50 годин непопсового українського мистецтва: У Вінниці стартує CodaFest

Як лікарка, економіст, будівельник, журналістка та інженер виховують покоління культурно-зрілих вінничан

50 годин непопсового українського мистец…

На афішах CodaFest написано: «Від команди Artgnosis». Цей фест відбувався в нашому мітсі не один рік і вже мав свою аудиторію. Чому ви вирішили переформатувати фестиваль та повністю змінити його концепт?

Artgnosis нікуди не пропав, ми досі є творчим об’єднанням. Просто прийшло розуміння, що ми хочемо кардинально поміняти концепцію фестивалю. Змінилося саме поняття організації фестивалю, його ідея та наповнення.

Якщо торік нам говорили, що Artgnosis не має конкретної концепції, то вже цього року ми вирішили зробити яскравий акцент. І ми зробили його на музику, через що фестиваль і отримав таку назву. Кода – це певний музичний термін. Тож вже в назві фестивалю закладено ідею присутності музики на усіх сценах та заходах фестивалю. Зокрема, ми спробуємо поєднати музику та літературу.

Якщо торік на літературній сцені були просто презентації книг та читання, то цього року це буде пефомантивна програма – жодних «сухих» презентацій, жодних традиційних читань. Це будуть авторські креативні перфоманси із залученням музичного супроводу. Кода - це завершальна частина музичного твору. Тож ми вирішили, що музика буде проходити червоною ниткою і саме на літературній сцені.

Звідки почерпнули ідею такого формату?

Ми немало поїздили на схожі заходи, тож бачили ті форми, в яких, як правило, проходять літературні читання. Тому можемо сміливо заявити, що такої форми подачі літератури як на CodaFest немає ніде. Ми унікальні в своєму роді, ми пропонуємо нову концепцію літературного фестивалю. Такого формату ми не зустрічали ніде, все самі придумали. Так, є літературно-музичний перфоманс, однак це більше про театр.

Багато хто стереотипно вважає, що немає зараз класної сучасної літератури, що це все нудно. Тому ми хочемо показати, що сучасна література може бути цікавою. Точніше - ми вирішили показати літературу іншою.

Особливо молоді буває нудно слухати прості літературні читання, тому щоб прищеплювати любов до літератури, необхідно вдаватися до таких форм. Нам буває закидають, що фестиваль не має своєї аудиторії у Вінниці. Ми відповідаємо, що обов’язково виховаємо таку аудиторію.

Наскільки насичена програма фестивалю?

Знаємо з власного досвіду, що фестивалі дуже вимотують. Мало не щодня програма фесту стартує о 10:00 і триває до 04:00. Ми порахували, цьогорічний CodaFest – це 50 годин щастя та драйву, 50 учасників і трохи більше 50 заходів. Тобто кожному буде чим себе розважити. Хтось захоче дивитись літературно-музичні перфоманси, хтось захоче бути лише на музичній сцені, хтось захоче просто на кіно прийти, а хтось - затусить на афтерпаті. Добре що локації усі поряд, не потрібно переїжджати з одного кінця міста в другий, тобто жодних незручностей по логістиці.

Розкажіть про особливості кожної з чотирьох напрямків CodaFestу.

Про кіно. Ми запросили організацію Сучасне українське кіно (СУК) вони будуть показувати свої документалки і не тільки на нічних кінопоказах. Ми виділили окремі дві години де будуть їхні кінопокази. Також вони проведуть дуже цікавий воршоп «Від ідеї до реалізації». По режисурі.

Театральна сцена представлена двома театрами. Ці люди дійсно роблять якісний продукт. Це театр Склад 2.0 і режисерка цього театру Єва Якубовська прочитає також мастер-клас про те чого не можна і що можна робити в українському театрі. Це буде цікаво для тих людей які цікавляться режисурою, постановками, основними віяннями сучасної української театральної сцени і на основі тих класичного театру. Театр склад 2.0 представить ексклюзивну постановку «Приморська пустка» за мотивами прози Сергія Жадана.   І театр 13 це буде чистий перфоманс «Оборотень» називається .

Музична сцена має бути насиченою, щоб люди побили насичення сучасної української андерграундної альтернативної музики.

Написав неймовірний гурт з Німеччини, але ми не могли їх взяти адже у нас вже було все сформовано. Так щоб нам сказали ні нам це не цікаво, чи ми не хочемо брати участь у вашому фестивалі – такого не було.

Ми вирішили запросити дуже крутий литовський гурт. Вони дуже відомі електронщики в їх країні. Ми їм написали що ми з маленького міста Вінниці вони загуглили і сказали вау ми хочемо до вас. Менеджерка у них українка а самі вони  Вільнюса. Вони дуже багато виступають в Європі. В країнах Балтії. Ми думали що литовці будуть коштувати дуже дорого, спочатку вони ціну велику назвали, але ми сказали вибачте, ви класні але ми не можемо квитки зробити по 700 грн. і тут вони такі погуглили, побачили мабуть наш фонтан, місто їм дуже сподобалось і вони дуже захотіли приїхати і по дуже хорошій ціні. Вони більше половини скинули. Вони будуть хедлайнерами нашої музичної сцени. Вони будуть виступати в суботу 19 листопада.

 

Ми працюємо на гонорарній основі, ми платимо артистам, тому що ми розуміємо що це їхня праця, тай це і наша праця також звісно. Тому що квиток купується і гроші йдуть не для нас. Ми собі нічого не беремо, все йде на гонорари, на покриття, дороги, оренди, різних статей бюджету.

Але ми підтримуємо сучасне українське мистецтво, ми в нього віримо. Ми віримо, що не одними російськомовними попсовиками багата наша країна. Список дуже великий тих артистів які збирають солдаути в будинку офіцерів але ми віримо що колись солдаути будуть збирати і молоді альтернативні українські гурти.

 

Наша цільова аудиторія – молоді люди. Хоча, звісно, запрошуємо усіх, тай досвід минулих фестів показав, що до нас приходили і люди старшого віку з дітками і педагоги приводили своїх учнів. Ми запрошували виключно молодих сучасних українських авторів, режисерів, митців. Погоджувались всі. бо багато хто з них вже знає фестиваль артгнозіс, знає нас. І ті молоді гурти яких ми запросили вони дуже зараз багато виступають по фестивалям. Нам дуже часто писали доволі класні автори та колективи, гурти самі, що вони хочуть виступити.

Зараз тенденція що квитки купують кияни львівяни тернополяни з іванофранківська люди з Волині, вінничани не надто активно купють квитки. Це пов’язано з тим що на західній Україні більш присутня андерграундна атмосфера ніж у Вінниці. І Київ так само. Ці люди у вінниці є, вони десь ховаються по закутках, їх малувато. Вони зазвичай приходять на заходи книгарні Є – це наша аудиторія. Ці люди також чекають коли у Вінниці будуть такі заходи

 

У нас є дві сцени – денна і нічна, і ще є автерпаті. На денній сцені буде в основному літературна програма, кіно і театр. Хоча кіно у нас вночі але в квитках це рахується денна сцена. І музична але кожного дня будуть абсолютно різні автори, різні перформанси і ми намагались побудувати так програму щоб кожного дня вона була насичена повна і цілісна. І для того щоб кожного дня людина знайшла для себе події які будуть їм цікавими. Квитки є на один день, окремо на денну і окремо на нічну і можна на всі дні. Ми зісно радимо купувати квитки на усі три дні тому що тільки так можна повністю зрозуміти що це за фестиваль.

 

Чому власне и робимо цей фестиваль. Нам говорять, що ми мало не камікадзе, що ми влетимо в гроші. Ну це зрозуміло що ми влетимо в гроші але ми люди філантропи і ідеалісти. Ми віримо що сучасне українське суспільство не приречене на снобізм. Тому що снобізм це така поширена штука яка плутається багатьма людьми з істинним розумінням того чи іншого виду мистецтва. І ми вирішили організувати панельну дискусію, запросивши осіб які формують сучасне українське мистецтво. Журнатістику, літературну критику і андерграундну музику. Ми запросили дуже відомого поета та музиканта Юрія Іздрика, фронтмена гурту Драмтеатр Гриця Симончука він також є літературним менеджером і одним з організаторів форуму видавців у Львові, запросили літературну критикиню і журналістку тетяну висельчук відеолекторій дика корова і євгеній спирсуневич він літературний критик.

Вони зберуться і поговорять – що таке снобізм як з ним боротись як не скурвитись на хвилях мейнстріму. Як не піддаватися впливам мейнстрімів адже вони формують на щось нове та більш цікаве.

Ці люди свято вірять в те що вони роблять. Це буде родзинкою нашого фестивалю.

Також буде воркшоп від фотографа ангеліни москаленко по кольорьористиці фешн-фотографії по сновних тенденціях сучасних.

 

 

Ми жартуємо що наша команда це економіст, журналіст, інженер, будівельник, медик. Люди які займаються різними речами жодним чином не пов’язані між собою. Але вони пов’язані донести нову музику нову культуру нове письмо театр і кіно в наше нове покоління щоб вони розвивалися і не думали одновекторно.   

 

Ідея виникла у мене початково. Я тоді взагалі не знала як це все робиться. Я поїхала на львівський форум, мене вразив цей масштаб і я тоді подумала а чим вінниця гірше тим більше що інниця знаходиться в самому серці України сюди не складно добратись з будь-якого куточка. У мене зявилась ідея створення літературно-музичної тусовки. Тоді ми це зробили вдвох цей фестиваль. Ми не хзнали тоді як це робиться реклама тоді була тільки у нас на сторінці вк.ще було пару афішок по місту і артдирекція закладу де ми проводили іест нам трохи допомагала. Зараз коли и вже ільше знаємо про рекламу про маркетинг

 

Потім зявилася Маринка як учасниця першого артгнозісу і потім долучилася до організації Люди долучалися самі, пропонували допомогу.

 

Ми не отримуємо ніяких грошей, ще й власні гроші витрачаємо. Ми просто живемо цією справою, ми в нею віримо, нам все це дуже подобається.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme