста мера. Зустріч проходила вчора в Петрозаводську кафе The Кухня. Воно, нагадаємо, подарувало пані Шіршіной, звільненою депутатами міськради Петрозаводська, іменний сертифікат, який дозволяє їй протягом року безкоштовно пити в The Кухня кави за своїм власним столиком, в подяку «за відмінно виконану роботу і неоціненний внесок у розвиток міста».

За словами Галини Шіршіной, поліцію в кафе під час її спілкування з журналістом викликали дві сиділи поруч дівчини. «Їх збентежило те, що зі мною сидів чоловік, який говорив російською з акцентом, - так вони пояснили мені свої дії», - розповіла вона "Комерсант". Пані Шіршіна повідомила, що у неї є аудіозапис її спілкування з цими дівчатами. Вона зазначає, що «атмосфера в кафе була спокійною, ніщо не віщувало проблем», і її дивує те, що відвідувачки кафе вирішили викликати поліцію. «Вони пояснили, що розмови нашого з журналістом не чули, але занепокоїлися, що він напише у фінській газеті в контексті моєї відставки з поста мера», - повідомила "Комерсант" Галина Шіршіна.
Журналіста співробітники поліції відвезли в місцеве управління Федеральної міграційної служби (УФМС), де з'ясувалося, що у нього в підставі перебування в Росії зазначено «культурні зв'язки», а не «професійна діяльність», через що співробітники УФМС анулювали його візу. Його також притягнули до адміністративної відповідальності, оскільки він працював без акредитації. Галина Шіршіна стверджує, що Еса Туомінен - ​​журналіст-фрілансер і спілкувався з нею, не гарантуючи публікації замітки або інтерв'ю в якому-небудь виданні. За її словами, у пана Туомінен не укладена ніяких контрактів ні з якими ЗМІ про публікацію матеріалу про екс-мера Петрозаводська. «Коли я була мером, наш прес-центр перевіряв всіх журналістів на наявність акредитації, зараз, не будучи градоначальником, я можу з ким завгодно спілкуватися», - каже пані Шіршіна. За її словами, журналіст «дуже засмутився».

Сам Еса Туомінен заявив "Комерсант", що не знав про обов'язок отримувати журналістську акредитацію: «Якщо я порушив законодавство РФ, я не проти що мене оштрафували, але я думав, що кореспондент, якому потрібна акредитація, - це той, хто живе в РФ на постійній основі, а я приїхав на пару днів, як у відрядження, я не знав, що мені вона потрібна ». Він повідомив, що повинен отримати тимчасову візу сьогодні, а вже в середу виїде до Фінляндії, де буде робити нову візу в РФ і отримувати акредитацію як журналіст. «Дуже у вас в країні пильні дівчини, відразу зрозуміли, що з екс-мером спілкується іноземець, який не знає добре російська, і відразу розповіли про це поліції», - поскаржився Еса Туомінен. Він додав, що у нього немає претензій ні до МВС, ні до УФМС і додав, що не хоче «робити з себе героя свободи слова та жертву сталінських репресій».

В офісі представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуньі Міятович "Комерсант" повідомили, що жалкують про те, що трапилося з
Нагадаємо, депутати міськради Петрозаводська відправили Галину Шіршіну у відставку 25 грудня 2015, глава регіону Олександр Худілайнен, який два роки боровся з мером, відставку схвалив. +29 Грудня депутати призначили в. о. голови міста Ірину Мірошник, яка раніше працювала заступником глави апарату міськради. Після цього в Петрозаводську пройшли кілька мітингів на підтримку відстороненого мера, а сама пані Шіршіна оскаржила рішення депутатів у суді. Депутати міськради між тим намагаються домогтися ще й кримінального переслідування екс-мера. Спікер Петроради Геннадій Боднарчук раніше заявив, що в процесі судового розгляду навколо відставки Галини Шіршіной виявився «ряд нормативних актів, які викликають сумніви», і по них депутати звернуться до Слідчого комітету і прокуратуру. Він зазначив, що «спочатку» мова може йти про житло для дітей-сиріт, але у депутатів «багато претензій». Як писав "Комерсант", 10 листопада в мерії Петрозаводська пройшли обшуки у кримінальній справі про надання дітям-сиротам не відповідає правилам житла (ч. 1 ст. 285 («Зловживання посадовими повноваженнями»)).

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme