Не встигли виборчі комісії запрацювати , як на їх роботу почали скаржитися

17 об'єднаних громад Вінниччини вступили у виборчий процес

Не встигли виборчі комісії запрацювати ,…

До кінця року на Вінниччині відбудеться  17 виборів в об’єднаних територіальних громадах. Волевиявлення  проходитиме  11 і 18 грудня , зокрема вінничан обиратимуть трьох мерів   у Немирові, Тульчині та Барі, а також старост і депутатів  у об’єднаних  громадах. Про це розповів  представник Комітету виборців України Владислав Телень, передає кореспондент Depo.Вінниця .

"Чемпіоном по Вінницькій області є  Немирівський район, там   дві неділі будуть обиратися нове керівництво в  п’яти об’єднаних громад, в інших районах по одній і двій . Три районних центри Бар, Тульчин, Немирів вибиратимуть мерів.  Вибори міського голови проходять по системі відносної більшості і для перемоги потрібно набрати на один голос  більше чим його конкурент. Вибори в міські ради відбуватимуться по пропорційній система. Боротьба буде не між конкретними кандидатами  , а між партійними списками", - каже Владистав Телень.

За його словами наразі виборчий процес стартував.  В одних районах  виборчі комісії створені  і працюють активно ,  в інших вони були створені 4-5 листопада.  Всі члени  комісії працюють на громадських засадах. У них наразі не всіх є приміщення і техніка.

"Уже поступали перші скарги на роботу комісій , начебто вони  не провели засідання вчасно. Тільки три партії  три політичні сили серйозно підійшли до цих виборів і зокрема процесу формування ТВК: це президентська “Солідарність”, “Батьківщина” та “Народний Фронт, вони дали своїх представників  в склад територіальних комісій, інші партії можливо через те що  не вирішили будуть приймати участь  в  виборчій компанії, і чи будуть вони висувати кандидата ”, – розповідає ВладиславТелень.

У громадах де вибори відбуватимуться 11 грудня уже розпочалася реєстрація кандидатів , там ж де волевиявлення  буде проходити 18 грудня  кандидати можуть писати заявки на участь з 14 листопада. Під час цьогорічних місцевих виборів у бюлетені не передбачено штампу "вибув" . Тобто передчасно зійти із перегонів кандидат може до тої пори, поки  бюлетні не будуть відправленні до друку, а це за 19 днів до дня виборів.

"Тобто якщо людина  зареєструвала свою кандидатуру , а завтра відкликала себе, якщо він не встиг це зробити до певного дня, 30 листопада і 2 грудня , то він в будь якому випадку залишається  в бюлетні. Ну хіба що кандидат помер, або спромігся отримав вирок суду чи втратив громадянство , а просто передумати він вже не може і за нього будуть голосувати", - пояснив В.Телень.

На проведення виборів з державного бюджету передбачено мізерне фінансування.  За словами Владислава Теленя  лише на найнеобхідніше. Якщо у виборчих комісіях випадково  "не завалялися" скриньки  чи  кабінки для виборів, це їх проблеми.

"В бюджеті а ці вибори не передбачені кошти на купівлі обладнання чи оргтехніку , тобто коли нема скриньки чи кабінки то це проблема територіальної і дільничних комісій. Кошти є на зарплату, поліграфію та транспорти" – наголосив Владислав Телень.

За словами Владислава Теленя  скромне фінансування  виборів,  передбачене і на наступний рік.

"У ЦВК з жахом задумуються, як будуть проходити вибори на початку 2017 року , адже вони вже все порахували на ті  вибори які відбудуться, но Кабмін їм зробив подарунок  і підняв мінімальну зарплату . А  зарплата членів виборчих комісій прив’язана до  мінімальної зарплати. Тому можлива ситуація і така, що ті вибори , які були заплановані на початок  наступного року  будуть перенесені на літо або осінь , адже незрозуміла ситуація із фінансуванням", - підкреслив Владислав Телень.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme