Вибори по-вінницьки: одну дільничну виборчу комісію очолювали одразу двоє голів

Хто був “легітимним” і після втиборів незрозуміло

У Сокиренецькій обєднанній територіальній громаді, що у Вінницькому районі, один із кандидатів замінив голову дільничної виборчої комісіх ввечері перед днем виборів. При цьому колишнього керівника ДВК “забули” про це поінформувати. Відтак у день голосування крісло голови ДВК намагаися обіймати одразу двоє осіб. Про це розповів голова Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень, передає кореспондент Depo.Вінниця.
За словами Владистава Телення із такою ситуаціє вперше довелося зустрітися.
“Вранці колишній голова розпочинає процес голосування і тут приходить новий голова і заявляє. що в нього є постанова і він терпер очолює ДВК . Згідно законодавства повноваження членів комісії розпочинається з часу прийняття присяги, яку можна прийняти лише на засіданні комісії. Тому ми рекомендували дочекатися 20 годин, і на засіданні новий голова складе присягу , після чого передати документацію і новий голова проводив підрахунок голосів. Але він впроцесі “загубився” і не прийшов. І комісія завершила роботу у старому складі”, - розповів Владислав Телень.
Тепер, каже голова Комітету виборців України у Вінницькій області, по даній виборчій комісії результат виборів можна буде оскаржувати. Адже наразі питання, хто із голів ДВК був “легітивним” та мав право підпису.
“Можливо кандидат буде оскарджувати рішення виборів, адже винекла юрилична колізія, хто має право підписувати докуменнти і вважатися головлою . Адже постанова районної комісіє, голова змінений, але присяга не прийнята. Тому кандидан може звернутисяв суд”Владислав Телень.
Водночас представники ОПОРИ зафіксували під час виборів у семи ОТГ Вінниччини 11 порушень .Більшість із них, за словами представника ОПОРИ у Вінницькій області Наталія Величко, стосувалися видачі бюлетенів без документів. Крім того, були виявлені агітаційні листівки, які залишилися у громадах.
"Інформували про підвезення виборців, але факт не був підтверджений. Якщо говорити про резонансні справи, то було два випадки. Вони стосувалися низької компетентності членів дільничної виборчої комісії керівного складу. У Дашівській ОТГ Іллінецького району 10 грудня члени комісії на засіданні прийняли рішення видавати бюлетені без паспортів, оскільки в селі кожен знаєодин одного. Ми повідомили про це ТВК та правоохоронні органи, після цього бюлетені почали видавати лише за паспортами. Такий самий випадок був у Шпиківській територіальній громаді. Там, за словами голови виборчої комісії, спостерігачі однієї з партій хотіли видавати бюлетені без паспортів, щоб підвищити явку виборців”, - розповіла Н.Величко.
За її словами, по результатам даних виборів можна зробити висновок, що низький рівень підготовки членів ДВК у сільських громадах.
Водночас, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко заявив вибори довели , що існує непорозуміння із ЦВК, яка гаьмує проведення реформи.
“Ці вибори показали, що ЦВК мала заполітизований статус і не завжди йшла ногу в ногу з тими реформами , які проводяться в державі. Ми готові до виборів були ще два місяці тому. До тогож готові ,ще по 11 громадах проводити вибори в об’єднаних територіальних громадах , де повністю проведенні обговорення у громадах , громадські слухання, але через те що відсутнє фінансування ці вибори скоріш за все відбудуться в березні-травні 2017 року. Тому реформа затягується” - підкреслив Андрій Гижко.
Нагадаємо, уже відомі результати виборів голів семи об'єднаних громад Вінниччини. Держбюджету це волевиявлення обійщ=шлося у 7,5 мільйонів гривень.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme