У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен"

На території Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни створили "Алею писанок"

У Вінниці світломузичні яйця-велетні ств…

Про це повідомляє кореспондент  21  писанка-велетень знаходиться  на спеціальних постаментах.

 Ідея створення алеї належить керівнику  обласного клінічноного госпіталю ветеранів війни Валерію Бабійчуку.  Він сподівається, що писанки стануть своєрідним оберегом  для медичного закладу та його працівників та пацієнтів. Адже розфарбовані пасхальні яйця  петреківським розписом, а на кожній крашанці  зображені ікони Спасителя, святих та православних свят.

 "Ми зробили першу писанку регіональну - Вінницької області ,  таку яка зайняла друге місце на  Всеукраїнському фестивалі писанок у 2015 році. Ми найшли художника, який її малював,  однак внесли свої корективи намалювали ще Спасо-Преображенський кафедральний собор. Далі кожне яйце символізує свята. Першим звичайно йде образ Ісуса Христа, за ним цілитель Пантелеймон,  цілитель Лука Кримський, Андрій, Миколай, останім зображено свято Покро'ви Пресвятої Богоро́диці”, - розповідає Валерій Бабійчук.

Ансамбель писанок  на алеї у госпіталі доповенює встановлений Хрест.

”Як в кожному селі, селищі, місті стоїть хрест на початку  , так і в нас тут”, - додає керівник медзакладу.

Над створенням  “Алеї  писанок” у госпіталі почали працювати у липні місяці, на початку  листопада заплановане офіційне відкриття.

“Концепція проекту не змінювалася від задуманого жодного разу, навідмінну від   кількісті писанок , які  мали прикрашати алею.  Зразу ми заклали 15 писанок, потім добавили ще чотири .Останню писанку , найбільшу, яка має три метри у висоту, не думали робити, однак без неї алея виходила  якоюсь незавершеною. На 21 писанці, над якою  почали працювати  11 вересня,боялися що не встигнемо до холодів зобрежені  Янголи ” , -підкреслює Валерій Бабійчук.

         Створювали  нову культурно-духовну  меку Вінниці  переважно силами  госпіталю. Так місцевий зварювальник виготовив пасхальні яйця. До речі,  на триметру писанку  пішло від 15 до 18 тонн бетону, менші 1,5 м.  - з постаментом важать до 3 тонн.

Розмальовували крашанки здебільшого працівники закладу, яким спочатку  допомагали представники художнього центру ”Барви України”. Іконим розписом займався  молодий художник   із міста Бар, який цьогоріч лише закінчив Львівський університ, Вадим Мельник.

“Здебільшого тут праця працівників госпіталю, за винятком художника-іконописця. Допомагали створювати алею нам спонсори, бо самі ми не потягнули..Якщо порахувати в коштах, то це дороговартісний проект , а практично госпіталю він нічого не коштував.

Наприклад , накриття склом вартує 180 тисяч гривень” – уточнює Валерій Бабійчук.

Нині кожна писанка у своєрідному скляному футрярі. Він має завадити псуваню яєць  холодом, спекою та дощем. А от, щоб не пошколи мистецькі витвори вандали, алея знаходиться під відеонаглядом.

“ У нас алея була із ліхтарями, але  люди-варвари  - бють їх часто. Тому  тут уже  є відеонагляд , можливо  одного спіймаємо, інші будуть боятися”, - сподівається медик.

         Писанки у темну пору доби підсвічуються, ба більше мистецький проект  доповнює і музичний супровід. За словами очільника госпіталю здебільшого це класична, спокійна музика, а також церковні дзвони.

“Музика звучатиме щодня по дві години. З 9 до 11 години ранку , в обід і ввечері  Три рази в день, адже  не можемо , щоб музика звучала постійно, тут же відділення де хворі лікуються. В планах поставити лавочки, щоб люди приходтили і відпочивали тут”- розповідає В.Бабійчук.

І хоча офіційно вінницька ”Алея писанок”ще не відкрита, вона уже стала новою селфі зоною у місті.

“Люди вже приходять  cюди подивитися, відпочити,багато фотографують,  приїздять і весілля  фотографують”, - каже Валерій  Бабійчук.

За його словами,  ”Алея писанок” слугуватиме і арттерапією для  бійців АТО, які тут лікуються.

“Поступають бійці АТО і на оперативне лікування, терапевтична група є. А в основному потрапляють із посттравматичним синдромом  - це і порушення психіки і алкоголізм. А це своєрідна  психотерапія , якщо у нього дурні думки були, то прийшовшись цією алеєю вони трошки задумуються”, - наголошує Валерій Бабійчук.

За 1,5 роки у госпіталі  проліковано понад тисячу атовців. Із ними з усіх категорій пацієнтів,каже головний лікар медичного закладу найважче працювати.

“Кожні війни проходять по різному і по різному страждають хлопці. Наприклад, ветерани Другої світової війни знали за що воювали. Воїни-афганці не знали за що вони воювали, тому у них було багато психоемоційних синдромів. У атовців ще більше психоемоційних розладів. З ними важче працювати,але ми стараємося і багато  повертаються до нормального життя. Працюємо за мультидисциплінарним підходом лікування. Тобто відразу команда, працюють психолог, психотерапевт, психіатр і лікар спеціаліст , який потребує цей хворих”, - зауважив Валерій  Бабійчук.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme